Jump to content
gruzdih

PhoneCrypt SecurStar!

Recommended Posts

In primul rand Noroc , vreau parere de la userii care sunt in masura sa imi dea cateva detalii despre firma SecurStar , ma refer la cei care le-au folosit serviciile si cred ca sunt multi aici. M-ar interesa sa achizitionez de la ei dar mai intai astept pareri. Am auzit doar lucruri bune despre nemtii astia in materie de securitate.

PS. am auzit ca la bucuresti e cineva care se ocupa si pune softul asta pe telefon , cere in jur de 700eur ! mi se pare destul de mult , daca il cumperi direct de la sursa dai pe el in jur de 500$.

Link to comment
Share on other sites

In primul rand Noroc , vreau parere de la userii care sunt in masura sa imi dea cateva detalii despre firma SecurStar , ma refer la cei care le-au folosit serviciile si cred ca sunt multi aici. M-ar interesa sa achizitionez de la ei dar mai intai astept pareri. Am auzit doar lucruri bune despre nemtii astia in materie de securitate.

PS. am auzit ca la bucuresti e cineva care se ocupa si pune softul asta pe telefon , cere in jur de 700eur ! mi se pare destul de mult , daca il cumperi direct de la sursa dai pe el in jur de 500$.

De ce nu folosesti o alternativa free?

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.thoughtcrime.redphone&hl=en

Link to comment
Share on other sites

Daca tot vrei securitate si ai $ mergi pe un secure phone.

Facut special pentru asta.

Parca samsung avea : Samsung KNOX

Anyway: Redphone e bun atata timp cat ai net. (voip, RSA 4096)

TextSecure pt sms-uri (tot rsa)

Insa orice telefon poate fi ascultat: cu un androrat(RAT) instalat pe el, un macro virus sau chiar un exploit.

Asa ca: no point. Comunicarea securizata o faci schimband telefoanele.

Link to comment
Share on other sites

Daca tot vrei securitate si ai $ mergi pe un secure phone.

Facut special pentru asta.

Parca samsung avea : Samsung KNOX

Anyway: Redphone e bun atata timp cat ai net. (voip, RSA 4096)

TextSecure pt sms-uri (tot rsa)

Insa orice telefon poate fi ascultat: cu un androrat(RAT) instalat pe el, un macro virus sau chiar un exploit.

Asa ca: no point. Comunicarea securizata o faci schimband telefoanele.

yoyois , nu stii pentru iOS 7 ceva de gen un rat.. nu exista?

Link to comment
Share on other sites

Oarecum e pointless, atata timp cat se poate asculta microfonul telefonului... Asa, ca jucarie, merge.

cred ca la faza cu microfonul se ajunge cand vine vorba de terorism alte nebunii :)) .. poate sunt eu prea superficial in privinta asta dar tot nu cred ca Rumanica noastra dispune inca de tehnologie extrema in materie de ascultat ..

Link to comment
Share on other sites

Uhm... asta vor si ei sa te faca sa crezi. Stii prea bine ca Romania e sponsorizata(controlata ca o marioneta) de SUA. Serviciile dispun de aparatura ultra-moderna. Si nu uita ca sunt multe servicii, nu doar cele de care se stie. Nu e ca la americani: "serviciile secrete" si toata lumea stie de ele.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...