Jump to content
M4T3!

Momente din istorie - curaj si onoare pentru tara WW1

Recommended Posts

O filmare cu o confruntare intre 2 armate in primul razboi mondial. Uitati acolo pentru ce au murit oamenii in trecut, cat de bravi erau in fata mortii, inca un motiv sa consider istoria una dintre cele mai importante materii ce trebuie studiata in scoala... si toate astea ca noi sa avem o lume mai buna: Very Rare WW1 Footage Of Troops Going Over The Top - Video

Link to comment
Share on other sites

Au murit pt paranoia unor oameni ca Hitler,Stalin,sau pt interesele unor conducatori insetati dupa avere,etc.Istoria trebuie stearsa,nu trebuie sa invatam de mici copii ca e bine ca au murit alti oameni doar ca sa ne plimbam noi cu masini tunate sau sa mancam la fast-food mancare mai ieftina.Cum pot sa omor eu,un om,pe alt om,doar fiindca e german sau rus,si pe deasupra sa fiu si decorat pt crime?Nu-mi vorbiti de patriotism si eroism,astea exista,dar nu in crime,ci in lucrurile bune,care aduc buna convietuire intre popoare.

Ce am vazut in filmuletul ala,o hoarda de animale salbatice care trag unii in altii si care se macelaresc cu baionetele ca preistoricii?Doar atat poate omenirea?

Suntem spalati pe creier de mici copii cu ajutorul unei istorii false in marea ei parte.

O lume mai buna?Bitch,please.

Link to comment
Share on other sites

De fapt, trebuie invatat ceva din asta. Si anume ca razboaiele nu isi au rostul, pentru ca de cele mai multe ori au fost purtate doar pentru interesul unui grup restrans de oameni. Daca am sterge istoria, atunci acest lucru s-ar putea repeta la nesfarsit pentru ca am cadea mereu in plasa carismei lor, a falsei datorii fata de tara, a intereselor altora.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...