Jump to content
Nytro

Digital Keylogger by Nytro

Recommended Posts

clientul nu functioneaza p pc-ul meu... e din cauza ca am nenorocitul de Vista instalat? imi da "file/path error" si nu i-am facut nik, doar l-am dezarhivat intr-un folder si atat...

oare e o solutie daca mut folderul in cauza?

L.E.: problema rezolvata, trebuia sa-i dau run as administrator... sunt varza pe Vista... (scuze ptr post-ul aiurea)

Link to comment
Share on other sites

Bai fratilor nu mai scanati ma programele online ce draqq.Asa nu o sa facem nimic niciodata.Puneti si voi doua windows-uri pe un pc virtual ,puneti KIS pe unu NOD32 pe celalalt si le scanati cu astea....Nu mai scanati online va rog frumos ca ne furam singuri palaria !!!

Link to comment
Share on other sites

Sal Nytro, felicitari pt program!

Te rog spune-mi si mie ce trebuie sa modific, ca sa mearga pe Windows NT, pt ca da eroare "path not found".

Inca ceva....Vreau sa instalez serverul pe un pc care nu are acces la administrator.. se poate?

Folosesc V3.0.

Link to comment
Share on other sites

Din cauza scanatului online devin toate detectabile .

shelu , nu ai folderul de sistem C:\WINDOWS\system32 nu ? Din cauza mea e acea eroare ... Mi-a fost lene sa cuat folderul de sistem si am scris direct C:\WINDOWS\system32 . Sau nu ai drept de admin .

Link to comment
Share on other sites

Nytro, pe pc'u de la scoala e si Windows NT si nici nu am acces la admin. Si acolo vreau sa folosesc programul. Cred ca folderul e system nu system32 in Windows NT.

Pot sa fac ceva pe pc'u ala ? Cu parola la admin cred ca m-as descurca, as folosi un brute force...

Ms!

Link to comment
Share on other sites

Nu pot face nimic daca nu esti admin . Si clientul si serverul copiaza automat un fisier ( mswinsck.ocx ) in system folder . Fara acel fisier nu poate rula programul . Dar mi-ai dat o idee foarte buna : local keylogger . Cand am timp voi face asa ceva

Link to comment
Share on other sites

Nytro inca ceva. Vreau sa folosesc programul pe cineva care IP de genul 192.168.x.x. Sa zicem ca ii cer IP si mi-l da, pot sa ma contactez la el folosind acest IP? Daca nu, atunci pot sa ma conectez la el in alt mod ?

Stiu ca e o intrebare de noob, dar nu stiu mai nimic legat de IP-uri de genul asta!

Link to comment
Share on other sites

Ms mult pt ajutor! Stiu ca asa se face, dar nu stiam daca merge pt IP de genul 192.168.x.x (de ex IP'urile astea nu le vezi daca dai netstat, sau daca primesti un mail de la el), si am zis ca sunt mai 'deosebite', si nu merge nici keyloggerul pe ele.

Link to comment
Share on other sites

E de pe net, pentru problema cu directorul system.


'--> CODE FOR THE MODULE, TO GET THE WINDOWS SYSTEM DIRECTORY -START-
Declare Function GetSystemDirectory Lib "kernel32" Alias "GetSystemDirectoryA" (ByVal lpBuffer As String, ByVal nSize As Long) As Long
Public Const MAX_PATH = 260
'--> CODE FOR THE MODULE, TO GET THE WINDOWS SYSTEM DIRECTORY -END-


'--> CODE FOR THE FORM TO LOAD THE PATH OF THE SYSTEM DIR INTO A STRING -START-
Public Function GetSystemPath()
Dim strFolder As String
Dim lngResult As Long
strFolder = String(MAX_PATH, 0)
lngResult = GetSystemDirectory(strFolder, MAX_PATH)
If lngResult <> 0 Then
GetSystemPath = Left(strFolder, InStr(strFolder, _
Chr(0)) - 1)
Else
GetSystemPath = ""
End If
End Function
'--> CODE FOR THE FORM TO LOAD THE PATH OF THE SYSTEM DIR INTO A STRING -END-

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...