Jump to content
siur

Site web cu ping mare.

Recommended Posts

Salut, am si eu un blog si de ceva vreme incerc sa il optimizez si eu pentru cat mai putin ping.

Nu stiu daca se considera reclama sau nu dar am host de la neroit.ro si site-ul se misca destul de greu (si mai si pica destul de des).

Am optimizat imaginile, fonturile, si ce mai era insa tot se misca greu. (2-3 secunde).

Eventual daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi as fi recunoscator. Multumesc!

fantasticsiur.com

Link to comment
Share on other sites

Salut, am si eu un blog si de ceva vreme incerc sa il optimizez si eu pentru cat mai putin ping.

Nu stiu daca se considera reclama sau nu dar am host de la neroit.ro si site-ul se misca destul de greu (si mai si pica destul de des).

Am optimizat imaginile, fonturile, si ce mai era insa tot se misca greu. (2-3 secunde).

Eventual daca ma puteti ajuta cu niste sfaturi as fi recunoscator. Multumesc!

fantasticsiur.com

Vezi la TTFB (time to first byte). (uite aici test ca la carte: WebPagetest Optimization Check Results - Falkenstein : fantasticsiur.com/ - 11/18/14 19:29:27)

daca vrei si altfel de test go: GTmetrix | Website Speed and Performance Optimization

LE: oricum vad ca sunt niste spikeuri la TTFB-ul tau intre 2 si 5 secunde = bad server (configurare/aglomerare etc)

Edited by gogusan
Link to comment
Share on other sites

desi ai postat in black hat seo ... o sa iti raspund :

1 . ai acces la server ?

2 instaleaza pagespeed de la google

3 foloseste pagespeed de la google vezi ce eroari primesti pe partea de desktop daca nu ai site-ul optimizat pe mobile

4 daca colegii au dreptate 1.2 MB e numai bine pentru un site

5 recomand si un certificat ssl dacavrei rezultate mai ales pe nishe locale ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...