Jump to content
gafi

Intrebare pentru freelanceri

Recommended Posts

Cati dintre voi cei care lucrati de acasa, ati da bani sa lucrati la un birou?

Este mai mult o curiozitate de-a mea dar si o eventuala initiativa daca sunt multi interesati de asa ceva. Sunt freelancer, lucrez de acasa insa m-am saturat de lucrat acasa, sunt convins ca multi gandesc la fel. M-am gandit ca ar fi o idee buna daca as da, sa zicem 100E pe luna si sa inchiriez un birou intr un sediu de birouri amenajat. Pur si simplu sa vina in acel sediu numai freelanceri, sa codeze, socializeze, etc.

Daca ar mai avea si alte facilitati, o masa de ping pong, biliard, darts etc ar fi mai bine.

Am si cateva exemple:

0512essagnes.jpg

82553601_4_644x461_freelancer-startup-small-businesses-office-space-in-lahore-real-estate.jpg

Link to comment
Share on other sites

Depinde de orasul in care vrei sa faci acest lucru. Daca e unul mai mic ai sanse sa gasesti un spatiu de genul acela, dar dupa cum zicea si aelius, nu la 100 de euro. Cel mai probabil va trebui sa scoti undeva la minim 200-250 euro intr-un oras mic si in unul mare vei sari lejer de 350 euro in functie de zona si de facilitati.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor pentru raspunsuri, mi-am facut deja o idee despre treaba asta.

Eu am pus 100E un buget la intamplare, dar vad ca impacthub.ro cere 120E / luna pentru timp nelimitat petrecut la birou.

E interesanta ideea si cred ca o sa initiez un astfel de proiect intr-un viitor apropiat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...