Jump to content
dcl1977

[!] WARNING: Detected AP rate limiting, waiting 60 seconds before re-trying

Recommended Posts

Nu s-a gasit :(

Dar nu pui bine problema...asta cu AP rate limiting e una din rezolvarile care s-au gasit pentru a contracara vulnerabilitatea

routerelor wireless, care au implementat standardul WPS . E doar una dintre mai multe metode de protectie contra atacului

de tip reaver .

Link to comment
Share on other sites

Pai nici daca adaugi un delay de 61 de secunde...si stii de ce ? pentru ca protectia e mai mare .Scoate routerul din

functiunea WPS pentru o periada de la o ora pana la 24 de ore !!!!!

E adevarat ca mesajul de warning iti sugereaza sa astepti 60 de secunde , dar apare in mod continuu...Asta e .

Link to comment
Share on other sites

stai relaxat nu merge reaver daca routerul are protectie firewall incearca cu asta Live Wifislax

Si de ce crezi ca un wifislax de pe o tableta cu windows ,ar fi mai performant ?Nu are nimic in plus , decat suportul pe

care lucreaza....

Iar cand vorbim de protectia routerului , vorbim de o protectie la atacul de tip reaver , deci WPS .

Edited by sorelian
Link to comment
Share on other sites

Sal!

Deci sa inteleg ca nu am nicio sansa sa trec de aceasta protectie:-/

Nu poti .

Dar ai putea sa o ocolesti...:P:P

Exista un mod ingenios .

Adevarul e ca ai sanse mici , dar daca ai mancat "polivitamine" cand ai fost mic,

e posibil sa ai noroc . :))

In doua cuvinte , metoda e cam asa :

-MAC-ul AP-ului

-exista pe net baze de date cu pini in functie de MAC .

-metoda conectarii la un AP cu wps, pe baza de pin .

Acuma n-ai decat sa sapi pe net...

Link to comment
Share on other sites

#!/bin/bash

#Changing Mac Address to random Mac Address

while :; do echo

echo "Changing Mac Address to random Mac Address..";

ifconfig mon0 down;

ifconfig mon0 down;

ifconfig wlan2 down;

ifconfig wlan2 down;

macchanger -r mon0;

macchanger -r wlan2;

ifconfig mon0 up;

ifconfig mon0 up;

ifconfig wlan2 up;

ifconfig wlan2 up;

echo "Mac Address Changed and interface is up!"

#running reaver 1.4

echo "running reaver 1.4"

echo y|reaver -i mon0 -b C8: :......-c -vv -t 20 -n -d10 -g1 -L;

sleep 1

done

merge cu asta,va salut!!!

Link to comment
Share on other sites

multumesc frumos madmaxx cautam de ceva timp asa ceva o sa incerc si revin cu un replay.

nu mi-a mers cu toate ca mac ul placi de retea wlan0 si mon0 sa schimbat ap ul tot blocat era, imi mai ramane doar sa incerc sa prind un client autentificat sa clonez mac ul si sa incerc asa din ce am auzit ar merge si asa

Edited by Suspect34
Link to comment
Share on other sites

salut am si eu o problema asemanatoare nu reusesc cu reaverul din wifislax sa dau la cap la nici un pin nu stiu ce nu este in regula am vreo 10 retele cu pin activat sant rutere diferite 1tehnicolor 1 sagem restu netgear frate nu merge nimic si gata cand agata imi da cod erroare ori 0x02 ori 0x03 ori 0x04 ori se blocheaza cu rate limited dupa primul pin incercat si nu mai merge nimic m incercat toate posibilitatile toate optiunile toate programelele di wifislax 4.3 final 4.8 final poate cineva sa ma ajute cu o idee ceva orice ajutor este binevenit am 2 saptamani nedormite imi vine sa dau cu leptopu de pamant in trecut am mai spart nu sant chiar incepator dar nu merge nimic aici unde mam mutat si e enervanta treaba

Link to comment
Share on other sites

salut am si eu o problema asemanatoare nu reusesc cu reaverul din wifislax sa dau la cap la nici un pin nu stiu ce nu este in regula am vreo 10 retele cu pin activat sant rutere diferite 1tehnicolor 1 sagem restu netgear frate nu merge nimic si gata cand agata imi da cod erroare ori 0x02 ori 0x03 ori 0x04 ori se blocheaza cu rate limited dupa primul pin incercat si nu mai merge nimic m incercat toate posibilitatile toate optiunile toate programelele di wifislax 4.3 final 4.8 final poate cineva sa ma ajute cu o idee ceva orice ajutor este binevenit am 2 saptamani nedormite imi vine sa dau cu leptopu de pamant in trecut am mai spart nu sant chiar incepator dar nu merge nimic aici unde mam mutat si e enervanta treaba

Problema nu e neaparat ca nu faci tu ceva bine. Depinde de adaptorul wireless cu care ataci, unele sunt mai bune, altele mai putin bune. Depinde de routerele care le ataci, astea de la RomTelecom sunt destul de securizate, indiferent ca au WPS activat, te blocheaza din prima incercare si nu ai prea ce sa le faci. Sau poate semnalul e prea slab.

