Jump to content
wlk

iPhone 5 iCloud Lock.

Recommended Posts

1. REPAIR “NO NETWORK SIGNAL” PROBLEM - :))) miramas...

2. We support and encourage the effort of the security tester’s like iH8sn0w, without this security programmers we had nothing. - :))) serios ?

3. Poate ca face el clona la Itunes dar.... nu cred ca merge.... doar ca a schimbat .dmgul ala :)) sincer :))

Link to comment
Share on other sites

Bai deci va zic ... nu mai cautati metode d-astea gen unlock icloud, icloud remove® si toate bascaliile ca n-o sa gasiti. Fiti bajeti d?stepti ! Metode sunt, dar cine ar fi prost sa le dezvaluie pe prea sfantul google ca sa fie imputernicite unor zdrente de oameni , care va zic eu ca n-ar ajuta lumea cu ele. Poate doar ne-ar ajuta sa scapam de gadgeturile noastre Apple. Daca doriti intr-adevar sa faceti o deblocare, va recomand cu mare drag si incredere ADYUNLOCKER , dar cam foarte costa.

Link to comment
Share on other sites

@Selebii si astea sunt preturile din Romania si se gasesc stai linistit, numai sa stii unde sa cauti :).

- iPhone 4 8GB 370 ron, de 16GB 420 ron si 32GB 500 ron.

- iPhone 4S 16GB 550 ron

- iPhone 5 = 16gb 700 ron, de 32gb 800 ron si 64 gb 1000 ron.

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Preturile puse de albastrel cred ca sunt la telefoane complete :)), eu am gasit placi si cu 250 functionale, nu stiu de unde ai luat tu preturile alea, aici in Oradea, pe tocmai am gasit la un tip telefon complet iphone 4 la 400 RON, nu mergea display, 4S la 450 tot asa complet, nu se aprindea display. Dar tine cont ca dintr-un telefon complet mai poti folosi multe, cel putin la iphone, camera, carcasa, butoanele...etc.

Deci in concluzie sunt cam exagerate preturile tale.

Link to comment
Share on other sites

Preturile puse de albastrel cred ca sunt la telefoane complete :)), eu am gasit placi si cu 250 functionale, nu stiu de unde ai luat tu preturile alea, aici in Oradea, pe tocmai am gasit la un tip telefon complet iphone 4 la 400 RON, nu mergea display, 4S la 450 tot asa complet, nu se aprindea display. Dar tine cont ca dintr-un telefon complet mai poti folosi multe, cel putin la iphone, camera, carcasa, butoanele...etc.

Deci in concluzie sunt cam exagerate preturile tale.

esti sigur ca in Oradea sunt asa mici preturile ? pot fi blocate icloud sau poate fi blocata pe retea gen (sa scrie omul neverlock) si ele sunt lock, trebuie verificate inainte de a pune o placa de baza la pretul ala pe iphone.

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Wow ce ieftin! Pai imi bag picioarele in ele de placi de baza , ca la oricare din preturile astea, mai pui o diferenta de 200-250 RON si-ti iei unul SH si bun.

P.S. Si daca tot ai gasit tu site-ul sau dealer-ul , da si la baieti ca doar are legatura cu topicul.

inca nu am siteuri gen placi de baza pentru ca nu sunt, dar te poti interesa si u OLX sau Tocmai sau Okazii, dar inainte de asta vorbeste cu cei care au serviceuri si daca vrei sa iti iei te duci direkt cu placa cand vine curierul si sa iti dea voie celalalt sa il probezi + un mic bacsis la curier :) si te-ai rezolvat si inca ceva doar un mic sfat, nu prea se merita sa iei ptr un Iphone 4, doar de la 4s incolo.. Se gasesc Iphoneuri 4 neverlock la preturi cat decat mici 550 600 650 depinde... de cum arata depinde, de multe.... ce are la el etc. deci sfatul meu este placa de baza sa fie de iphone 4s in sus.

