Jump to content
kw3rln

[RST][Video] Conquiztad0r.ro Killer [de actualitate]

Recommended Posts

Super, bv celor(celui) care la(-u) facut.

Pun o intrebare ..... stiu da ... imi puteti raspunde daca ii dati drumu la downladat? cum putem face rost si noi de el?

Multumesc.

KW3 de ce nu scrii in header? :lol: poate o sa vada lumea atunci :) .@LETSOC programul e doar pentru ei,pentru staff nu e public.

Link to comment
Share on other sites

O sa iau in noaptea asta codul la mana sa vad macar cum functioneaza algoritmul...ca e drum lung pana la decriptarea din memorie, identificarea adresei din memorie/registri si interceptarea din IE. Grea treaba asta de final :)

Ne auzim maine cu noi indicii :)

Se mai baga cineva cu niste sfaturi sa urmarim mai usor rutinele?

pai incercam sa rescriu codul in alt limbaj si pentru usurinta am ales php-ul

am ajuns la asta:

- cqfunc.php

<?php

$secretkey = 2.875741E+009;

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis
Baieti...nu mai vine unul dintre voi sa il fac la joc?Ma simt in forma...

In cateva minute o sa vezi cum functioneaza versiunea 2.0 si ti se va lua de joc :)

Link to comment
Share on other sites

Nu este nevoie sa "filtrati" linkurile. Scrieti normal ca nu zice nimeni nimic cand nu e vorba de reclame.

Asta am vrut sa-i zic si eu celui de mai inaintea mea dar cand a fost sa postez un link :|, doar utilizatorii cu mai mult de 3 posturi pot. Am mai facut 2 posturi repede dar same shit pentru ca era un upgrade de cont probabil odata pe zi.

se pare ca exista si ceva skill cu oamenii noi :)

nu ca personajele alea din bleach care doar dau cu flamingod ;)

ha ... ha.

programatorii nu au simtul umorului ... in general sunt doar umili ... nici macar jocul de cuvinte nu e haios dar ideea in sine ... la capitolul asta esti atat de slab incat daca te dezbraci nu te mai vezi.

tie daca nu ti-o-ndeasa cineva pe gat nu te simti bine. programatorii sunt de toate felurile. Majoritatea sunt umili si slabi in relatiile interumane dar mai se gasesc si cu p..e de infipt in caile de ejectare ale cuvintelor neadecvate.

Stay close to me little Misha! ;)

O sa iau in noaptea asta codul la mana sa vad macar cum functioneaza algoritmul...ca e drum lung pana la decriptarea din memorie, identificarea adresei din memorie/registri si interceptarea din IE.

Din cate am vazut in trafic, raspunsul nu vine odata cu intrebarea. vine spre swf abia dupa ce s-a terminat de raspuns.

Cred ca baietii s-au folosit de un bug al serverului si cer raspunsul pentru respectiva intrebare mai repede. Si daca e asa nu trebuia scris aici ca o sa-l rezolve tampitii daca din intamplare citesc.

Link to comment
Share on other sites

Nemessis & RST Staff congratz :) asteptam si versiunea 3 in care sunteti admini si moderatori :D

sa vezi ce disperati o sa fie astia :lol:

parca vad: PLZZZZ DA-mi PROGRAMUUUU JURRR!!!!!!!! CA NU DAU LA NIMENI!!!! :lol:

cam asa ceva o sa se intample .. toti o sa se milogeasca ...

btw .. super v2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenpachi

tie daca nu ti-o-ndeasa cineva pe gat nu te simti bine. programatorii sunt de toate felurile. Majoritatea sunt umili si slabi in relatiile interumane dar mai se gasesc si cu p..e de infipt in caile de ejectare ale cuvintelor neadecvate.

Stay close to me little Misha! ;)

si unii "mai se" invata si limba romana ... "little misha" ?! what the fuck kinda` sick twised little pervert are you ?

Link to comment
Share on other sites

Din cate am vazut in trafic, raspunsul nu vine odata cu intrebarea. vine spre swf abia dupa ce s-a terminat de raspuns.

