Jump to content
Che

De ce nu se duc multi la vot. Explicatie.

Recommended Posts

Vad ca au fost doua topicuri pe acest forum despre care ce si pe cine voteaza. Unul din ele deschis (daca nu ma insel) chiar de Nytro.

In scurt timp au fost doua topicuri ale cuiva care s-a revoltat ca nu a iesit cine isi dorea el. Multi pun la suflet chestia cu votul. Ex. https://rstforums.com/forum/91578-cine-pula-mea-n-fost-la-vot.rst

Poate vreti sa cititi si parerea unui blogger foarte cunoscut si apreciat chiar printre membrii RST asa ca m-am gandit sa va dau direct linkurile catre articolele respective sa vedeti parerea omului respectiv:

http://www.piticigratis.com/2014/10/nu-votez/

http://www.piticigratis.com/2014/11/votezi-sau-nu-votezi-vremea-votului-trece/

Ce parere aveti ? :D

Link to comment
Share on other sites

Da, suntem o tara cu foarte multi bloggeri si smecheri in scris pe internet si se iau cu mana de pula si zic ca ei sunt mari si tari in cuvinte si ca nu ii intereseaza votul.

Nu exista nicio explicatie logica pentru care sa nu te duci la vot.Ca votezi cu ungurii, tiganii, prostii sau plagiatorii e treaba ta.Primul lucru ca cetatean al acestei tari este sa votezi in pula mea. Stai in casa scrii pe bloguri si te dai cu curu' ca tara e de cacat.In alte tari procentul de vot este de peste 85-90 %, noi suntem prea ocupati sa votam ca deh E GREA VIATA.Suntem o tara de lumea a treia si ne meritam soarta.

Link to comment
Share on other sites

Cand o sa pot scrie pe acel formular CNP-ul celui pe care vreau sa il votez, o sa fiu primul la usa:)

Unii nu se duc la vot pentru ca nu au cu cine sa voteze. Pana atunci chiar ma doare in 14 daca fura X sau Y, atata timp cat nu pot sa votez decat pe ei.

Iar cei care voteaza, trebuie sa se gandeasca ca prin votul lor isi dau acordul ca ei sa fure.

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am consolat cand am vazut azi cum se duc curvele mici la pestii mari,tipic romanesc; pana si curva aia batrana care speram ca macar are onoare s-a vandut spunand ca din doua rele,o alege pe aia mai mica...Vadim fiind acela.

Revin la ideea ca toti sunt o apa si un pamant dar merg iar sa votez de data asta contra lui Ponta macar ma simt impacat sufleteste.

/ A cui e blogul ala ? Are multe texte dintr-un grup "secret" de pe facebook :))

Edited by Eddie91
Link to comment
Share on other sites

Eu m-am consolat cand am vazut azi cum se duc curvele mici la pestii mari,tipic romanesc; pana si curva aia batrana care speram ca macar are onoare s-a vandut spunand ca din doua rele,o alege pe aia mai mica...Vadim fiind acela.

Revin la ideea ca toti sunt o apa si un pamant dar merg iar sa votez de data asta contra lui Ponta macar ma simt impacat sufleteste.

/ A cui e blogul ala ? Are multe texte dintr-un grup "secret" de pe facebook :))

Care grup secret ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...