Jump to content
eusimplu

Sfaturi pentru incepator in design

Recommended Posts

Salut, trebuie sa incep un proiect cu doi prieteni. Acel proiect, cu toate ca e unul de fun, necesita cunostinte de design, nu cunostinte comerciale sau profesionale, doar joaca cu editarea de poze si video.

Initial m-am gandit sa apelez la toate persoanele care le cunosc ca au tangenta cu designul si sa le cer sa-mi acorde un minut, dar mi-am dat seama ca fac o greseala deoarece prietenul meu nu e singurul care are nevoie de cateva resurse. Asa ca e mult mai bine sa pun intrebarea publica.

Ce resurse recomandati unui incepator in design?(Site-uri care considerati ca v-ar fi fost utile sa le stiti la inceput de drum)

Link to comment
Share on other sites

Cam astea ar fi Top 20 in Web Design. Tocmai imi faceam curat prin bookmark-uri asa ca te-ai sincronizat bine :)))

3CvaRQx.png

Poate reusesc pana la urma sa dau export decat la acel folder, sa te scutesc de tastat fiecare website :))

L.E. Download Bookmark-uri == Click Link -> File -> Download

Edited by vasile.dickulescu
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu oricine poate face design. Oricine poate invata, dar nu oricine poate produce opere de arta. Nu oricine are simt/gust estetic si nu oricine poate aranja/asorta culorile si formele astfel incat sa placa ochiului si sa nu deranjeze.

In plus, la cat ai de invatat mai bine platesti pe cineva sa-ti face un design si gata.

Link to comment
Share on other sites

Nu oricine poate face design. Oricine poate invata, dar nu oricine poate produce opere de arta. Nu oricine are simt/gust estetic si nu oricine poate aranja/asorta culorile si formele astfel incat sa placa ochiului si sa nu deranjeze.

In plus, la cat ai de invatat mai bine platesti pe cineva sa-ti face un design si gata.

Pai scopul e ca ei doi sa invete, ce mai invata daca eu platesc pe cineva sa lucreze in locul lor?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...