Jump to content
LichValue

Cursuri online, training si pregatire

Recommended Posts

Exista ceva site-uri care ofera cursuri online gratuite pe diverse domenii, iar la final, in urma unui test sa primesti o certificare in acel domeniu?

Sunt sigur ca sunt pe aici persoane care stau degeaba pe net si le-ar prinde bine, ca de altfel si mie.

Link to comment
Share on other sites

Da, exista

Coursera

Khan Academy(astia nu dau nici un fel de recunoastere de incheiere a cursurilor, iar cursurile pot fi accesate oricand.

Open Coursware. Asta este romanesc.Nu ofera prea multe cursuri.

Alison Au atat cursuri gratuite cat si platite pe mai multe domenii, poti primi atat un mail, cat si acreditare/diplima(daca o platesti).

Code Academy Este centrata pe programare, nu stiu sigur daca elibereaza "acreditari/diploma"

Security Tube Axat strict pe pentesting. Ofera acreditari(contra cost).

Udemy Ofera o gama variata de cursuri, toate ofera un fel de "acreditare"(gratuit sub forma de mail, platit sub forma de diploma).

EDXAsta si coursera ofera cursuri furnizate de catre universitati mari din SUA, ofera acreditare sub forma de mail, si diploma daca se plateste.

Link to comment
Share on other sites

din cate stiu, pe udemy(doar acolo m-am uitat mai mult pe cele cu plata, poate si din cauza faptului ca site-ul te cam indeamna, fara sa vrei sa te uiti si la cele cu plata), incep cam de la vreo 20-30$ pana la cateva sute de dolari.

Probabil ceva similar si pe celelalte care au cu plata.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...