Jump to content
Sir-Galahad

Scam trade

Recommended Posts

Buna ziua RST. Treaba sta in felul urmator. In cursul zilei de ieri am ajuns de comun acord cu userul kumudam sa cumpar un anumit numar de conturi facebook pentru 35$. Binenteles, nu m-am gandit c-o sa fie probleme si am facut plata primul.

In prima instanta am trimis 28$(atat mai detineam in wallet). Restul de 7$ i-am zis ca ii trimit astazi dupa ce scot de pe unele site-uri si se valideaza tranzactia in wallet.

Confirmarea platii din partea mea:

2evw76a.png

Confirmarea comenzii prin mesajele private:

2ueu4o3.png

Confirmarea platii facute cu succes:

11l3dz5.png

Astazi dimineata am observat ca userul respectiv e banat pe forum.

Deci, in consecinta, sper ca nu v-am plictisit. Nu plang dupa nici un ban pentru ca e o suma mica, dar voiam sa va prezint patania.. poate mai rade unul, altul.

Link to comment
Share on other sites

Inseamna c-a facut ceva banisori de pe spatele nostru.

Galahad. Am eu conturi de facebook. Nu ai vrut de la.mine..te-ai zgarcit. Acum suporta consecintele.

M-am zgarcit? Tu ai zis ca accepti doar Paypal iar eu nu detin nici un ban in acel cont. Ti-am spus ca putem face tranzactia doar daca gasesc o modalitate de a transfera btc in contul de PP.

P.S: Tranzactia trebuia sa fie mai costisitoare decat cea cu tine. Unde-i zgarcenia?

Edited by Sir-Galahad
Link to comment
Share on other sites

oki, scuze ca v-am luat pe toti intr-o palarie, dar sunt ft nervos si cred pe buna dreptate !

cum se rezolve lucrurile, dupa ce aelius imi distruge trustul, cine va ma avea incredere sa faca afaceri cu mine? spune-mi te rog

nu ar fi fost mai normal sa ma intrebe si pe mine despre ce e vorba, mai ales ca habar n-am pe cine am tzepuit

Link to comment
Share on other sites

Pentru inceput, poti sa duci la bun sfarsit trade-ul cu @Sir-Galahad. Asta cu siguranta iti va recapata trustul.

De facut afaceri, se vor gasi oameni. Rezolva-ti problema cu aelius, in mod civilizat. Poate a gresit, etc. Sincer nici eu nu stiu despre ce e vorba.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Ba tu esti prost ? Ce fight visezi ? Hai ca-ti dau adresa daca vrei sa ne vedem.

Onoreaza trade-urile cu oamenii si iti este scos banul. Sunt doi oameni care s-au plans ca le-ai dat teapa si tu o arzi la nesimtire. Mi se indoaie ca la userul tau este status 0 sau 1 intr-o tabela. Daca esti om, da oamenilor pe ce au platit. Cu ce cacat e omul asta vinovat in afara de faptul ca ti-a dat bani?

Si las-o mai moale cu injuriile, ca-s de o seama cu tactu

Edited by aelius
Link to comment
Share on other sites

-.Breacker -te bagi in seama ca un idiot, habar n-ai despre ce este / despre ce era vorba

- Sir-Galahad - nu stau eu pe cei 20 de dolari ai tai, daca te uiti pe blockchain doar in contul in care mi-ai trimis bitcoinii am aproape 3000 usd https://blockchain.info/address/1DGvKJyiPCvPHArhkjRvJdKpeERZd3X4fq

dar uite, NU VREAU sa-ti mai dau acele conturi, sa ti le dea aelius, cel cu ban-ul, marele sef alb, desteptul forumului -daca oricum am fost etichetat tepar de ce sa nu ma comport ca atare???!!!

(plus esti nesimtit - ti-am zis sa ai rabdare, termin cu nervii ce-i am din cauza lui aelius, si iti selectez/ trimit conturile)

-aelius. si restu' de destepti din corul de laudarosi...

1.cum puteam sa termin deal-ul cu Sir-Galahad ieri seara, noaptea de fapt, daca fix dupa ce am avut pm cu el, m-am trezit banat, din moment ce nu aveam niciun contact de-al lui gen jabber, icq, etc, pm-urile nu mi le mai puteam vizualiza.

2. Staff member destept aelius, nu-nu te injur, o sa te felicit pt ca m-ai banat din cauza lui nush cine, care cica s-ar fi plans la tine ca a luat tzeapa de la mine, fara sa ma intrebi si pe mine despre ce este vorba, etc (chiar habar n-am pe cine am tepuit), dar daca eu iti spun ca acelui user ma-sa e curva, tu ma crezi, asa pe ochi frumosi, sau cum functioneaza treaba? MARE PROFESIONALISM !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...