Jump to content
Cerber666

Ajutor daca se poate .

Recommended Posts

Unde sa muncesc frate .. Stau 2 luni sa caut un loc de munca .. plus ca trebuie sa plec mai rapid ca nu am ce face acasa , nici sa ma duc la munca nici sa vand droguri . Vreau sa incep o noua viata si sa lucrez pe bani mai ok nu ca aici . Daca ma apuc sa vand din nou in 2-3 luni ma duc la puscarie si ce am rezolvat . Am intrebat baietii de aici poate ma ajuta bineinteles ca muncesc pt ei fac orice nu ma interseaza ce . doar sa iese banii necesari . De ce sa fac misto alta treaba nu am :\ . Care doreste sa ma ajuta sa ia legatura cu mine si i pun orice informatie de a mea la dispozitie . vorbim pe skype la camera , nr de telefon orice numa sa muncesc ceva ..

Link to comment
Share on other sites

Te angajezi la orice magazin, si asa incepi sa castigi cate un ban. Putin azi, putin maine, putin luna urmatoare si o sa ai si bani de buzunar.

Trebuie doar sa vrei. In Romania nu exista a nu vrea, ci exista lipsa de interes in a-ti face un viitor serios.

aaaa, daca te-ai ocupat de droguri, e clara treaba: NICIODATA SA NU AI INCREDERE INTR-un DROGAT!!! no offense, iti meriti saracia.

Link to comment
Share on other sites

Iti scoti 150 CV-uri apoi mergi si le imparti in fiecare pravalie indiferent cu ce se ocupa, asa iti gasesti de munca.

Cand esti jos, trebuie sa incepi de jos pentru a-ti reveni.

However, daca ai vandut droguri atunci sa ne pisam pe tine.

Nu esti decat unul care strica viitorul altora.

Link to comment
Share on other sites

Doar vruiam o metoda mai rapida sa pot pleca din tara atata tot .

Ps : wtf esti cam prostovan daca ma jignesti fara motiv .. Nu eu stric viitoru` ci cumparatorul si-l strica singur .. doar nu i bag pe gat drogu .. Vindeam ca mai iesea un ban pe plus ;) . si mai ales ca da-i ca painea calda ca acum copiii sunt prosti si se drogheaza ca e la moda

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca o sa te ajute cineva de aici cu ce vrei tu, totusi o sa incerc sa iti dau cateva sfaturi si sa iti si raspund la "raspunsul" dat lui wtf.

Dupa cum ti-au spus cei de mai sus, primul lucru, si cel mai important este sa iti gasesti un job. Daca esti din bucuresti, este imposibil sa nu gasesti un job de 8-900 ron/luna. Hiper/super marketurile angajeaza non stop.

In al 2-lea rand, un sfat pe care toti ar trebui sa il luam este sa economisesti/pui deoparte 10% din tot ce castigi, intotdeauna. Castigi 800 ron(bani in mana), pui 100 ron deoparte, si asa in timp iti faci bani sa faci ce vrei.

In al 3-lea rand, spui ca nu e vina ta ci a cumparatorului. Permite-mi sa te intreb lucrur urmator, cu ce te deosebesti tu de o persoana care vinde unui copil suparat o ciocolata in care este injectat mercur?

In general, cei ce cumpara droguri, o fac pentru ca au nevoie de o metoda de a se relaxa, scapa de problemele pe care le au, de stresul care apasa pe ei, iar in loc sa lupte cu situatia/conditia in care sunt(poate pur si simplu nu pot pentru ca situatia nu a fost creata de ei), se refugiaza in acest viciu si se desfata cu aceasta "placere" asemeni unui copil suparat care incearca sa se inveseleasca mancand o ciocolata. Nici unul din ei nu cunoaste efectele negative dezastruase ale actiunii lui, si chiar de le cunoaste, nevoia imediata este cu mult mai importanta decat nevoia viitoare.(vezi si clipul

despre auto-control si nevoia imediat vs nevoia viitoare).

Sincer, sper sa iti revii, dar ca sa o faci, va trebui sa muncesti pentru tine insuti, si sa tragi foarte mult de tine. Succes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...