Jump to content
ovidelu47

Recomandare telefon

Recommended Posts

La banii aia iti iei telefon bun second hand (s3,one x, iphone 4(s) )Nou poti gasi Galaxy S2 plus.

Conteaza mult suportul oferit de producator(ma refer la update-uri de soft etc)

Pentru cei care vreti asa ceva, un sfat: nu va cumparati Samsung! Vreti suport din partea producatorului? Cumparati-va iphone.

Ah, da...sa nu credeti ca sunt fan apple, sau android hater. Detin un galaxy s3, dar tre' sa recunosc ca cei de la Samsung sunt praf in tot ceea ce tine de suport, de update-uri, etc. De cand am telefonul un update n-am avut ocazia sa vad. Astept 4.3-ul, care probabil e plin de bug-uri. Pe astia ii intereseaza ce se intampla pana cumperi telefonul. Totul e frumos :D. Dupa ce l-ai cumparat, esti pe cont propriu :))

Recomandarea mea: mai pune vreo 100-150 lei, si ia-ti un s4 mini. Gasesti pe okazii sigilat, cu factura si garantie.

//edit:

Off : ^ posibil sa ai o problema la telefon ,am luat un s4 in octombrie si am primit 2 actualizari.

Neah, n-am nici o problema. Am cautat si pe xda-developers, si problema-i ca nu se prea obosesc ei sa scoata update-uri. Din mai il am. Ah, au scos ceva update prin iunie sau iulie, dar nu era nimic nou/schimbat/etc. Tu probabil ai primit (si) actulizarea la 4.3 :P

Edited by Play4Fun01
Link to comment
Share on other sites

Ai ales cel mai praf OS! .... Mai bine ai rabdare poate te ajuta Mosu' si iti iei un Iphone 4s ... Iti zic din propria experienta, 4s il face PRAF pe s3 din toate punctele de vedere ( vorbind de viteza ) si are un procesor mai slab fata de s3(quadcore) ....

Vorbind de Android... Degeaba ai memorie de 32/64gb.. cand iti ocupi toata memoria cu aplicatii/jocuri, etc... o sa'ti mearga exact ca un cur... Am probat pe toate versiunele de samsung galaxy !...

EVITA SAMSUNG !!!

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt de parere ca un S II Plus e bun la pretul ala...urmeaza sa imi iau unul marti, mierucuri. Nu stiu ce sa spun, am fost la Orange Shop si am testat unul de 8GB daca nu ma insel, mergea destul de sacadat, deci pot confirma ca ceea ce s-a spus mai sus este adevarat. Ideea e ca eu il vreau pentru camera de fotografiat si jocuri...facand referire la ceea ce s-a spus mai sus, e cam absurd sa ai pretentii de la Samsung ca softul sa nu mearga sacadat, am testat eu mai multe Galaxy Note-uri(credeam ca e ceva de telefoanele alea avand in vedere pretul) si rezultatul a fost acealsi. Nu stiu ce sa spun acum, iphone-urile sunt mai bune, dar pretul e putin exagerat...romanul modest nu si-l permite, la asta vreau sa ma refer.

Ca sa nu mai deschid un subiect nou pun si eu o intrebare aici, S II Plus poate primi update 4.3 oficial? Am cautat pe wikipedia si nu am gasit vreo specificatie legata de un ultim update pe care il poate primi telefonul.

La Orange Shop S II Plus avea Android 4.1.2 si avea o notificare cum ca noul update a fost descarcat si ca se asteapta confirmarea instalarii. Daca updateul era pentru 4.2.2 si functioneaza ca in videoclipul asta

, eu ma declar super multumit. Comparativ cu alte telefoane, asta ma astept sa nu mearga asa sacadat...

