Jump to content
puscarie

bios blocat ; hp 4540s

Recommended Posts

mercic.

1. nu pot desface laptopul pentru ca este in garantie, iar de la service voi primi rspuns in cateva zile.

2. mai era un utilitar de iti genera o parola bazat pe codul de eroare primit atunci cand bagi de 2 ori parola gresita, apoi apesi pe F2 sau F12 si pui iar parola gresita apoi iti da o serie. mie nu imi da nicio serie.

3. ramane sa incerc maine flashbios

Link to comment
Share on other sites

Am avut si eu o problema asemanatoare cu bios-ul ,efectiv am uitat parola , si nu stiu de ce am pus-o.Am avut un Toshiba,si cu care am mai discutat mi au spus ca trebuie sa l trimit la Centru Toshiba de la Bucuresti , ca numai acolo il pot face etc.. In cazul tau nu prea poti sa i faci nu stiu ce // incearca flashbios.Scoate i bateria , altfel nu stu ce poti sa ii mai faci.

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat problema asta tot la un HP cu BiosKiller sau ceva de genul din Hirens' Boot, sau CMOS Killer.

Daca nu iti merge asa e cam nasol pentru ca sunt sanse ca parola sa salveze in ROM si chiar daca ii scoti bateria tot nu se reseteaza.

Vezi ca sunt mai multe utilitare, unele speciale de la HP care poti sa schimbi parola din Windows.

Link to comment
Share on other sites

Ar fi naspa , sa nu ti mearga nici cu bateria scoasa.Incearca , sau roaga-i pe aia de unde l ai cumparat sa te ajute , o palinca de zalau si te ai scos :)) sau te rogi de Mos Craciun sa ti aduca 100 $ ..Altceva nu prea ai ce sa faci , eu la Toshiba de l-am avut am avut noroc ca mi am amintit passwd..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...