Cred ca baietii s-au folosit de un bug al serverului si cer raspunsul pentru respectiva intrebare mai repede. Si daca e asa nu trebuia scris aici ca o sa-l rezolve tampitii daca din intamplare citesc.

Asta am vazut si eu acum...insa cheile generate ma incuie... seamana a MD5 dar la criptare nu le am.

Raspunsul poate fi interceptat cand se genereaza cheia care decripteaza rezultatul...acum na, nu putem pune un softice si sa ne apucam de urmarit rutina in registrii ca nu e local asa ca tind sa cred ca trebuie sparta criptarea asa cum s-a zis pe topicul asta acu cateva pagini.

Pentru cei avizati puteti sa analizati secventa de mai jos. Raspunsul la intrebare era "100" si unul din jucatori, parca player 3 a raspuns 110. la sfarsit se face comparatia cu valoarea deja incarcata!!!OPAA :)). Cum decriptam valoarea deja stocata ma depaseste pe mine unul singur la momentul acesta.

PS: Sper ca la sfarsitul prosopiadei pro tv Slick sa publice un tutorial exact pe tema asta... knowledge is power...asa zicea cineva acu catziva ani :)

<TIPQUESTION RATING="3.4" 

KEY="A34835CB206FBA3FBEFC774528F56B96"
QUESTION="9F541473D2DFE594C3F4A04E415C50AD3EA34FF3E040CC5C" />



<NEWREG REGLEVEL="4"/>

.<LISTEN VC="69F68127146C14C755DCFE48" CONN="14104422" MSGNUM="237" BANN="0" /><LISTEN READY="1" />.<CMD VC="3060E92129AA81DA51B4FC29" CONN="14104422" MSGNUM="5" BANN="0" /><TIP TIP="110" HUMAN="1" />.<CMD CONN="14104422" MSGNUM="5" RESULT="0" />

.<LISTEN CONN="14104422" MSGNUM="237" RESULT="0" />

<STATE SCREEN="MAP_RO" STATE="3"

ROUND="2" LPNUM="1" NEXTPLAYER="0" PHASE="0" HC="123"

WARORDER="231231444"

POINT1="1000" BONUS1="0" PENALTY1="0" POINT2="1400" BONUS2="0" PENALTY2="0" POINT3="1200" BONUS3="0" PENALTY3="0"

BASES="010A0E"

SELECTIONS="000000"

AREAS="110042000042000000120000431300" />

<TIP PLAYER="3" VALUE="110" TIME="03.42" />

<NEWREG REGLEVEL="4"/>

.<LISTEN VC="1A5FD12CC159CF895086D2FA" CONN="14104422" MSGNUM="238" BANN="0" /><LISTEN READY="1" />.<LISTEN CONN="14104422" MSGNUM="238" RESULT="0" />

<STATE SCREEN="MAP_RO" STATE="3"

ROUND="2" LPNUM="1" NEXTPLAYER="0" PHASE="0" HC="123"

WARORDER="231231444"

POINT1="1000" BONUS1="0" PENALTY1="0" POINT2="1400" BONUS2="0" PENALTY2="0" POINT3="1200" BONUS3="0" PENALTY3="0"

BASES="010A0E"

SELECTIONS="000000"

AREAS="110042000042000000120000431300" />

<TIP PLAYER="2" VALUE="100" TIME="04.16" />

<NEWREG REGLEVEL="4"/>

.<LISTEN VC="47A897730807D3C55C1020F8" CONN="14104422" MSGNUM="239" BANN="0" /><LISTEN READY="1" />.<LISTEN CONN="14104422" MSGNUM="239" RESULT="0" />

<STATE SCREEN="MAP_RO" STATE="3"

ROUND="2" LPNUM="1" NEXTPLAYER="2" PHASE="1" HC="123"

WARORDER="231231444"

POINT1="1000" BONUS1="0" PENALTY1="0" POINT2="1400" BONUS2="0" PENALTY2="0" POINT3="1200" BONUS3="0" PENALTY3="0"

