Jump to content
babyface

Nevoie script php

Recommended Posts

Sorry: spre exemplu am urmatorul text : ''Va multumesc, ca a-ti vizitat pagina mea, si sper ca ceeace a-ti gasit aici va este de folos'' fraza asta as vrea sa fie vizibila, ceeace as vrea sa nu se vada este alt text de genul : ''''Pour répondre au critère de l'univocité que garantit, dans le domaine de la scientificité d'une science linguistique, le sens étymologique, le mot 'texte' ramène à l'étymologie du mot 'tissu'. En effet, 'texte', apparu au XIIe siècle, vient du latin texere = tisser (du participe passé textus d'où est dérivé tissu), au sens figuré d'un tissu qui comporte une chaîne et une trame. La chaîne étant le dispositif vertical sur lequel opère transversalement la trame et comportant des anneaux où celle-ci puisse s'insérer.'''

In cazul in care este posibil, a-s dori ca scriptul sa genereze anumite fraze,(nu conteaza ce...) ca atunci cand este accesata pagina...tot timpul sa fie diferita, cu cateva cuvinte care la fel sa fie invizibile, vizibil sa ramana doar : ''Va multumesc, ca a-ti vizitat pagina mea, si sper ca ceeace a-ti gasit aici va este de folos''

Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

ideea e sa ramana, nu sa il sterg, dar sa nu fie vizibil, sau as putea sa adaug manual frazele dar sa nu fie vizibile, sa fie vizibil doar primul text : ''Va multumesc, ca a-ti vizitat pagina mea, si sper ca ceeace a-ti gasit aici va este de folos'' iar ceeace adaug eu sa nu se vada..sa fie cumva in ''ceata''

Link to comment
Share on other sites

vreau sa apara textul si poza, iar in plus fara sa se vada alt text..am reusit sa rezolv oricum,era vorba de culoarea textului,.

<FONT face="Comic Sans MS" size=2>THANK YOU !</FONT></P><FONT color=lightyellow size=1>1Users who are involved in such violations. These violations include, without limitation:

Accessing data not intended for such User or logging into a server or account, which such User is not authorized to access.

Attempting to probe, scan or test the vulnerability of a system or network or to breach security or authentication measures without proper authorization.</FONT>

Link to comment
Share on other sites

1. Inainte de a cere ceva verifica mai intai daca cel mai bun prieten al nostru il are. [ Google Rulz]

2. Daca faci un topic cu o cerere fa-l mai detaliat pentru ca eu unul nu am inteles nimic din ce ai zis.

PS: Din moment ce userul este banat nu cred ca mai are rost sa postam in topicul asta.

Link to comment
Share on other sites

cred ca vrea sa aiba un text pe pagina pe care il vad utilizatorii si un text special pt crawler google,bing etc.

nu ai nevoie de php ca sa faci un text sa fie in sursa dar utilizatorul sa nu il vada pe pagina.

cel mai "crawler friendly" mod este din css: "position:absolute; top:-100px;" cel cu display:none nu est bun.

mai sunt modalitati sa faci asta fara sa il detecteze crawler-ul... poti folosi z-index si sa il ascunzi sub ceva sau poti folosi height:x px; overflow: hidden; iar testul pe care sa nu il vada userul sa fie mai jos decat x pixeli.

alt motiv vad sa ai un text pe site pe care sa nu il vada utilizatorul.

cat despre text care sa apara la random poti face un array care sa contina frazele apoi sa faci un numar random de la 0 la lungimea array-ului apoi echo la continutul array-ului nr random.

imi era mai usor sa iti scriu codul dar tu cu ce te alegeai din asta?... nu invatai nimic.

EDIT: scuze, nu citisem ca userul este banat...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...