Jump to content
mah_one

Apropo de politica

Recommended Posts

Asa ca sa vedeti si voi inca odata cum se fac manipularile in tara asta si ca toti sunt la fel si nu stiu cum sa se denigreze intre ei.

A aparut un articol pe:

Va multumesc domnule Ponta! | Dulciuri si Dulcegarii…

In care ponta este denigrat (ba baieti, sa fie clar de la bun inceput ca nu am nimic cu nimeni).

In acel articol scrie la un moment dat:

"Am trei copii, domnule Ponta… stiti ce au prezentat la show and tell saptamana trecuta?

................................(iar acum partea interesanta)

Ana Blandiana, fetita cea mica a prezentat costumul national si a povestit despre cum se numeste fiecare articol pe care il poarta. Atat de mult ne denigram tara, domnule Ponta, incat nu stiu cum ne mai rabda pamantul!"

Iar ma jos era postata blandiana in portul national.

Am luat datele din exif-ul imaginii cu blandina si uitati ce a rezultat:

Poza avea urmatoarele caracteristici: Apple iPhone 4S | 4.28mm F2.4 1/20 ISO250 | 2012:11:30 10:13:46 | 6.0 Close

GPS Location: https://www.google.com/maps/place/43%C2%B035'41.4%22N+79%C2%B038'21.0%22W/@43.5903085,-79.6424355,15z/data=!4m2!3m1!1s0x0:0x0

Deci, Ana Blandina nu a prezentat saptamana trecuta ci prin 2012.....

Am postat toata treaba asta doar ca sa vedeti pana unde se ajunge cu manipularile.

Nu vreau sa ii iau partea lui ponta, dar lucrurile mizere trebuiesc aratate.

Edited by mah_one
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mi s-a parut si mie ca fata din poza nu este mica ci numai buna. Cautand pe internet cu gandul ca o fi descarcat-o de undeva am dat de stirea de pe adevarul unde am gasit linkul catre blog.

Intorcandu-ma pe blog descoper ca cea mica probabil e Xenia (chiar este mica) si apare in poza de la acest articol.

Daca sapi putin prin blog observi ca pune cate o poza la unele articole asa cum a pus si la acesta.

Daca o cauti pe autoare pe facebook descoperi ca se numeste Veronica Dondas si seama izbitor cu fata din poza (care ai crezut tu ca este cea mica) si cel mai probabil are locul de munca la coordonatele din exif.

Deci a pus o poza cu ea acolo ca sa fie... frumos.

Noapte buna!

// Era sa uit.

Daca vrei sa o cunosti citeste aici. Scrie-i ceva!.. poate va imprieteniti. Este IT Project Manager. ;)

Pe scurt despre Ana Blandiana pentru cei ce nu cunosc (ori nu sunt babeturi ca mine).

Edited by fusername
Link to comment
Share on other sites

Ok, am inteles. My bad.

Poza este pusa dupa ce terminase o fraza despre fata ei cea mica care purta costumul national la "show and tell". Ce era de crezut?

Eu pun pariu ca majoritatea celor care au citit articolul au crezut ca poza e cu fata cea mica...

Oricum, s-a lasat loc de interpretari, iar eu am fost rau....

EDITED: mi-am cerut scuze

Va multumesc domnule Ponta! | Dulciuri si Dulcegarii…

Edited by mah_one
Link to comment
Share on other sites

Cred ca stiu la ce se referea Ponta. De cand sunt in strainatate, in lumea "civilizata", multi colegi romani pe care i-am intalnit evita sub orice forma sa ilustreze ca sunt din Romania: daca ii saluti cu un "Buna ziua!" sau "Salut!" evita orice raspuns si grabesc pasul. Probabil ca mass media contemporana are un rol in a modela un astfel de comportament.

Catre cei care au tendinte asemanatoare incercati sa aratati ca romanii nu sunt tiganii care impodobesc colturile cladirilor din Madrid, Roma sau Berlin, nu isi castiga existenta prin mijloace fraudulente si nu sunt sub nicio o forma mai nocivi comparativ cu alte grupuri de imigranti(ca si exemplu anul trecut un tanar a fost decapitat in Marea Britanie din simplul fapt ca era alb de catre doua specimene din Ghana).

Astfel, in scurt timp, obstacolele culturale vor disparea iar munca depusa va fi recunoscuta la adevarata sa valoare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...