Jump to content
Open

Oare cat de buna ai logica ?

Recommended Posts

https://server1.webhost-gratuit.org/~webhosta/a.php?cmd=cat /etc/passwd | grep whitesec

Data viitoare folositi un webhost cu plata si safe, nu mai deschideti challenges pe webhosturi free.

Data viitoare, nu mai lua de pe net un script vulnerabil RCE :)), apropo, nu ai afectat cu nimic deoarece am facut publica sursa.

Link to comment
Share on other sites

Data viitoare, nu mai lua de pe net un script vulnerabil RCE :)), apropo, nu ai afectat cu nimic deoarece am facut publica sursa.

E scris de mine scriptul domnisorule, nu e greu sa folosesti functia system in parametrul get:

https://server1.webhost-gratuit.org/~webhosta/123.php?cmd=cat /etc/passwd | grep whitesec

Link to comment
Share on other sites

E scris de mine scriptul domnisorule, nu e greu sa folosesti functia system in parametrul get:

https://server1.webhost-gratuit.org/~webhosta/123.php?cmd=cat /etc/passwd | grep whitesec

Ia haide sa ne jucam putin cu tine, ca vad ca esti baiat periculos.

Stii sa scrii si linii de cod care folosesc parametrul GET, dar peste cate-va minute ore o sa revin cu un mesaj privat cu niste frumoase si pretioase informatii sa vedem daca mai esti asa de bun programator.

In fine, cer sa se dea topic close la acest topic, ideia sta in felul urmator daca tot ai spart "webhost-gratuit.org" arata-ne configul.

Dupa cate vad eu aici, tu ai webhost de acolo si ai urcat un shell pe webhostul tau.

Edited by Open
Link to comment
Share on other sites

Ca sa te inveti putin minte, am facut o plangere la politie, si am trimis toate logurile + cache de la acest topic, ca sa fiu mai elevat cu tine, webhost-gratuit.org apartine de o firma destul de marisoara, el este inca in stadiu de proiect, si eu lucrez la proiectul acesta, pe langa alti utilizatori a comunitatii "RST" nu am sa facem publice datele deoarece sunt false, dar ai folosit cam degeaba VPN si am sa-ti dovedesc! Tu nu ai luat access nicaieri, nu ai reusit sa faci nimic, pur si simplu daca urci un shell pe webhostul tau asta nu inseamna ca esti hacker, haide sa-ti mai arat ceva, ai citit continutul /etc/passwd fara acordul nostru, pentru chestia asta deja intri la criminalitate informatica! Te salut.

editat fara informatii personale

editat fara informatii personale

editat fara informatii personale

Edited by nedo
Link to comment
Share on other sites

Ca sa te inveti putin minte, am facut o plangere la politie, si am trimis toate logurile + cache de la acest topic, ca sa fiu mai elevat cu tine, webhost-gratuit.org apartine de o firma destul de marisoara, el este inca in stadiu de proiect, si eu lucrez la proiectul acesta, pe langa alti utilizatori a comunitatii "RST" nu am sa facem publice datele deoarece sunt false, dar ai folosit cam degeaba VPN si am sa-ti dovedesc! Tu nu ai luat access nicaieri, nu ai reusit sa faci nimic, pur si simplu daca urci un shell pe webhostul tau asta nu inseamna ca esti hacker, haide sa-ti mai arat ceva, ai citit continutul /etc/passwd fara acordul nostru, pentru chestia asta deja intri la criminalitate informatica! Te salut.

editat fara informatii personale

editat fara informatii personale

editat fara informatii personale

Beau o bere in cinstea ta. Pe langa ca esti analfabet mai si semnalizezi sa se vada.

Du-te la DIICOT, FBI etc, te vei trezi cu o pula-n cur si bani de drum, atat.

Ca sa nu uit, poftim: 195.2.241.68 inca un IP, lafel imi apartine.

Din regulamentul forumului:

6. "Publicarea datelor personale, sau tentative de acest gen, ale oric?rui individ, duce la ban permanent. Regula poate fi ignorat? de Super Moderatori ?i Administratori atunci când acest lucru este logic ?i argumentat."

Ai facut public IP-ul meu cu care accesez internetul, ai incalcat regula, ce ai de spus in apararea ta?

Edited by nedo
Link to comment
Share on other sites

Tc, Nu e cazul sa o dati in offtopic/razboi care-i mai "hacker". @Azraell ce ai dovedit cu postul ala care a inceput toata asta?

Ei au facut un chalange, ceva din care cei dornici sa poata inveta ceva, si tu ai venit si ai postat aiurea.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...