Jump to content
Florin41

Milioane de userii Windows,va trebui sa renunte la XP?

Recommended Posts

A trebuit sa citesc acest articol de doua ori,nu mi-a venit sa cred aceste fraze.

Dupa ce au vandut in toata lumea licente Windows,dupa ce si-a facut faima pe tot globul pamantesc Microsoft,a venit un moment mai putin asteptat.

Nu stiu daca acest articol este facut la caterina sau nu,n-am de unde sa stiu.

Mi se pare putin anormal,http://www.capital.ro/detalii-articole/stiri/milioane-de-utilizatori-de-pc-renunta-la-windows-xp-190446.html,acest titlu.

Am o intrebare destul de importanta?

Daca toti userii de la Windows renunta,trece cumva pe Linux?

Link to comment
Share on other sites

Am o intrebare si mai importanta:

Daca ai pune mana pe o carte de gramatica limbii romane ar veni apocalipsa ?

Mutati cacatu asta la cosu de gunoi numai stiri de securitate nu sunt astea

Ce are ma faptul ca Microsoft a decis sa renunte complet la actualizarile pentru windows XP ?

Posibil n-ai fost anuntat dar anu asta va aparea Windows 9, adica un OS cu 5 generatii mai nou ca XP... cat timp vroiai sa mai tina astia XP-ul?

Edited by Acidripp
Link to comment
Share on other sites

ATM-urile înc? ruleaz? pe a?a ceva în marea majoritate, dup? ce termin? Microsoft cu patchurile de securitate s-a zis cu furatul aparatului cu totul cum fac ciorile, o s? fie nevoie doar de o g?uric? ?i cu stick-ul USB cu malware pe el sco?i bani.

Cu toate acestea, când rulam Win XP îl preferam a?a clean, f?r? niciun update. E mai stabil. Pentru teste ?i pe ma?ini virtuale poate fi folosit în continuare, chiar ?i 10 ani de acu încolo, atâta vreme cât arhitectura procesorului îl mai suport?. InfoSec-ul se poate înv??a pe a?a ceva, în special jocurile cu kernelul.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...