Jump to content

Recommended Posts

prin 96-97 mi-au luat ai mei un 286 pe care aveam dos si apoi win 3.11, n-aveam habar ce configuratie avea. dupa 1 an sau 2, am trecut la 486 si de atunci am inceput sa-mi bag nasu' prin calculatoare dupa ce se saturase mama sa-l cheme pe unu' sa-mi reinstaleze win 95 saptamanal :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian

Primul meu PC a fost prin '98, un amarat de intel pentium cu 16 Ram, video 1 mb,windows 95, HDD 100 mb, fara placa de sunet, ascultam track-uri cu CD-Rom-ul :)) etc

Imi mergeau cateva jocuri de pe CD, in rest nothing

Link to comment
Share on other sites

damne :))) amintiri, pai sa vedem :

era o chestie de tastatura cu memorie inauntru care avea si un transformator cat o casa pt alimentare si in loc d emonitor functiona cu televizorul

dupaia un HC2000 parca , sau cam asac eva

dupa care mi-a luat primul meu calculator adevarat ca sa zic asa cu mouse =)))

dumnezeu sa il ierte ca nu mai stiu ce procesor avea ca l-am facut din piese de la calculatoare stricate , aduse din strainatate, stiu doar ca era agitatie mare pe mine ca aveam hard de 1G =)))

la ceva timp am facut rost si de unu de 2 G , era si ala busit , se mai auzea cum scartaie din cand in cand , lol totusi ca nu aveam cu ce sa le umplu pe vremea aia

, era bun ca ma jucam pe el ceva gen starcraft si stateam pe mirc la vrajeala cu fetele pe modem la romtelecom

mai tarziu am trecut la un pc luat tot pe piese dar din magazin de data asta si tin minte ca ma intreba respectivul , mare doctor in calculatoare ca abia aparusera la noi in tara, ce vreau eu sa fac cu calculatorul, ca vezi doamne ma lamureste el cum e cu configuratia , tin minte ca i-am raspuns ca vreau sa fac ce nici nu ii trece lui prin cap , si cam asa a fost :)))

am asteptat cateva sapatamani pana mi-a adus ce i-am cerut

era slabut la configuratie ca abia aparusera , memorie 128 parca , procesor .. Cred ca 800Mh, era mare zjsmecherie pe vremea aia , si mi se parea mama ce repede merge =))))

si avea domne hard de 10 G !!!!

Felie am uitat sa zic de butonul TURBO =))))))) * la ala de mai sus

Edited by sec_hacker_ret
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...