Jump to content
lrdmafia

iphone 4 block icloud

Recommended Posts

se poate asa ceva? zilele astea am luat si eu o prostie de asta de telefon cu gandul ca am sa-l fac "repar", iphone 4 de 8 gb si cand il deschid imi cerea activare prin itunes, icloud, am trecut de chestia asta cu niste scripturi , sunt in meniul telefonului merge totul pe el am pus si alt cont de icloud de-al meu si cand bag cablu de date in el pe pc in itunes imi cere contul de itunes a proprietarului si nu al stiu, se poate face cumva? cartela nu-mi vede deloc in el semnal nu are. platesc daca ma poate ajuta cineva.

Link to comment
Share on other sites

mai intai incearca cu evasi0n iOS 7.x Jailbreak - official website of the evad3rs (scapi de icloud), apoi pentru carrier trebuie sa instalezi UltraSnow, o sa iti apara pe "desktop" un pachet, Cydia (ceva de genu), intri in el (trebuie sa ai conexiune la net) ai faci uptate dupa care la Package alegi DevTeam si instalezi ultrasn0w , iti va cere reboot, vezi dupa reboot daca iti merge cartela... daca nu poti incerca cu Cookie , pe asta il gasesti la Sources. Try

Link to comment
Share on other sites

il poti folosii doar ca iPod ultrasn0w e compatibil doar cu basebanduri vechi gen 5.14.0 sau ceva de genu ... nu o sa mearga metoda aia veci si in legatura cu jailbreaku trebe mai intai sa i faci bypass(intrii cu ssh in telefon stergi folderu setup apoi se adauga niste fisiere care fac bypass si pe itunes in asa fel incat cand conectezi la pc itunes iti vede telefonu ca fiind activat) dupa aceasta metoda o sa poti face jailbreak linistit dar oricum tot ca iPod il folosesti :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...