Jump to content
DeathCom

Cum sa ai internet gratis pe telefon :D

Recommended Posts

Ii imbogatesc si eu pe aia de la Nokia dak merge faza ;). N-are legatura cu reteaua de telefonie nu ? Doar modelu de telefon (si indirect moduk de a-l seta.) Eu sunt pe Orange si sper sa-mi mearga pe nokia (n-am chef sa ma mut la connex etc doar pentru asta :P )

Link to comment
Share on other sites

DeathCom dak ai posibilitatea zimi te rog si mie cum sa fac setarle pe un n73!

ms anticipat

P.S. apropo u pe ce retea ejti??

Cam mult double post faci tu...in 2 din 5 threaduri pe care le-am citit tu ai facut double posting...

on topic: reteaua nu conteaza...daca faci setarile cum trebuie o sa-ti mearga..mie mi-a mers pe sagem my411Cv

Link to comment
Share on other sites

cum facem ca acel proxy al nostru sa pacalim si sa creada ca e wap?

ma gandesc ca pt ati face redirectu el tot face traffic in retea. care e faza?

nu mai situ care era diferenta dintre gprs si gsm ? la setari

app ziceu unii acum 3 pagini ca la opera si mess nu ia pe proxy... la opera poti sa-l setezi sa merga pe proxy (cel putin la ver pt pc) iar mess-u uitete prin setari...

nustiu ce sa zic...oricum face trafic... daca e ceva ce-mi scapa sa-mi ziceti simie... ceva ceva ar fi sa ai free wap... si sa poti sa accsesezi prin proxy orice

Link to comment
Share on other sites

frate eu am incercat in toate felurile, nu merge! iti ia credit! poate merge mai repede...dar credit iti ia ;) cel putin eu care sunt pe abonament, am facut cost suplimentar :-?? imi arata in ccproxy ca s`a conectat telefonul, deci setarile sunt bune ;) resemnati`va...nu merge :)

Link to comment
Share on other sites

Este adevarat ca si in situatia in care platesti internetul pe mobil acesta se misca extrem de lent... dar sa il faci sa mearga gratis... este greu de crezut. Daca aveti nevoie de internet "in deplasare" luati-va un laptop si un modem portabil. Eu asa fac, in excursii and so on. Am internet si pe telefon dar mi se pare al naibii de enervant sa astept 10 minute ca sa mi se incarce o pagina. Mai bine deloc decat cu nervi. :)

Link to comment
Share on other sites

@soseta e din 2007 tutorialul am incercat si in 2008 eu si nu mergea:|...

so wireless is the method[fast and fourious:>]sau cum mai fac eu am o suma de cartele pe vodaf care nu imi mai trebuiesc si imi acivez oferta cu 200 mb pe o luna prima gratuita cred ca de 5 luni fac asta sia sa am eu "net gratuit"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...