Jump to content
bruttus139

Cum se unesc mai multe retele,wifi,ethernet,3G,4G,dial-up intr-una singura

Recommended Posts

Cum se unesc mai multe retele,wifi,ethernet,3G,4G,dial-up intr-una singura

In primul rind sa explicam despre ce este vorba.Cu ajutorul acestui program se poate face un hotspot pentru a da internet

mai multor clienti.

Tot cu acest program,si asta este partea care ne intereseaza,puteam aduna latimea de banda de la toate conexiunile de care dispunem

si in felul asta obtinem una singura mult mai rapida.

De exemplu ne putem conecta la 3 retele wifi,a vecinului,a unui hotspot,la cea de la biblioteca,si in acelasi timp la telefonul mobil,

sau dupa caz la mai multe telefoane mobile,dar si la modemul propriu,sau la alte surse disponibile,si la final vom avea o linie de internet unica cu o viteza foarte mare.

Programul se numeste Connectify Dispatch,si merge in orice sistem windows.

Un video demonstrativ gasiti aici Use Ten Internet Connections at Once with Connectify Dispatch! - YouTube

Pentru o versiune PRO functionala 100% puteti sa imi vizitati forumul si sa downloadati,nu am pus pe alt server pentru ca nu vreau sa se piarda.

Versiunea pe care o ofer la download este Connectify Dispatch v4.1.0.25941

In arhiva .rar veti gasi instructiuni pentru instalare full.

index.php?action=dlattach;topic=1647.0;attach=3651;image

In ce priveste ip-ul public,programul il afiseaza pe cel care are placa de retea cea mai puternica in semnal,dar am observat ca la mine pe server nu pot uploada nimic,si nici aici pe forum nu ma pot loga daca folosesc programul,probabil din cauza ca se foloseste https in loc de http.

Edited by bruttus139
Link to comment
Share on other sites

Bun si daca am un server web , ce IP o sa am ?

Nu ai avea cum sa faci ca la un BGP.

Softul a fost facut pentru a mari viteza de download atunci cand ai nevoie. Print screen-ul e facut de mine unind doua retele,cu doua adaptoare; un tp-link si un ralink. Sincer, nu ma intereseaza IP-ul cand fac download.

Link to comment
Share on other sites

Bun si daca am un server web , ce IP o sa am ?

Nu ai avea cum sa faci ca la un BGP.

Programul face ca atunci cind ai mai multe placi de retea,si sint conectate,sa le uneasca pe toate si sa iti ofere o viteza mai mare pentru internet,eu de exemplu am unit 4 adaptoare usb wireless,conectate fiecare la alta retea wifi, si una 3G si acum am la download 28 Mbs direct,dar in cazul unui server nu stiu ce sa-ti spun,ia si fa teste,si daca ai vreo noutate sa ne anunti si pe noi,e un subiect interesant.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...