Jump to content
yo7cjf

WiFiSlax 4.4

Recommended Posts

In mesajul de sus,nu mi-a publicat tot ce am scris,am anuntat deja si Nytro stie despre ce este vorba,sper sa nu fie considerat dublu post,incerc sa vad daca mai imi da eroare.

Deci spuneam ca acel wallpaper a aparut aici wallpaper nuevo [ opinad ]

-textul original este urmatorul: Bueno , pues despues de tres o cuatro veces que me puse en photoshop , me ha salido uno que me convence bastante.... aunque pone 4.4 , no es wifislax-4.4...es un wallpaper para tenerlo ya guardado.

-traducerea aproximativa:" Bine (ok)dupa ce am incercat de 3..4 ori in photoshop,mi-a iesit unul (wallpaper) care ma convinge destul...cu toate ca scrie 4.4,nu este wifislax 4.4,este doar un wallpaper ca sa il am salvat"(se refera la al avea publicat pe site,sa nu se piarda

Deci ultima versiune oficiala este wifislax 4.3 final,restul sint aiureli,nu stiu ce are baiatul asta care a deschis topicul,vrea el sa fie mereu primul in a anunta ceva,chiar si daca nu este real,si fiind vorba despre aceasta distributie,si mai ales avind acordul administratorului Hwagm de a reprezenta aceasta distributie in limba romana,ma vad obligat sa contrazic si nu pentru prima oara acest personaj yo7cjf.

Imi pare rau pentru el dar a confundat ambalajul cu marfa.

Sper sa apara mesajul intreg.

Link to comment
Share on other sites

Sal

Am postat numai cu gindul de a va informa si aita, alte ginduri sau ideei n-am eu in cap, ci altii. Nu vreau sa fac polemici pe aici asa ca inchei si nu vereau s-o lungesc. Profit de ocazie, sa va anunt inca o aparitie a lui Slax care este de cam 209 Mb cu ceva

modificari, deasememi finalizata si asta ca cea din 21 Ian, care daca o consideram v 4.3 mai fusese

finalizata parca pe 21 Dec. Programul Goy a ajuns la ver 1.5.

Sanatate !

Link to comment
Share on other sites

Bine ar fi sa publici date oficiale,oricum nu iti da nimeni niciun premiu,si pe deasupra poti sa distrugi calculatoarele oamenilor,fie ea prostie,aroganta,sau ce vrei tu,pentru un like, multi altii pot pierde informatii pretioase din calculatoare.

Uite si un anunt oficial:

AVISO IMPORTANTE isos beta

wifislax-current

osea las *beta ..o desarrollo.

He corrompido 2 veces la bios de mi sobremesa , asi que no bajeis nada, hasta nueva orden.

Ya avisare cuando tenga claro que esta pasando , aunque todo apunta a una mala configuracion de kernel.

LA ISO QUE NO DEBEIS USAR ES LA QUE PONE FECHA 21 DE ENERO DE 2013

WIFISLAX-4.3 ESTA PERFECTISIMAMENTE SEGUID USANDO ESA

Traducerea pentru textul de mai sus:

Pina la noi ordine nimanui sa nu-i treaca prin cap sa downloadeze vreo ISO din wifislax-current,adica vreo beta sau in desfasurare(in lucru)

Am distrus de 2 ori biosul desktopului meu,asa ca nu descarcati nimic pina la noi ordine(vesti)

O sa avizez cind o sa fiu sigur de ce se intimpla,cu toate ca se pare ca este vina unei proaste configurari a kernelului.

ISO care nu trebuie folosita este cea din 21.01.2013

Wifislax 4.3 este perfecta,continuati sa folositi acesta distributie.

Link to comment
Share on other sites

Sal

Acum citrva ore, mai iesi o varianta de Slax 4.3, se zice ca-i mai stabila.

PS

Ce am pus, este doar din dorinta sa cunoasca si altii si nu cum zice unu mai sus (din prostie si aroganta, etc. ) Nu intru in detalii, doar e democratie. Faptul ca un soft poate avea si secvente de virusi, etc. Riscul apartine celui care il incearca. In afara de pierdere de date si timp, distrugeri fizice nu se intimpla exceptind flashuirea BIOS (unele variante de CIH sau in alte cazuri mai rare, un vierme care face BAD-uri ) Altceva fizic nu se poate intimpla si cine bintuie si descarca orice, trebuie sa aibe si el niste masuri, protectii, ca nimic nu-i sigur pe net.

Sanatate!

Link to comment
Share on other sites

Ce aduce nou 4.4 fa?? de 4.3, în afar? de meniul în limba englez? la boot (cel pu?in a?a zicea pe forum @USUARIONUEVO):

In the next version you can select on the start menus , ENGLSIH MENUS , ... when select english menus options, system/kde/keyboard start all IN ENGLISH

but thats for the next version.

S-au mai îmbun?t??it driverele pentru alfa 2W 8188ru N channel?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...