Jump to content
Nytro

Am revenit

Recommended Posts

Ma bucur ca a revenit RST, pentru ca e "ziarul" meu zilnic, dar in acelasi timp sunt nervos/trist pentru ca un om este in inchisoare, nevinovat.

Pentru domnii politisti/magistrati , care poate citesc pe aici: majoritatea celor de aici nu se ocupa cu prostii. Stam pe aici sa mai invatam ceva nou, fie ca e pozitiv sau nu, pentru a acumula cunostinte, pentru a ne putea proteja on-line etc

Mai mult: suntem ca o familie: mai radem, mai trece timpul mai usor, suntem mai nervosi, ne mai certam, ne mai injuram ... dar nu ne ocupam cu cacaturi de carduri. Am fost in studentie la Penitenciarul Rahova, in practica ... si vazand ce este pe acolo nu as face nimic in viata asta (intentionat) care sa ma duca acolo ... si ca mine, sunt sigur, sunt majoritatea de aici ... inclusiv Amza Marian ( tex ) .

Din cate cunosc eu,ca simplu user, regulamentul interzice orice actiune pe forum, legata de frauda bancara si cei care au calcat stramb, au platit ... in sensul ca au fost banati.

Tinand cont de cele scrise mai sus, mi se pare nedrept sa tineti un om nevinovat in inchisoare, doar pentru simplul fapt ca a gazduit niste site-uri, pe care niste "destepti" au facut ce au facut.

Sunt sigur ca multi judecatori habar nu au de termenii tehnici folositi pe aici si l-au inchis pe tex doar pentru ca asa li s-a spus , dar sper ca poate vor indrepta aceasta greseala.

Vedem zilnic cate nedreptati sunt in Romania, cum sunt lasati in libertate oameni care au savarsit infractiuni grave, pentru ca " nu prezinta pericol social ", dar probabil tex este un pericol pentru oameni, sau poate influenta martorii...

Nu stiu cat ecou o sa aiba acest post al meu, poate nu , imi place sa sper ca da ... dar stiu ca imi doresc sa fie liber tex de sarbatori, pentru ca nimeni nu-i reda inapoi acel timp petrecut nevinovat in inchisoare.

PS: oricat de persoana vesela sunt, mi-a stat un nod in gat cand am citit "glumitza" cu sapunul. Nu-s glume de facut in situatii d-astea.

Link to comment
Share on other sites

O parere strict personala :

activitatea infractionala a acestor personaje nu a fost dovedita aici pe RST . Faptul ca erau useri/admini pe acest forum e un lucru pur intamplator .

Serverul pe care era hostat RST-ul a fost confiscat pentru ca li s-a ivit ocazia sa faca asta ,ca pe viitor sa limiteze cercul de suspecti de la 20 de mil la cateva mii .

Tex ,asa cum il stim toti ,nu a avut nicio legatura cu asta . Dar daca nu a avut legatura ,de ce l-au arestat ?

Exista 2 variante :

1) Tex avea serverele acasa la ala caruia i-au spart usa (virusica) si automat a fost bagat in aceiasi oala cu el .

2) Tex avea serverele in alta parte si a distrus toate datele inainte sa-i fie confiscate .

A 2-a varianta pare mult mai plauzibila si e posibil sa fie o greseala redeschiderea acestui forum . Cred ca era mai bine sa asteptati expirarea mandatului de 29 de zile al lui Tex .

Mai conteaza ce si cum? Am revenit asta conteaza, tre sa ne pregatim pentru Craciun, maine Nytro tre sa taie un purcel, doar e ignatul, tre sa faca si chatul, sa imbodobim bradul... e multa treaba si voi stati si aberati pe thread aici, puneti mana pe lopeti si dati zapada jos de pe forum.

Tex e baiat destept, va rezolva el si va fi de sarbatori acasa. Cel putin eu sper asta.

Edited by Oust
Link to comment
Share on other sites

B?ie?i...m? bucur c? a?i revenit, e un lucru foarte bun pentru micii pasiona?i de IT, ca s? nu intr?m în detalii, pe lâng? asta tot ce pot s? zic este c? fantoma lui "Nemessis" (cum i se va spune de acuma), probabil nu va fi singurul, dar esen?ialul este c? are dreptate foarte mare în ceea ce ne'a spus. Cine vrea îl crede, cine nu, nu.

Ce pot s? mai spun este c? urez staff-ului un viitor lipsit de problemele create de anumi?i membri, sau viitori "?mecheri" virtuali care aici î?i dobândesc cuno?tin?ele IT ?i le folosesc pentru BlackHat sau WhiteHat pentru cei cu (,) creier.

Eu unul v'am l?sat pentru c? numai face parte din domeniul meu ceea ce se g?se?te pe RST.

Link to comment
Share on other sites

Bine ati revenit, chiar mi-era dor de RST si viata mea la birou incepuse sa devina monotona.

Guys am si eu 2 probleme.

1 nu e chatu, vrem chatuuu :D

2 daca Tex e nevinovat si presupun ca este (ca doar primu' lucru pe care l-am citit cand am venit aici e ca nu e voie cu carding sau alte activitati ilegale) nu se poate face nimic pentru el? eu abia am descoperit pe RST primele XSS-uri si chestioare simple dar sunt sigur ca 2-3-5 dintre voi ar putea face o "campanie" online de deface-uri pe marile situri ale statului/marile companii in care sa se sustina scurt nevinovatia si petitiona eliberarea lui Tex :)

Dunno, probabil aberez dar am eu o mare problema cu oamenii care o patesc pe nedrept. Ok, daca faci carding inteleg sa meriti arest dar daca n-a facut asa ceva, nu mi se pare DELOC ok nici macar O ZI de arest. Drept ar fi sa stea apoi 30 de zile in arest imbecilu' de ofiter care a arestat un om nevinovat, NU?

Legea ar trebui sa se aplice pentru oricine si mai ales pentru legiuitori.

In fine, ma bucur ca ati revenit :)

Edited by Shin
Link to comment
Share on other sites

Hmm.. e o situatie cam dificila aici , daca as fi in locul vostru Nytro , Nemessis nu sunt sigur ca as stii sa o gestionez.In situatia de fata forumul ori ar trebui sa dispara , ori ar trebui sa fie luat de la 0 din nou.Detinerea bazei de date de catre altcineva fie ca este DNA , SRI , FBI sau polonic inseamna ca am fost descoperiti.Este ca si cand ai lua un virus iar acel virus are acces la toate datele tale iar tu formatezi si o iei de la 0.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...