Jump to content
sudo

[CanCan] Se fac statistici/recrutari pentru un eventual conflict armat

Recommended Posts

Noroc,

Nu sunt foarte activ pe aici, dar mi se pare o informatie de impartasit cu lumea mai buna. Stau in zona rurala si agentii de politie de aici au inceput sa intrebe in stanga si in dreapta de starea rezervistilor. 20-40 ani, au intrebat in general despre cei plecati in afara.

Nu ma luati in seama daca vi se pare inutil, daaar(si aici e un dar destul de mare) eu cred ca nu ar renta costul unei mobilizari asa, din partea tuturor, doar ca sa arate fiecare ce puternic e.

Link to comment
Share on other sites

Tot ce e posibil... Un eventual conflict armat la vreo banca sau casa de amanet. In ceea ce priveste razboiul cu rusii, pot sa ma astepte ei pana le vine ciclu' ! Poate inspre Nord as face o plimbare cu arma in spinare, dinspre Tg Mures la Oradea, dar si asta in ultima instanta.

Link to comment
Share on other sites

Am citit recent un articol in presa rusa, care ar spune cam asa : "Daca Romania, membra N.A.T.O, ar intra in razboi direct cu Federatia Rusa, ar rezista nu mai putin de 30 minute! ". Am facut eu asa , o mica analogie, si spun ca 30 de minute i-ar lua unei bombe nucleare sa ajunga din Siberia, pana la noi , in Cernavoda ( reactor nuclear, pentru cei care nu stiu ) . Dragut, nu ?

Link to comment
Share on other sites

Am facut eu asa , o mica analogie, si spun ca 30 de minute i-ar lua unei bombe nucleare sa ajunga din Siberia, pana la noi , in Cernavoda ( reactor nuclear, pentru cei care nu stiu ) . Dragut, nu ?

=)) Prea multe filme americane cu masini in flacari!

Auzi! sa lanseze o bomba nucleara peste un reactor nuclear =))

Suntem in desene animate?

PS: Bombele nucleare se lanseaza peste orase, sau peste baze militare, si contrar credintelor tale. Bombele nucleare emana putina radiate. mult mai putina decat cernobal

De scut nuclear ai auzit? Daca rusia ar lansa o amarata de bomba de 100 kt(kilotone) in 10s ar aparea pe toate radarele si ar fi doborata de unul din cele 3-5 scuturi construite in razboiul rece. + ca rusia ar fi invadata de sute de mii de trupe nato, cu tot arsenalul.

Rusia NU va ataca spatiul nato. (ca si-o ia rau de tot) In schimb va juca barbut la granita, "cucerind pasnic" ucraina, rep moldova, etc. (si va reface spatiul URSS partial).

Recrutarea tinerilor in caz de razboi e normala(acum e si lege). Probabil NATO pune ceva presiune pe noi sa ne organizam putin armata.

Interesant e ca nu va veni niciun razboi.

Link to comment
Share on other sites

yoyois

Quote Originally Posted by Selebii View Post

Am facut eu asa , o mica analogie, si spun ca 30 de minute i-ar lua unei bombe nucleare sa ajunga din Siberia, pana la noi , in Cernavoda ( reactor nuclear, pentru cei care nu stiu ) . Dragut, nu ?

Prea multe filme americane cu masini in flacari!

Auzi! sa lanseze o bomba nucleara peste un reactor nuclear

Suntem in desene animate?

PS: Bombele nucleare se lanseaza peste orase, sau peste baze militare, si contrar credintelor tale. Bombele nucleare emana putina radiate. mult mai putina decat cernobal

Bai prietene , de sarcasm ai auzit? :* Si nu sunt pro filme ;;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...