Jump to content
drakykiller

Iphone 4s ios 8.1 blocat icloud + nr de telefon

Recommended Posts

Deci... Ca sa poti trece de icloud (method) - 1. Poti prin Server localhost albert, static.ips si gs + SSL (certificate apple generate in .php sau .xml) (retea si backup, no restore!)....

2. wifi crash localhost (buddy crash si buddy + delete setup.app)

3. lib linux (retea, backup + icloud remove total)

4. usb lyzer (USB Descriptors)

5. decrypt (key root) IPSW + delete setup.app + encrypt (key root "difera ca la decrypt"), pentru a merge restore iTunes + intra direkt menu!

Prin metodele astea sunt buguri chiar si la iphone 6, ipad etc. la orice ios chiar si ios 8!

In rest te descurci... m-ai multe nu pot spune...

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Phsihing.. mda... po?i face ?i în urm?torul fel. . Îl suni re dai apple company România. . Îi spui ca ia fost g?sit telefonul în nustiu ce ora?, doar ca îi trebuie contul de icloud pentru a demonstra ca el e proprietarul de drept.. sau îi spui ca vrei sa resetam parola. .. etc. Sau este un hack iphone back up Cu care faci logic un backup ?i cu un alt programel po?i afla adresa de mai. . Îi trimi?i un keyliger Web, adic? o pagina scam, falsa apple care sa semene bine cu Apple. Îi trimi?i mail intra pe site baga email + parola = contul lui.. ?i Î?i va veni pe email t?u :) apoi ai acces total ?i la semnal gsm... eu cu ?sta m? ocup.. la to?i a mers.. b?ga?i va ochi bine aici.. la nimeni nu mi-am mai zis secretul ;) iei un 5s blocat icloud cu 100 lei, îl faci apoi îl dai cu 1200 :)

Link to comment
Share on other sites

nu il sterge din baza de date apple, doar il dezactiveaza :) asa ca .... si ca sa il dezactivezi iar va aduc aminte un lucru: Va trebuie Cont GSX.apple.com, succes!

Pont: daca ai firma si poti face rost de CUI, lucrezi la GSM sau pe langa si nu in boscheti si ai talent "https://www.apple.com/legal/" devii licentiat apple support, faci o cerere frumos la Apple si vei primi un cont GSX la care platesti anumite taxe + tarifele de decodare + icloud out sunt normale ca intr-o tara din afara, daca te duci la Service GSM o sa iti ia 500 600 ron, u il deblochezi pe siteul lor GSX cu ex: 300, restul sunt bani ptr buzunarul patronului. Asa poti si la Samsung de ex. devii licentiat Samsung, pe CVul tau o sa scrie treaba asta + ca ai batalama la mana si de la apple si samsung etc. si cred eu ca este un surplus mult mult ridicat fatza de altii, gen Operator sau Tehnician, aici depinde de cati bani ai alocati si cat esti dispus sa oferi pentru aceste batalamale.

Este ceva cand te duci la coltz de strada sa repari un telefon Apple sau un MacBook, ca sa ti-l dea inapoi sa spuna ca pe "placa lipsesc 3 codensatori si iei sunt rezistori" si e altceva cand te duci la un Apple Certified sa iti spuna exact ce are si ce ii lipseste.

Daca tot ati dat PM cum poti accesa asa ceva, aici va da totul "Apple - Apple Certified Mac Technician" https://locate.apple.com/ro/ro/ dar pentru Informatii accesati locate.apple.com si acolo introduceti locatia Bucuresti, Timisoara, cautati sediul firmei, un telefon si s-a rezolvat :)

15/5/2015 : ITtraining - Examen de certificare Apple

Samsung : "https://www.samsungbcs.com/pdf/samsung_technical_certification_guidelines.pdf"

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...