Jump to content
drullsd

Cracking WEP, WPA and WPA2 Encrypted Wifi Networks

Recommended Posts

salut .. am un cd cumparat care ma ajuta sa decriptez f usor retele wifi...eu l am folosit doar pt WEP asa ca nu stiu daca merge si pt WPA sau WPA2 ... oricum nu stiu eu sa l folosesc prea bine si nici nu mi am batut capul.CD ul are optiuni si pt acele retele asa ca e posibil sa fie util pt multi

Daca cineva e interesat PM.

Link to comment
Share on other sites

Backtrack contine reaver deci se poate folosi pentru testarea retelelor WPA/WPA2 (conditia e ca routerul sa aiba WPS activat).

Am incercat ReaverPro, dar nu e compatibil cu orice chipset, si, parerea mea merge mult mai incet (2x).

ReaverPro vine ca iso (Ubuntu+reaver+gui) si se gaseste kit la vanzare (stick/CD + adaptor wifi + manual) - la Tactical Network Solutions si in alte parti ...

O compilatie frumoasa este si XiaopianOS sau

:)

Link to comment
Share on other sites

Singura "buba" cu WPA dupa parerea mea e ca tine de noroc. Daca cunosti persoana, poti intocmi un password list, (sau unii lasa numele retelei default si poti gasi mai multe despre routerul lor) si poate ai noroc cu handshake-ul, daca nu, cu reaver, wpscrack, etc. , dar si asta daca are wps activat. Clar......noroc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...