Jump to content
Kotzu

vSpy ?

Recommended Posts

@makingston

asta stiu, ai f mare dreptate, dar daca ai o firma si dai telefoane la clientzi, nu prea violezi nimic, pt ca sunt telefoanele tale(firmei), deci spionezi telefonul tau.

@Sim Master

eu sunt interesat pt job, avem blackbarry si android. M-ar interesa ceva de genu, f mult.

Link to comment
Share on other sites

Da e pe bune...nu, nu e LEGAL > Se numeste incalcarea secretului corespondentei.

Este adevarat,dar se poate face si altceva:

Sa zicem ca respectiva persoana instaleaza un program proiectat de tine , care are un ToS extreme de mare,dar undeva scrie ceva de genul:

Imi rezerv dreptul de instala orice update sau program , fara instiintarea user-ului pentru imbunatatirea si rularea aplicatiei intr-un mediu favorabil.

Mai poti sa adaugi:

Nu raspund pentru pagubele/daunele sau actiunele rezultand negativ in buna desfasurare a dispozitivului , de la rularea aplicatiei instalate.

Atat timp cat accepta , ai dreptul legal sa ii instalezi aproape orice aplicatie (atat timp cat este specificat in ToS,se mai poate adauga in ce scop si unde se proceseaza datele furnizate de aplicatie )

Link to comment
Share on other sites

spyphone , nu stiu serviciu mai free de atat(pt ca gps tracking ii costa si pe ei,din cate am inteles). Datele sunt salvate la ei pe server,necesita internet(logic),nu poti citi mesajele,doar vezi numarul de la care vin si catre cine se trimit(La fel si la apeluri),ocupa f putin(500kb parca). Pachetul basic(fara plata) ofera toate astea + un mare dezavantaj,la cateva ore de utilizare,iti da un mesaj pe telefonul host "PhoneSpy is running" :|. Edited by ale_alexandra
Link to comment
Share on other sites

oh, this sux, am gasit ceva asemanator pt android, dupa instalarea apk-ului, il potzi localiza pe google maps, dar cand apesi acolo buton de localizare, pe telefon apare notificare cu icoana de la aplicatzie :(. Ideea este ca eu lucrez mult in teren si echipa mea la fel, m-ar interesa sa stiu pe unde umbla. Avem telefoane cu android si blackberry. Sincer serviciul oferit vspy pare f bun, dar nu-s genul sa arunc cu banii in aer pt ceva care momentan nu ma afecteaza. Mai bine platesc pe cineva sa-mi faca ceea ce au cei de la vspy, dar pe urma stiu ca e al meu si sub controlul meu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...