Jump to content
hackedss

Tutorial Cum sa FURI NET

Recommended Posts

Buna sunt IcE (HaCkEdSs) !

Va voi prezenta un turorial despre cum sa “FURATI NET”

Facut astazi 20/10/2007

Voi incepe cu un wallpaper aratandu-va ce viteza am la momentu de fata la net “abonament de 512 kb/s”

0fa854e0f5dcdc330c4e08ab10389913.JPG

Dupa cum vedeti viteza este afisata ca 399 Download si Upload 256 … merge mai greu acu … in fine nici nu pre ma astept la fix 512 kb … bun…...

Pentru a face aceasta mica infractiune aveti nevoie de un singur lucru: un Scaner de re-

tea (netscan de la "Soft Perfect Scaner) e mai bun decat Angry. E intradevar mai lent, dar

aveti toata incredera ca isi face treaba cum trebuie

Il aveti aici http://rapidshare.com/files/64145246/NeTsCaN.rar

Asa acum faceti in felu urmator .

Primu pas asigurate ce clasa de IP au victimile tale din retea .

Exemplu daca IP tau e 192.168.100.5 Tu introduce rangurile IP-urilor asa 192.168.100.0 si 192.168.101.255

Ca in wallpaperu de mai jos …

1c33c3ae13fcf14e93e6a006aafcf3e4.JPG

Inainde de a da Start Scanning apasati CTRL + O

• sa va apara asa

61bda7f43ee638af0701bd2924a9cb8c.JPG

Selectati Resolve MAC addresses si dati OK

Apoi dati START SCANNING

O sa va apara o feresastra gen asta …

In stanga IP sunt deeaia nu am lasat curat ;)

c9ea7caf5bc1bb65b1f47de6c22aac0b.JPG

Asa Bun acuma Selectam un MAC care doriti voi…dati Click Dreapta pe el Copy-> MAC Adresses Acuma faceti in felu urmator

Ii dai paste pe un fisier txt, el trebuie un pic preparat =))

Daca macul arata asa: 00-04-61-52-77-7S voi va trebui sa ii stergeti cratimele "-" si il adu-

ceti la forma 00046152777S ii mai dati un copy si va duceti la proprietati pe placa de retea

a voastra ca in poza de mai jos

e75b093b047bbc2b0677109ab14f6e50.JPG

1. Dati propietati

2. Dati Configure

3. Advencer

4. Dati pe Network Adresses si Bifati Value : In spatiu liber scrieti MAC-ul Modificat adica asta 00046152777S apoi dati OK si dati un repair la IP

2e830538f839a85205cae7fa4aa7b156.JPG

Asta e tot acu uitati dovada ca merge ;) dupa ce am pus alt mac am testat mai multe pana sa gasesc unu bun… uitati

Bag Pla ce ghinion ati avut nush ce a avut acu ca nu a prins mai mult de 1 MB dar aseara a ajus in 5 MB si uploadu in 2 si ceva …. E da nu conteaza e bun si asa principalu e ca a mers ;)

Uitati

2626388a773e3f88cbc0686f7d62e4ad.JPG

Tutorial made by IcE (HaCkEdSs)

Bafta oameni buni sper ca v-a placut daca vreti sa nu fiti prinsi BAGATI-VA un FIREWALL BUN recomandabil zone alarm … si o so sa va doara undeva BAFTA

Link to comment
Share on other sites

Am uitat sa va precizez ceva

Metoda pe care am prezintat-o va da roade numai daca sunteti in retea simpla cu admini-

strator care atribuie net prin DHCP , adika iti da IP rutabil dupa adresa MAC, fara nici

un fel logare cu user si parola sau altceva cum este de ex: la RDS, Matco, etc...

Link to comment
Share on other sites

pana am dat de unu de 7 MB :P probabil ala care ai luat u most wanted avea acceiasi banda ca u mi s-a intamplat si mie

...nush daca ii greseala de scriere sau nu, dar daca nu ii .....nu prea ai cum sa prinzi unul de 7MB... viteza (tehnic vorbind ii defapt volum) se masoara in Mb...

...lasand mica "greseala" la o parte...treaba cu MAC -ul se complica in momentul in care vrea si individul respectiv sa intre pe net...sau poate tu intri in acelasi moment in care ii si el pe net...teoretic unul dintre voi doi trebuie "expulzat"...

Link to comment
Share on other sites

ne ... merge man ... cu 2 mac-uri deodata am probat .. si nush de ce nu iti vine sa crezi cu viteza de 7 MB adik sa intelegi ce am vrut sa zic 7.000 kb/s am prins man era un abonament mare in fine ;)

...stai putin ca se pierde esenta...

MB NU ii egal cu Mb...la asta ma refeream...

...eu ziceam ca poate ii doar o greseala de "tipar" de la tine...dar tu iar zici ca ai avut 7 MB...iar eu iti spun 100% ca nu ai avut 7MB ci poate 7Mb..corect?... nu ii nimic grav ...cred ca ii doar o neintelegere vizavi de scriere...

...si DA se poate cu 2 MAC-uri intro "retea"(majora)atata timp cat ele NU se vad...dar teoretic nu poti avea 2 MAC-uri identice intro retea...(adika daca se vad)...si nu sunt despartite de un router...nod..etc...

...dar daca sunt despartite deja sunt 2 retele...fiecare access point(sau orice altceva) comunicand fiecare cu MAC-urile ei...

Link to comment
Share on other sites

Lolz si pentru Greseala asta faci atata scandal lolz =)) MB Mb :| in fine mb ;))

...daca citeai cu atentie primul post la acest topic ...vedeai ca nu ii mare scofala si faceam doar o adaugire despre Mb...si ceva MAC...doar asa ca idee...la tutorialul tau...ptr. ca imi place ca si eu ma ocup de "meseria" asta...

...de mai bine de un an doi eu "imprumut" incontinuu internet de la toate retelele din jurul meu si cred ca am prins o mica-mare experientza in domeniul asta...

...sper ca sau lamurit lucrurile...bafta :wink:

Link to comment
Share on other sites

esti chior sau mi se pare mie ? uitate mai bine sau pune-ti :shock:

diferenta dintre kb si KB e ca KB (KiloBytes)= 8 kb (Kilobiti)

The test has been completed in 2.89 seconds.

Your speed is : 3.33 mbps.

Test type: Broadband(LAN)

Click here to start over.

asta inseamna 3330kb /8 = 416 KB... aia-i viteza "reala"... la mine si am impresia ca programul ala calculeaza tot in kilobiti

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...