Jump to content
dancezar

[XSS]www.windowsazure.com from microsoft

Recommended Posts

  • Active Members

Exploit: XSS

Type: Reflected

Demeniu gasit de: VaD_SuNeTe

Exploatat de: danyweb09

P.O.C

Status:

-Raportat la microsoft

-Am primit raspuns acesta a fost ultimul

Hello,

I would like to provide you an update on this case. We have completed our investigations and reported issue has been fixed. We will be acknowledging your name in our Security Researchers webpage for the month of July.

Thanks again for reporting security issues to Microsoft responsibly and we appreciate your effort in doing so.

Thanks,

Sweety

MSRC

Edited by danyweb09
Link to comment
Share on other sites

S? explic?m xss-ul pentru încep?tori :

- În search box , avea filtrate <>/ ?i nu mergea nici cu htmlentites,urlencode ?i alte metode, folosind vectorul " onmouseover="alert(1) (dup? cum vede?i sau eliminat tagurile din vector.

Mi-a f?cut pl?cere s? lucrez cu DannyWeb09 , poate o s? mai g?sim noi 2 ni?te xss-uri.

O zi bun?

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Tare greu e sa te uiti in sursa si sa vezi ca daca bagi " iese din argument.

Nu e greu frate ,am spus eu ca am stat luni sa il exploatez din 3 requesturi l-am rezolvat.Deci initial ai spus ca mi-am asumat munca altuia cea ce nu este adevarat am lucrat amandoi,el mi-a facut o lista cu domenii ce apartin microsoft iar eu le-am cercetat,apoi spui ca nu e asa mare chestie sa gasesti un xss si cacaturi am un singur cuvant pentru tine CIUDA.

Link to comment
Share on other sites

Nu e greu frate ,am spus eu ca am stat luni sa il exploatez din 3 requesturi l-am rezolvat.Deci initial ai spus ca mi-am asumat munca altuia cea ce nu este adevarat am lucrat amandoi,el mi-a facut o lista cu domenii ce apartin microsoft iar eu le-am cercetat,apoi spui ca nu e asa mare chestie sa gasesti un xss si cacaturi am un singur cuvant pentru tine CIUDA.

Si eu un cuvant pentru tine. SCRIPT KID.

Link to comment
Share on other sites

Si eu un cuvant pentru tine. SCRIPT KID.

Dute m? dreacu tu nu ?tii ce înseamn? s? lucrezi cu DanyWeb09 ?i nici nu o s? ?tii , nu se folose?te de nici un tool , doar un incult ?i un imbecil c? tine poate spune asta. ;) dac? ai ceva de comentat spune ceva adecvat postului/titlui - ai noroc c? am 2 warn-uri c? putea s? fie mai r?u, poate mâine poimâine zici de amândoi c? folosim tooluri , atunci te "scuip" în fa??.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Toti am fost la un moment dat SKIDS. Asa ca nu te umfla in pene.

Nici la inceput nu am folosit vrun tool.

Singurul tool care am folosit a fost doar de proba , este vorba despre bruteforcerul lu Jimmy. ;)

EDIT: BLODAS TU ESTI CHIOR ? AM ZIS CA LA-M PROBAT, NU LA-M FOLOSIT.

Edited by VaD_SuNeTe
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

El vrea sa se refere la faptul ca folosesc accunetix.Acum 2 ani cand ma interesam cum pot sa imi securizez proiectele PHP si atunci am aflat prima data de vurnerabilitatile Web si nici atunci nu am deschis accunetixu sau tool am preferat sa invat cum sa fac manual asa mi se parea mie mai interesant asa sunt eu mai ciudat,o singura data am vazut pe rst despre accunetix si l-am instalat sa vad ce e de capul lui dar l-am dat afara imediat dupa ce am vazut ca nu e de nimic.Cu asta termin nu vreau sa ma mai cert cu cineva ca am 2 warnuri.

Link to comment
Share on other sites

Dute m? dreacu tu nu ?tii ce înseamn? s? lucrezi cu DanyWeb09 ?i nici nu o s? ?tii , nu se folose?te de nici un tool , doar un incult ?i un imbecil c? tine poate spune asta. ;) dac? ai ceva de comentat spune ceva adecvat postului/titlui - ai noroc c? am 2 warn-uri c? putea s? fie mai r?u, poate mâine poimâine zici de amândoi c? folosim tooluri , atunci te "scuip" în fa??.

Deci ce am zis a fost foarte adecvat postului. Nu inteleg de ce te dai mare si tare ma copile. Dute si ajuta-l pe fratu' cu corigenta la matematica si mai lasa metinu, csu, rstu, etc.

Link to comment
Share on other sites

Deci ce am zis a fost foarte adecvat postului. Nu inteleg de ce te dai mare si tare ma copile. Dute si ajuta-l pe fratu' cu corigenta la matematica si mai lasa metinu, csu, rstu, etc.

Am încercat s? î?i explic cu frumosul dar cu tine nu se poate

Gata pur ?i simplu ma-i scos din pepeni , ce pula mea te preocup? ce face fratele meu ? a ajuns un martalog ca tine s? m? critice , c? fratemiu e corigent ?i p**a mea, recunosc c? mai joc câte odat? cs când m? plictisesc dar nu ?tiu de ce p**a mea te preocup? pe tine ce fac eu!!! Nu conteaz? ce fac joc cs sau nu , dar conteaz? ce ?tiu .

+ Te bagi în seam? ca o p***? ne****t?, te m?nânc? limba de la a?âta p**? subta?

+ BONUS : Dute-n p**? mea de schizofrenic, chiar m?-i scos din pepeni ;) cine e?ti tu s? îmi zici s? las RST-ul , dute-n p**a mea.

Pentru mine e?ti un limbric.

E?ti atât de mic în ochii mei dar tu te vezi mare. ;)

Edited by VaD_SuNeTe
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...