Jump to content
aaa1

un site oscommerce cu plata cu cardul pe net

Recommended Posts

Vreau sa fac un site si sa vand diverse produse pe net.Pentru 2 checkout si alti giganti, se pare ca am nevoie de firma si sa le trimit si documente justificatoare cum ca sint proprieterul firmei,etc. Am verificat si la paypal dar ei cer cont si oamenii il cam evita.Aveti idee cum as putea sa procedez?

Ma intereseaza un site care sa accepte datele mele depe mastercardul in euro si atat.

Link to comment
Share on other sites

Vreau sa fac un site si sa vand diverse produse pe net.Pentru 2 checkout si alti giganti, se pare ca am nevoie de firma si sa le trimit si documente justificatoare cum ca sint proprieterul firmei,etc. Am verificat si la paypal dar ei cer cont si oamenii il cam evita.Aveti idee cum as putea sa procedez?

Ma intereseaza un site care sa accepte datele mele depe mastercardul in euro si atat.

Fara firma n-ai sanse. Fa un PFA, e ieftin.

Link to comment
Share on other sites

legal, in orice tara ai fi trebuie sa ai firma sau pfa ca sa poti vinde ceva. Ideea e ca trebuie sa emiti acte justificatoare pentru ceea ce vinzi si sa ai dovada intrarilor si iesirilor, astfel ca la un control sa nu se gaseasca marfa de contrabanda sau fara acte de intrare.

solutia alternativa pentru persoane fizice sunt site-uri de genul okazii/ebay unde oricine poate vinde orice in anumite limite legale. problema aici e ca in spatele site-ului trebuie de asemenea sa existe o firma sau PFA legal.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...