Jump to content
Sdicky

O mica problema (Flood)

Recommended Posts

Ok baieti poate il stiti toti pe c0depula. Care da flud cu 10k de boti.

Faza e ca la netu meu pica repede.Am sunat la provider, si dupa multe tastari in taste si ei acolo saracii.Au zis ca intradevar se incearca multe conectiuni la mine. Si ca osa trimita un om la mine sa vada daca intradevar este flood sau e dela modem. Si acel om vine abea Luni. Si eu n-am chef sa stau pe reteaua de WI-FI dela vecini.Deoarece prin semnal greu.Deci ce metode stiti sa scap de c0depula asta care se crede mare hecar cu 10k de boti?:|

Link to comment
Share on other sites

Zonealarm, cel mai bun firewall. Daca nu merge, suna la provider si zii sa iti schimbe ip-ul. Si il mai intrebi, cum poti face o reclamatie si de ce ai nevoie, sa il futi putin pe c0depulamea. Te ajut si eu la treaba asta.

Am uitat, uitatii ip-ul smecherului: 62.178.20.40

Link to comment
Share on other sites

Salut, in caz ca il ai in lista de messenger il stergi fain frumos din lista , apoi intri la preferinces>ignore list> si selectezi : ignore anoyone who is not in my yahoo asa normal nu ar mai avea cum sa iti afle ip-ul pe mess, in caz ca iti afla ip-ul pe skype ai putea sa incerci faza de mai sus , sau sa iti faci un alt cont pe care el nu il stie., si nu da click pe link-uri gen exemple.jpg/png daca primesti..

Ai putea incerca si un firewall bun : 'zone alarm' sau altul.. + HotSpot sau Tunnelbear. bafta

Edit: @codemaniac mare 'hacer' esti tu, dai cu flood-ul 6-5 :))))

Edited by vipul666
Link to comment
Share on other sites

Salut, in caz ca il ai in lista de messenger il stergi fain frumos din lista , apoi intri la preferinces>ignore list> si selectezi : ignore anoyone who is not in my yahoo asa normal nu ar mai avea cum sa iti afle ip-ul pe mess, in caz ca iti afla ip-ul pe skype ai putea sa incerci faza de mai sus , sau sa iti faci un alt cont pe care el nu il stie., si nu da click pe link-uri gen exemple.jpg/png daca primesti..

Ai putea incerca si un firewall bun : 'zone alarm' sau altul.. + HotSpot sau Tunnelbear. bafta

Salut Vipul666 apreciez ca incercii sa-l ajutii dar nu merita a venit pe teamspeak de la rst a inceput sa ne injure inteleg are doar 11 ani dar nu se lasa ii spun sa isi ceara iertare si il las in pace el nu ca e mare programator hecar de hecar se conecteaza la vecinii sa moara vecinii + are ip static si daca isi schimba ip-ul tot il aflu si daca ma are la ignor.

Link to comment
Share on other sites

Zonealarm, cel mai bun firewall. Daca nu merge, suna la provider si zii sa iti schimbe ip-ul. Si il mai intrebi, cum poti face o reclamatie si de ce ai nevoie, sa il futi putin pe c0depulamea. Te ajut si eu la treaba asta.

Am uitat, uitatii ip-ul smecherului: 62.178.20.40

Mersi chiar am uitat de ip-ul de la proxy,iti multumesc ca mi l-ai reamintit Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Chiar nu va inteleg pe unii , frate in ziua de azi daca te injura unul sau plm nu iti place fata lui gata, incepem cu amenitariile pe care doar Romanii le pot face : 'ba te sparg acum iti dau flood' , ' ai belito fraire ti-am luat ip-ul acum te tin down'.. de ce ne aparam prin 'flood'? si sincer sa fiu daca ai 10-20 de boti nu inseamna ca esti 'hacer' ci inseamna prostie.. in fine treaba voastra nu ma bag . hai respect all

Link to comment
Share on other sites

Sper sa scapi de acel experiment nereusit(codemasa) Aprp . Dc nu-l reclami:)?

@Darklegion : Hai sa iti explic eu eram cu o panarama pe mess si m-am despartit de ea si i-am zis ca e curva si dastea.Si lui i place de curva aia.Si i este ciuda ca nu imi cer scuze.

@Castiel: Luni vin aia dela provider.Si astept sa vad ce zic ei.Si daca e il reclam.

Link to comment
Share on other sites

E naspa ca de la vro 2 saptamani incoace, RST a devenit terenul de joaca al tuturor copiilor ..

Pentru ca unii moderatori dorm si lasa toti cacatii sa isi faca de cap. Aici nu ma refer la ENCODED , Nytro ,M2G . Se stiu ei foarte bine aia care stau pe invisible pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...