Initial am vrut sa imi iau un S III mini, avea un coleg de al meu si ecranul Super Amoled m-a cam facut sa vreau un astfel de telefon. Mai multa lume mi-a spus ca S II Plus e mai bun ca S III mini dar nu am crezut pana nu m-am lamurit singur...plus ca ambele telefoane au ecran Super Amoled si Gorilla Glass.

Nu stiu care e parerea voastra despre telefonul asta, dar daca merge ca in videoclipul ala, eu ma declar de 100 de ori mai multumit decat un utilizator de iphone. Acuma sunt curios daca 4.2.2 e ultimul update sau daca mai apar si altele...

Edited by MARIUSCS
Link to comment
Share on other sites

1. Android-ul se blocheaza doar cand isi baga cei care nu stiu nasul in el.. sau telefonul e prea slab pt ce face aplicatia sau aplicatia e prost facuta

2. Cum sa se blocheze iOS cand nu poti face nimic pe el?

3. Intr-un an de note 2 nu am servit nici macar un freeze. SI da poti da copy paste la filme de cativa giga pe el fara sa ai nevoie de nici un gunoi de soft (aka itunes) si fara sa trimita tot ce faci (by default) la serverele lor

Opinia mea: Nu exista telefon mai bun ca note 3 (bun = design, putere, stabilitate, ergonomicitate), bineinteles atat timp cat nu ai maini de fata (mici si fine :) )

Link to comment
Share on other sites

1. Android-ul se blocheaza doar cand isi baga cei care nu stiu nasul in el.. sau telefonul e prea slab pt ce face aplicatia sau aplicatia e prost facuta

2. Cum sa se blocheze iOS cand nu poti face nimic pe el?

3. Intr-un an de note 2 nu am servit nici macar un freeze. SI da poti da copy paste la filme de cativa giga pe el fara sa ai nevoie de nici un gunoi de soft (aka itunes) si fara sa trimita tot ce faci (by default) la serverele lor

Opinia mea: Nu exista telefon mai bun ca note 3 (bun = design, putere, stabilitate, ergonomicitate), bineinteles atat timp cat nu ai maini de fata (mici si fine :) )

Exact asa ziceam si eu, ca daca-mi cade pe mana orice Android o sa-mi mearga perfect, pentru ca va fi la mine. Dupa ce m-am documentat si am inteles ca Android este defapt o virtualizare cu Java sau ceva de genul si ca Windows Phone 8, e mai mult JavaScript... am zis clar... Windows Phone 8.

Eu nu suport sa folosesc ceva ce merge greu, vreau performanta, sa ruleze fluent prin meniuri sa nu mi se blocheze si asa mai departe, pe Android ca sa ai asa ceva trebuie sa scoti pe putin vreo 1300 RON, pe cand la Windows Phone 8 iti iei un Nokia Lumia 520 la 590 RON si aia e. :)

Link to comment
Share on other sites

Sunt bune amblele, au procesor quad-core. Lg Optimus Vu nu imi place cum arata, acuma tu stii ce vrei.

Recomand Nexus 4 dupa caracteristici, eu raman tot la S II Plus, stiu ce poate.

Doar ca si observatie, conform tellgsm.ro LG Nexus 4 are acelasi calificativ ca si S II Plus, deci ma gandesc ca sunt cam pe aceasi unda.

Link to comment
Share on other sites

Poti sa iei de aici Sony Xperia L Red cu Inc.Auto si Folie plus microSD 8GB - TelefonulTau.eu[au si cu carduri de 16/32 gb si alte culori] Am comandat 2 telefoane de la ei sunt ok si de incredere.

Edit: Am cumparat un telefon prin 2011 de la ei si unul acum in 2013. Suportul lor e foarte ok, iar cat despre garantie nu am auzit probleme. Cu o simpla cautare pe google se poate gasi reputatia magazinului. La pcgarage stiu cum e cu garantia am avut si eu nenorocul cu ei, dar la telefonultau din experienta mea cu diverse magazine in decursul timpului garantez ca sunt ok.

Edited by sharku
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...