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

esti sigur ca in Oradea sunt asa mici preturile ? pot fi blocate icloud sau poate fi blocata pe retea gen (sa scrie omul neverlock) si ele sunt lock, trebuie verificate inainte de a pune o placa de baza la pretul ala pe iphone.

Albastrel, le am cu iphone-urile de mai bine de 2 ani, am service GSM si nu numai atat, in Oradea...

P.S. Am eu un 4S cu icloud...

Link to comment
Share on other sites

itunes could not connect to this iphone 0xe800065

nu reusesc sa ii dau de cap

ma ajuta cineva?

multumesc

nu inteleg dece va luati iphone daca nu aveti habar de niste lucruri elementare, el nu stie sa il bage in dfu si tu ii zici de firmware .

Link to comment
Share on other sites

:))

// S? închid? cineva acest thread ?i toate care au leg?tur? cu scoaterea contului de icloud. Gata, am citit aici la bazaconii de-mi vine s? v?rs. Dac? vreun moderator vrea dovezi c? contul de icloud NU se poate scoate de pe niciun terminal care ruleaz? ios 7.x f?r? serverul de la Apple, s? m? contacteze in privat ?i îi voi oferi câte probe dore?te.

Edited by dixongsm
Link to comment
Share on other sites

Dupa trecerea de la icloud nu o sa aveti semnal (NO SERVICE!) deci nu va facetzi iluzii, o sa il puteti folosi ca Ipod cu wifi, !!DAR!! exista un program care prin bluetooth cu un alt telefon gen Nokia(CU BT!) etc. pus in buzunar si dat pe silent all si in plus daca e facut jailbreak pe iphone iti va face 4,4s,5 sa poti vorbi la el, dar licenta ca sa te poata auzi celalalt pe care il suni te costa 50 ron, se numeste Konect si se gaseste in cydia.

Las un link pentru documentare: http://www.idevice.ro/2014/01/14/konect-te-ajuta-sa-folosesti-un-iphone-sau-ipad-pentru-a-efectua-apeluri-telefonice-folosind-un-alt-telefon-mobil/

~Succes~

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

:))

// S? închid? cineva acest thread ?i toate care au leg?tur? cu scoaterea contului de icloud. Gata, am citit aici la bazaconii de-mi vine s? v?rs. Dac? vreun moderator vrea dovezi c? contul de icloud NU se poate scoate de pe niciun terminal care ruleaz? ios 7.x f?r? serverul de la Apple, s? m? contacteze in privat ?i îi voi oferi câte probe dore?te.

Scuze dar nu stau cu ochii cat cepele de ceva timp si pierd nopti de pomana, scuza-ma... dar insist sa iti fac un print.

http://postimg.org/image/4qh1xmy5j/

Link to comment
Share on other sites

Mai @all, faptul ca stai pe net si pierzi vremea testand prostiile ce le debiteaza unul si altul... insemna ca habar nu ai de multe lucruri si pe deasupra mai pierzi timpul. Ceea ce-mi arati tu in printul acela... e fix pix.

Ca sa gasesti o solutie la un device in primul rand trebuie sa-l explorezi atat software cat si hardware. Abia dupa ce intelegi cum functioneaza poti spune ca ai trecut la treaba.

N-am timp si nici chef de prea multe explicatii, insa v-am facut cateva poze din care va las pe voi sa deduceti daca vorbesc pe aici aiurea.

1.View image: IMG 0184

2.View image: IMG 0185

3.View image: IMG 0186

4.View image: IMG 0187

5.View image: IMG 0188

Eu nu neg ca POATE treci de contul de icloud de pe device, dar fara "goldticket" de la apple nu vei putea folosi niciodata device-ul in totalitate.Pula localizare, pula lost mode, backup si alte cele. Este ca si cum mi-as luam un Audi RS6 cu motor de 6 litri si ii pun un motor de dacie...

Succesuri.

P.S. Scuze pt eventualele greseli gramaticale, am scris in graba.

Edited by dixongsm
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...