Jump to content
robyyxx

Colectie floodere[functionale]

Recommended Posts

1. LOIC (Low Orbit Ion Cannon)

Protocol: UDP, TCP si HTTP

Screen:

LOIC.jpg

VT

Settings: Custom speed, threads, subsite, timeout, custom message(text)

Extra: domain to address

2. XOIC

Protocol: UDP, TCP si ICMP

Screen:

XOIC.jpg

VT

Settings: -

Extra: Test DOS sender, message sender(text), WHOIS

3. WarFlood

Protocol: UDP, ICMP

Screen:

warflood.jpg

VT

Settings: packets, bytes, port range, backround color

Extra: shells, ping (pings ,packet size, timeout), tracerout (hops, packet size, timeout)

4. UDP Unicorn

Protocol: UDP

Screen:

unicorn.jpg

VT

Settings: large variety of ports, packet size, delay, threads, sockets/thread

Extra: Source code(C++), ping, domain to address

Toate sunt curate si functionale au fost testate de mine, fiecare are punctul lui FORTE va dati seama pe parcurs.

Download

Pass:

mataRST

Have FUN!!!

Atentie pentru cei incepatori nu veti putea da jos un site || server ,care este bine hostat de, unul singur. Faceti mai multi deodata.

Edited by robyyxx
Link to comment
Share on other sites

Nu ar fi mai bun un ca flooderul sa poata fi controfat de la distanta (sa il instalezi si comanzi pe un PC zombie) ?

PS: ce parola? HinT?

Ce era asa greu de decriptat? " + " -ul din mijloc te duce cu gandul la reuniune si hintul "281mota si 46esab" evident.

Vreti toti base64.

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

Fara suparare: de ce naiba ai pune parola criptata la niste tooluri pe care le gasesti fara sa depui efort pe net(publice)?

Cu asemenea pachete de date, poti face ravagii mici de pe un vps, a pai de pe calculatorul propriu rad aia de tine=))

Acum ca ai tu banda mica si nu ai incercat niciodata unul, este strict problema ta, si un VPS are banda mai mica decat un net de la RDS sau UPC

Edited by robyyxx
Link to comment
Share on other sites

realizezi ca aberezi si ca nu vorbeam de viteza de net nu?

este vorba si de componente, incearca tu un test cu , computerul tau, apoi baga-te pe un VPS unde ai 8 gb de ram, si procesor i7, si vorbim care face mai multe ravagii...

PS:cand ma jucam eu cu unicornul, pun pariu ca tu jucai CS

Link to comment
Share on other sites

realizezi ca aberezi si ca nu vorbeam de viteza de net nu?

este vorba si de componente, incearca tu un test cu , computerul tau, apoi baga-te pe un VPS unde ai 8 gb de ram, si procesor i7, si vorbim care face mai multe ravagii...

PS:cand ma jucam eu cu unicornul, pun pariu ca tu jucai CS

MA frate am banda de 100mbs (11mbs download si 9mbs up). i5(boost 3.2), si 8gb ram, deci nu ai ce comenta.

Tu crezi ca asa VPS-uri gasesti gratis? Cauta si vezi pe net cat costa un VPS din ala

Edited by robyyxx
Link to comment
Share on other sites

afumat@ Daca nu stii ce vorbesti taci in pula mea din gura , internetul de la RDS - cel standard, de 100Mbps este mai bun ca internetul de pe un VPS ..

Am ales urmatorul VPS, primul rezultat pe Google; cacatul asta costa 100E / luna si ai trafic limitat. Uneltele nu sunt cine stie ce dar cum s-a spus mai sus daca ai internet bun pici ceva cu ele :) ! Have fun.

RAM 4 GB

Spatiu de stocare 250 GB

Procesor (nu e precizat modelul, cate nuclee, etc): 4 GHz

Trafic lunar: 3000 GB

Viteza internet: 100 Mbps

Adrese IP: 2

PRET: 100 EURO

Edited by kiranom
Link to comment
Share on other sites

altu=)))

ma omustean tu ai citit in intregime articolul meu?

PS: Hai totusi sa iti arat ce-i cu viata ta, un search rapid:

RAM: 30 GB

vCPUs: 8

Disk Space: 1.2 TB

Public Network:

300 Mbps

Internal Network:

600 Mbps

Procesorul nu-l specifica, si ai grija cu jignirile ca nu esti la tine la cresa!

Link to comment
Share on other sites

Nu te-am jignit , dar ma pot lua de semnatura ta care am mai vazut-o la cativa retardati, sper ca nu te simti printre ei.. :(

Si pretul? Hai sa dam 400E sa dam DOS sau cum pula mea? Ce ti-am prezentat mai sus sunt cele mai folosite VPS-uri, pe acolo se invarte configuratia . Ideea era ca nu stii ce vorbesti si sa taci in pula mea din gura. Inteles? :)

Edited by kiranom
Link to comment
Share on other sites

Nu te-am jignit , dar ma pot lua de semnatura ta care am mai vazut-o la cativa retardati, sper ca nu te simti printre ei.. :(

Si pretul? Hai sa dam 400E sa dam DOS sau cum pula mea? Ce ti-am prezentat mai sus sunt cele mai folosite VPS-uri, pe acolo se invarte configuratia . Ideea era ca nu stii ce vorbesti si sa taci in pula mea din gura. Inteles? :)

Cu bani aia platesti pe cineva sa-ti dea jos site-ul ,server-ul respectiv.

Edit: Nu neaparat prin DDOS.

Edited by wtf123
Link to comment
Share on other sites

Bine ma cum zici tu, hai ca am treaba, asta e ultimul post facut inutil in acest topic de gunoi!

dar chiar si asa simt nevoia sa iti atrag atentia asupra faptului ca esti in contradictie mereu si ca nu citesti in totalitate postul, sau poate nu il intelegi...

PS: tipic omului care nu are argumente decente, si incepe sa se ia de alte lucruri (Exemplu: semnatura)

Iti urez bafta si voie buna!

Link to comment
Share on other sites

afumat, du-te si cauta cum sa urci shell-uri si lasa DOS-ul , chiar daca-ti place ;)

Daca nu stii despre ce este vorba, repet, taci din gura ! Ai picat ceva mare , inafara de site-uri de joculete miniclip ? Pai atunci taci :) RDS da mai bine ca VPS-ul (aici si RDS are abonamente de 1Gbps, 10Gbps, etc. Ideea era ca un VPS standard 30-50 EURO nu trebuie considerat peste viteza de la RDS.

Digi Net Premium Conect va duce cu viteza maxima acolo unde aveti nevoie, in Romania si in afara ei! Acum puteti avea viteze maxime, de pana la 10Gbps si chiar mai mult in reteaua RCS & RDS si in Internet.
pretul pe masura. ;) Edited by kiranom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...