Jump to content
xGenera1u

Sfat pentru achizitionarea unui laptop

Recommended Posts

De ce nu mergi pe AMD c? sunt mai ieftine ?i e echivalentul lui intel, crezi c? dac? scrie i7 face minuni?

pt laptop-uri procesoarele amd nu's asa bune.. dar la desktop raportul calitate pret e maxim :)

Oricum si eu am i7 pe laptop si nu ma ajuta cu nimic,doar de brand l-am luat in rest folosire foarte slab.. rar trec cu 20% peste folosire..

@LE : Legat de placa video : nu conteaza cati VRAM are placa video respectiva conteaza frecventa de lucri si cati biti are.. :)

Edited by CristianRoflmao
Link to comment
Share on other sites

cred ca e la fel ca ptr italia 10 euro

vad ca le trimit oriunde in lume

ar trebui sa ii suni si sa vb cu ei personal si sa ii intrebi daca este un cost extra ptr Romania

am vazut ca in optiuni de a cumpara este si Romania asa ca nu cred ca se plateste in plus

Daca nu ai blaturi la vama (ma refer la posta, unde ridici coletul) platesti TVA-ul si inca ceva taxe.

Eu am fost de 2 ori la vama dupa colete si am scapat fara sa platesc, i-am dus tipului o sticla de bere si un pachet de tigari si amu cand ridic colete nici macar nu mi le mai desface(nu, nu imi dati PM ca nu ridic nici un drog in numele meu:))))

Link to comment
Share on other sites

Daca nu ai blaturi la vama (ma refer la posta, unde ridici coletul) platesti TVA-ul si inca ceva taxe.

Eu am fost de 2 ori la vama dupa colete si am scapat fara sa platesc, i-am dus tipului o sticla de bere si un pachet de tigari si amu cand ridic colete nici macar nu mi le mai desface(nu, nu imi dati PM ca nu ridic nici un drog in numele meu:))))

Daca e din europa nu se plateste TVA. Se plateste TVA daca vine din america,china, etc.

Cel putin asa cred.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...