Ce poti incerca

Foloseste un alt laptop, mai exact, un alt adaptor wireless (Atheros sunt bune).

Misca-te prin casa pana prinzi un semnal mai bun la reteaua care te intereseaza.

Edited by GarryOne
Link to comment
Share on other sites

am incercat cu un calc si 2 leptopuri am un rtl 8187 wifi usb si tot am schimbat are si leptopu wifiu lui am tot schimbat unu este atheros si nu vrea nimic cu sant in ro sant in belgia ce incerc cu atrophy si dau restart la ruter cand se blocheaza cu mdk3 dar sant periculoase rau dupa restart intra pe alt canal si nu o mai gaseste pe unda si toata munca e degeaba ma gandesc ca au un firewall ceva o idee sau un ajutor cum sa-i daram firewalul sau sa trec de el dar toate retelele sant la fel asta e ciudat si nu toate sant la acelasi distribuitor sant diferiti

Link to comment
Share on other sites

Nu mai merge cum mergea...:))

In tarile din Uniunea Europeana , toti furnizorii de net , pe sest si pe nesimtite , au schimbat firmware-ul

la routerele lor si au bagat protectie la atacul de tip reaver pentru WPS . Daca bagi PIN incorect , din cateva incercari se blocheaza pentru minim 24 de ore .

La ei , parolele la wireless sunt de vreo 13 caractere(cifre si litere mari) , dar pentru multe retele , exista algoritmi care iti genereaza passkey-ul default , in functie de MAC si ESSID .Astea le gasesti pe forumurile din fiecare tara in parte , in functie de ISP-isti .

In wifislax 4.8 , poate ai observat o aplicatie , numita Linset ,care e in dezvoltare acum , dar nu e prea eficienta la parolele alea default ....Putin probabil ca victima sa tasteze , atunci cand i se cere , o parola pe care nu o stie din cap .

Edited by sorelian
Link to comment
Share on other sites

cred ca o sa reusesc lam tinut cu mdk3 in destruction vreo 3 ore si iam dereglat ceva la ruter ca acum imi merge toaca pinii are multe erori dar merge inainte nu mergea deloc nu trecea de primul pin batea continuu doar 1234570 iam bagat la reaver asta poate foloseste cuiva pe viitor reaver -i mon0 -b xxxxxxx -a -c(numar canal) -vv si inca ceva nu prin wifislax acolo tot patina in gol ci cu wifiway va anunt maine daca am imi da pinul si parola

Link to comment
Share on other sites

si inca ceva nu prin wifislax acolo tot patina in gol ci cu wifiway va anunt maine daca am imi da pinul si parola

Nu are nicio treaba, ba mai mult, la wifislax se lucreaza mult mai mult ca la wifiway, care este chiar abandonat, daca nu ma insel. Ambele folosesc acelea tool-uri, cum ar fi reaver, GOYScript, deci nu are traeba sistemul de operare, poti folosi si ubuntu.

Link to comment
Share on other sites

as folosi orice numai sa mearga da intradevar la wifislax ai multe programele cu care sa te joci dar daca acolo nu merge frate patineaza in gol acelasi pin de 2 saptamani ma disper fara rezultat azi uite am incercat wifiwayul si merge incet greu dar merge in 4 ore am 4.78%

Link to comment
Share on other sites

am aproape 36 de ore de cand il ciufulesc am ajuns la 44,30% el inainteaza dar mereu imi da mesajul asta si nu stiu daca lucreaza bine Got packet type 19 (0x13), but haven't broken the first half of the pin yet! sau ...type 21 ....am cautat pe net dar nam gasit ce un raspuns are cineva o idee daca lucreaza bine sa stiu daca sa mai astept sau sal opresc .Ms ptr raspuns

Link to comment
Share on other sites

am aproape 36 de ore de cand il ciufulesc am ajuns la 44,30% el inainteaza dar mereu imi da mesajul asta si nu stiu daca lucreaza bine Got packet type 19 (0x13), but haven't broken the first half of the pin yet! sau ...type 21 ....am cautat pe net dar nam gasit ce un raspuns are cineva o idee daca lucreaza bine sa stiu daca sa mai astept sau sal opresc .Ms ptr raspuns

Eu tot ásá ám pátit cu 60 de sec blocát ........si ám luát un hándshácke cu wifisláx si ám bágát in prgogámul E.W.S.A si dupá 7 ore mi-á gásit pinul

Download E.W.S.A. Pro. 5.0.252.rar

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...