Jump to content
poq

Mufa tester

Recommended Posts

Ai deja interfata de diagnoza si iti trebuie mufa de adaptare sau iti trebuie interfata ?

Eu am una ca asta, merge perfect: http://www.okazii.ro/diagnoza-auto/interfata-diagnoza/interfata-diagnoza-elm-327-elm327-bluetooth-tester-auto-obd2-obd-ii-can-bus-v1-5-a142559054

Ca aplicatie folosesc Movi PRO. Se gaseste pe torente. Sunt aplicatii free si pt. Android.

Nu cumpara pe USB. Asta din link e cu bluetooth

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

Ai deja interfata de diagnoza si iti trebuie mufa de adaptare sau iti trebuie interfata ?

Eu am una ca asta, merge perfect: Interfata Diagnoza ELM 327 ELM327 Bluetooth, Tester auto, OBD2 OBD II CAN BUS V1.5 - Okazii (142559054)

Ca aplicatie folosesc Movi PRO. Se gaseste pe torente. Sunt aplicatii free si pt. Android.

Nu cumpara pe USB. Asta din link e cu bluetooth

Acum am aplicatia VCDS de la Ross-Tech, imi trebuie doar mufa...dar am o nelamurire, e versiunea 12 aplicatia iar mufa pusa de Byte e pentru 11. Cea pe bluetooth nu tine cont de versiune? Sau aia are nevoie de altfel de aplicatie?

Link to comment
Share on other sites

Acum am aplicatia VCDS de la Ross-Tech, imi trebuie doar mufa...dar am o nelamurire, e versiunea 12 aplicatia iar mufa pusa de Byte e pentru 11. Cea pe bluetooth nu tine cont de versiune? Sau aia are nevoie de altfel de aplicatie?

O sa iti dea ala si programul cu care vei folosi interfata.

Elm-ul e doar pentru diagnoza, nu poti face modificari.

Si daca ai descarcat aplicatia de la aia, o sa iti trebuiasca interfata originala care costa foarte foarte mult.

Uite versiunea 12:

http://www.okazii.ro/diagnoza-auto/testere-diagnoza/vag-com-vcds-12-12-0-12-12-full-activat-interfata-diagnoza-volkswagen-audi-skoda-seat-interpretarea-codurilor-de-eroare-garantie-6-luni-a141500573

Edited by Byte-ul
Link to comment
Share on other sites

Vezi ca pe okazii iei tzapa destul de usor ca la multe iti da imediat eroarea cu "Requires a licensed interface"!

Eu am cumparat ca boul una de la un tip din iasi si mi-a tras-o baiatul

am dat 100 de lei pe interfata si dup-aia mai 100 unui baiat din Timisoara sa mi-o repare.

Cauta pe forumurile de masini ca acolo se mai discuta despre cine vinde interfete bune.

Mie mi-a reparat-o tipul asta: Reparatii VAG-COM / VCDS - ultimele versiuni !!! - Forum 4Tuning

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...