Jump to content
Guest BanKai

Poveste de spus nepotilor ...

Recommended Posts

Guest BanKai


Buna ziua dragi conationali si coforumisti,
astazi as dori sa va prezint prima parte dintr'o serie epica de povestiri.
Tin sa mentionez ca personajele si intamplarile din aceasta povestire pe care o voi istorisi sunt pur fictive,
iar orice asemanare cu personaje reala este datorata numai si numai unor coincidente.
Sa incepem ....
Era o data un baiat ... sa'i spunem KanBai care scria coduri php si era pasionat de gasirea bugurilor in softuri
scrise cu ajutorul acestui limbaj. El is facea veacul pe un forum ... enozstr.or.
Principala ocupatie acestui baiat era sa priveasca imaginile frumos colorate de pe televizor. Zi dupa zi numai asta facea si
zi dupa zi baiatul vedea cum tara si conationalii lui sunt batjocoriti de catre vecinii lor de la sud de granita, sa zicem,
vulgarii. Zi dupa zi dupa zi vedea tot mai multe subiecte in presa cum ca vulgarii zic despre romani si le fac romanilor ...
si toata lumea tacea pana intr'o zi cand acesta s'a decis sa nu mai stea si sa taca si sa faca ceva in aceasta privinta.
Se pregati el cum stiu mai bine : deschise 2 notepaduri si 2 internet explorere ... si se apuca sa scrie ce stia el mai bine,
intr'unul din internet explorere deschise google si pe acest minunat site cauta si cauta ... pana gasi un site ce din intamplare
era siteul celei mai mari universitati din Vulgaria(Universitatea din Zofia). Si cauta el prin acel site pe unde stiu mai bine,
si ce credeti ... gasi un bug ... nu orice bug ... bugul bugurilor ... RFI. Si pentru ca era baiat bun si nu vroia sa se coboare
la nivelul acestor barbari anume Vulgarii nu le strica nimic pe site si nici pe server ... ci doar se asigura ca va avea acces
la el in vremuri mai negre ... facu totusi niste cele trei lucruri de baza ce se fac pe un site ca acesta :
1. Lua baza de date a forumului elevilor
2. Lua parola de la baza de date a PHPBB'ului
3. Isi lasa un mic fisier care sa ii permita sa foloseasca serverul lor ca SMTP
lucruri marunte in comparatie cu ceea ce Vulgarii zic si fac conationalilor sai,
dar din fericire nu acesta este sfarsitul povestirii, ci doar inceputul.



Va multumesc pentru atentia acordata mai jos aveti imagini pentru ca o carte de povesti nu este carte daca nu are si poze.

REPET: orice asemanare cu personaje sau fapte din viata reala este pura coincidenta. Aceste fapte nu s'au petrecut niciodata
si daca s'ar fi petrecut s'ar fi petrecut pe planeta marte.

EDIT: in functie de succesul acestei prime parti voi elabora si altele .

poza1tj5.gif

poza2gv5.gif

poza3mf7.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest BanKai
prietene presupun ca esti fan Mircea Badea,nu?:)

oricum e foarte tare povestea si astept si continuarea:)

suna homo un barbat sa fie fanul altui barbat ...

sa zicem doar ca rezonez cu parerile lui.

Link to comment
Share on other sites

Eu am inventat php. Eu l-am inventat si pe BanKai.

oo =) si eu stiu toate limbajele de programare =)

Din cate am vazut prin posturile tale tu nu te prea bazezi pe programare ci pe psihologie care e de 10x mai eficienta decat programarea

uber lol :lol::lol: .Nemessis psihologu` :lol: ,gandeste inainte sa scrii.Sau daca vrei iti arat in dex ce inseamna :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ma refeream la cu totu altceva si cred ca ai inteles cat despre exprimare eu zic ca n-am nevoie sa ma "confrunt" cu dex :D

Ce ai vrut tu sa zici era inginerie sociala.

Intr-adevar, si eu am observat lucrul asta la Nemessis, dar e total fals ca ingineria sociala conteaza mai mult decat programarea. Trebuie sa stii cate putin din fiecare ca sa reusesti ceva in lumea asta. Si ... sunt sigur ca multi dintre voi ati folosit ingineria sociala fara macar sa va dati seama ...

[Ontopic]:

Bravo BanKai ;).

Link to comment
Share on other sites

lucrat frumos , no damage done , si noi romani ii multumim acestui justitiar neinfricat pentru serviciile aduse tarii . Lipsesc insa niste personaje "ceafa Lata , " "Castravetel" , da nu-i bai .

apropo ceea ce multi nu stiau este ca BanKai este o anagrama , adevarata sa identitate fiind BianKa :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...