BASES="010A0E"

SELECTIONS="000000"

AREAS="110042000042000000120000431300" />

<TIP PLAYER="1" VALUE="100" TIME="10.06" />

<TIPRESULT WINNER="2" GOOD="100" SECOND="1" />

<NEWREG REGLEVEL="4"/>

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Asa inainte de culcare tin sa precizez urmatoarele:

26 Ianuarie 2008, ora 1:10 - problema NU a fost rezolvata. Cheaturile functioneaza fara probleme. Nu va mai luati dupa moderatori pentru ca sunt niste retardati (da Mihaela repet RETARDATI). Cine vrea dovada functionarii sa se uite la ultimul video sau sa intre maine cu mine la separeu sa ii arat.

Link to comment
Share on other sites

Un site care are ca jucatori ganditori cu conceptul tot ce este gratis merita luat ce e drept estetic intr-o oarecare masura, isi are acum publicitate nemeritata.

Sa ma explic, jocul inainte de a fi luat de trustul media pro era un oarecare, care se descurca cat de cat cum sunt multe altele, dupa ce a fost cumparata licenta a ajuns in atentia tuturor, fapt pentru care cei ca slick si multi altii isi dovedesc talentele si cunoasterea(gg apropo :D), mai mult o parte din reclama sitului este facuta chiar de voi prin bloguri unde este postat filmuletul, situri gen youtube(nu am stat sa caut pe unde e postat) si chiar de acest site care daca ai cautat pe google conquiztador gasesti si posturile acestea, la urma urmei doar ei au de castigat din asta cum se intampla in majoritatea scandalurilor media din zilele noastre. Oricum foarte tare prg si nu il faceti public decat cand nu mai merge sau nici atunci, se pot intampla 2 lucruri, va avea si mai mare succes cum sa intamplat in cazul prizee . com sau vor pune pe cineva care chiar stie cu ce se mananca action scriptul si va pune la punct situl dupa care vor mediatiza "atacurile cibernetice" rezultand in mai multa reclama.

off greu gasesti forumuri de "specialitate" care sa merite, nu ma insel in privinta asta nu?

Link to comment
Share on other sites

Asta am vazut si eu acum...insa cheile generate ma incuie... seamana a MD5 dar la criptare nu le am.

In principiu transmitearea de la user spre server nu se face criptat dar de la server spre user, incluzand intrebarea si raspunsurile se face prin metoda unei chei

Nu au inventat ei un cryptor acum. e unul cunoscut dar nu cred ca ma voi stresa sa-i gasesc numele.

Se transmite o cheie unica pe transmitere, criptata, si un mesaj criptat cu aceea cheie. Deci decriptarea informatiilor dintr-un mesaj ar avea 2 pasi. decriptarea cheii si descriptarea mesajelor.

M-am inselat in afirmatia mea de mai inainte... nu vazusem video prea bine si acum a aparut si v2. Din cate cred eu, baietii astia din rst au baza de date cu intrebari si raspunsuri local pe calcultorul lor. Probabil au gasit o modalitate sa intrebe serverul intrebarile si raspunsurile si sa le salveze la ei.

As vrea sa iau swf-urile la mana sa vad exact ce se intampla de la cap la coada.

Link to comment
Share on other sites

Da... buna treaba da vreau sa stiu si eu daca mai merge ca azi au anuntat pe siteul conquiztador ca au rezolvat problema :) .

Spre deosebire de majoritatea eu nu vreau programul ci in mare ideea de baza sau macar raspunde la intrebarea: "De unde afla programul tau raspunsul la intrebare??" , tot din siteul conquiztador.... nu ? :wink: .

Credca ar fii mai bine daca cei care se milogesc sa ceara programul ar incerca si ei ceva...

Aaa.. si inca ceva: ar fii bine daca dupa ce se termina jocu asta sau dupa ce reusesc cei d la conquiztador sa rezolve problema sa publici programul :wink:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...