Jump to content
alien

Interceptare convorbire.

Recommended Posts

am gasit si eu o chestie de genu aici ... e mai ieftina si din cate am vazut poti sa iti iei cu 50 de euro pt o luna...

intrebarea mea ar fi daca merge cu adevarat sa e vrajeala :D

Edited by Rapiduletz
Scuze.. se pare ca inca nu stiu bine moneda nationala ... defapt e mult mai scumpa ca cea prezentata de Fspy :))
Link to comment
Share on other sites

[

si cum ar suna intrebarea ? " iuby cu ala te fotzi sau doar sunteti amici ? " sau " auzi tu ma inseli cu ala sau doar mi se pare mie ? "
Relativ da. Daca tipul are motive serioase sa creada ca tipa cu tipu... atunci iuby=fa, baa sau schiloado fate-ncoa,...! Insa in conditii normale ar trebui sa fie o discutie obisnuita. Citisem pe undeva ca principalul pilon intr-o relatie e sinceritatea...zicea o tipa divortata. Acum nu stiu eu as vorbi nu as asculta. :)

Cauta pe aici. Desi nu cred ca ai banii aia si chiar daca ii ai nu ii dai pe asa ceva... Spitalizarea ei in caz pozitiv costa mai putin oricum.

Link to comment
Share on other sites

Aici este un tutorial despre SS7, despre care se spune ca ar fi folosit de serviciile noaste de informatii http://www.google.ro/url?sa=t&source=web&cd=2&ved=0CB4QFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.pulsewan.com%2Fdata101%2Fpdfs%2Fss7_tutorial.pdf&rct=j&q=ss7+tutorial&ei=8hkiTIikMs7-Ofzh8Wc&usg=AFQjCNFEfJ_Wv0z2ZHn4iFqD2ImtHCaIuA

O sa-l studiez cand am timp si revin cu o idee daca se poate.

LE: aici e descrierea decriptarii GSM care foloseste criptare A5, matematica pura.Nimic nu se serveste pe tava http://cryptome.org/a5-3-attack.pdf

Verificati toate informatiile despre GSM.Poate mai gasiti ceva folositor.

Edited by phantomas90
Link to comment
Share on other sites

Guest User Name

stiu si eu cand iti este ascultat telefonul,se aude un piuit,cat timp tine convorbirea.mai stiu ca exista si o aplicatie in java,care redirectioneaza apelurile dintre x si y la z.am vazut la tv,de la celebrul caz SRI .

Link to comment
Share on other sites

Exista si soft. Am vazut asa ceva acum cativa ani la un radioamator din Croatia. Aveti nevoie de un scanner (cam scumpe) un exemplu LCCOM.RO si softul de rigoare care doar decodeaza compresia GSM si Flagul de protocol, tot cu colationare similar cu AX25 dar mai complex, normal. Nu stiu cum se numeste programul si nici nu mi-a spus de unde il are dar rula pe un Red Hat 10.

de exemplu banda pe care se trimit datele (vocea) se schimba foarte des si foarte rapid. tocmai pentru a nu putea fi traced.

Transmisia se numeste "cu spectru imprastiat- Spreed Spectrum SS" preluata de la armata, daca ati facut-o careva va amintiti celebrele statii romanesti R1300-R1310 care aveau SS din fabricatie.

E un mit. Au frecventa fixa, la noi singura telefonie care transmite Spreed Spectrum este Zapp. Exista si dispozitive hardware dar e nevoie de un CI specializat greu de gasit.

La Pro TV a fost facuta o demonstratie acum catva timp mi se pare de fostul senator George Padure (tipul cu Gepa Electro Center), cu un laptop si un scanner, tot sistemul cumparat la negru din Rusia, emisiunea se referea la siguranta oferita de telefonia celulara.

Uitati un program free cu care puteti testa emisii si receptii SS ROS - ROS v5.3.2 Beta

Sincer inainte sa dati banii pe scanner incercati sa faceti rost de soft pentru decodare GSM. Vreau si eu unul.

Revin cu scuze, cred ca majoritatea de aici poate chiar nici unul nu aveti un scanner asa ca pentru teste soft folositi unele SDR online:

http://www.websdr.org/

Edited by yo9gjx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...