Jump to content
Guest Kenpachi

discutie conquiztador

Recommended Posts

nu trebuie sa folosesti neaparat botzi :|

deschide vreo 10-20 tab-uri la joc TEST si prinzi intrebari cu kilu :P

Fratele meu curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America, iar pe altii sa asculte la usa.Mai pe romaneste spus, diferenta dintre mine si tine e ca eu sunt pasionat sa descopar o alta parte a jocului conquiztador (partea de programare), pe cand tu vrei doar sa te joci si sa faci puncte (asta include partea grafica, adica ceea ce vad toti utilizatorii cand se joaca). In alta ordine de idei, eu vreau "sa vad operatiile" care te fac pe tine sa vezi partea grafica!

Asa ca poti sa ti-l indesi in f**d CQKill ala, asta daca nu l-ai facut tu, caz in care imi retrag cuvintele de mai sus si iti acord tot respectul! Capish?

1)Ce drq te-a apucat ?

2)Eu ti-am dat un sfat,dar cred ca nu esti destul de mare ca sa intelegi

3)Am zis eu undeva ca am facut cqkill sau ca il am ?

4)De unde ai dedus ca eu joc ca sa fac puncte ?sau ca joc...

Omule...eu ti-am dat o alternativa.Ca sa nu te chinui ca fraieru sa faci un bot care sa joace,mai bine deschizi 20 de ferestre(sau tab-uri in caz ca ai firefox) folosind optiunea Test Joc.Intrebarile iti vin astfel in numar mare.tu numai le interceptezi iar apoi le decriptezi.daca nu ai inteles si de data asta...impusca-te ca respiri aer degeaba

In alta ordine de idei, eu vreau "sa vad operatiile" care te fac pe tine sa vezi partea grafica!

Daca vrei "sa vezi operatiile" decompileaza swf-ul syscode si uite-te prin scripturi

Link to comment
Share on other sites

nu trebuie sa folosesti neaparat botzi :|

deschide vreo 10-20 tab-uri la joc TEST si prinzi intrebari cu kilu :P

Fratele meu curiozitatea ii impinge pe unii sa descopere America, iar pe altii sa asculte la usa.Mai pe romaneste spus, diferenta dintre mine si tine e ca eu sunt pasionat sa descopar o alta parte a jocului conquiztador (partea de programare), pe cand tu vrei doar sa te joci si sa faci puncte (asta include partea grafica, adica ceea ce vad toti utilizatorii cand se joaca). In alta ordine de idei, eu vreau "sa vad operatiile" care te fac pe tine sa vezi partea grafica!

Asa ca poti sa ti-l indesi in f**d CQKill ala, asta daca nu l-ai facut tu, caz in care imi retrag cuvintele de mai sus si iti acord tot respectul! Capish?

1)Ce drq te-a apucat ?

2)Eu ti-am dat un sfat,dar cred ca nu esti destul de mare ca sa intelegi

3)Am zis eu undeva ca am facut cqkill sau ca il am ?

4)De unde ai dedus ca eu joc ca sa fac puncte ?sau ca joc...

Omule...eu ti-am dat o alternativa.Ca sa nu te chinui ca fraieru sa faci un bot care sa joace,mai bine deschizi 20 de ferestre(sau tab-uri in caz ca ai firefox) folosind optiunea Test Joc.Intrebarile iti vin astfel in numar mare.tu numai le interceptezi iar apoi le decriptezi.daca nu ai inteles si de data asta...impusca-te ca respiri aer degeaba

In alta ordine de idei, eu vreau "sa vad operatiile" care te fac pe tine sa vezi partea grafica!

Daca vrei "sa vezi operatiile" decompileaza swf-ul syscode si uite-te prin scripturi

Mai baiete aici nu crestem fasole, aici vorbim de criptare pe 128 biti. Cauta pe oracol (Google) sa vezi ce inseamna, si cand vei avea destule cunostinte, si vei intelege ca procedeul informatic numit criptare este mult mai complex decat capul pe care il folosesti tu acuma ca sa gandesti, o sa iti dai seama ca tot ceea ce ai scris mai sus reprezinta rezultatul esuat al microorganismului din capul tau pe care-l numesti creier.

Asa ca invata-l sa gandeasca, si daca totusi nu-ti iese, sa stii ca nu m-am impuscat inca! Am pastrat glontul pentru tine, deoarece se pare ca ai mai multa nevoie de el! Sa-ti las o adresa de mail unde sa ma gasesti, sau te omoara prostia inainte sa ajung eu la tine? :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Mai baiete aici nu crestem fasole, aici vorbim de criptare pe 128 biti. Cauta pe oracol (Google) sa vezi ce inseamna, si cand vei avea destule cunostinte, si vei intelege ca procedeul informatic numit criptare este mult mai complex decat capul pe care il folosesti tu acuma ca sa gandesti, o sa iti dai seama ca tot ceea ce ai scris mai sus reprezinta rezultatul esuat al microorganismului din capul tau pe care-l numesti creier.

Asa ca invata-l sa gandeasca, si daca totusi nu-ti iese, sa stii ca nu m-am impuscat inca! Am pastrat glontul pentru tine, deoarece se pare ca ai mai multa nevoie de el! Sa-ti las o adresa de mail unde sa ma gasesti, sau te omoara prostia inainte sa ajung eu la tine? :twisted:

Ce pana mea o tot freci cu criptarea-decriptarea pe 128. Verifica swf decompilat. Ai acolo metoda decriptarii.

Din tot traficul, criptat vine doar intrebarea si raspunsurile optionale. Odata cu acestea vine si cheia cu care sa decriptezi. Ai mai multe treaduri cu multe detalii. Have fun!

Link to comment
Share on other sites

Mersi go_sword si drealecs de ajutor. Acuma am strans toate informatiile necesare, ma apuc de programare sa vedem ce iese. Va tin la curent!

Bafta all -> greetings to go_sword-> te-am judecat gresit :P !

Jos cu cultura rromilor, si cu ce numar purta Radu al II-lea de la Afumatii de Jos la pantof cand si-o freca noaptea sub clar de luna ! :twisted:

Link to comment
Share on other sites

il am ready programu ... ! dupa chinuri si chinuri ^^

iti zic io ca tu nu ai nimc ;) mai ales la numaru de posturi nivel si activitate ma indoiesc ca ai fi in stare sa faci asa ceva. Daca ma insel fa un video. Bafta

am citit aproape tot din ce aveam nevoie domnule dupa acest sait ... nu imi trebuie activitate ...

P.S: acum ma apuc de video

Link to comment
Share on other sites

Chinuri si chinuri inseamna cersind bucati de cod de pe la toata lumea ?

Nu conteaza numarul de posturi .

Cel putin 5 persoane care au aruncat un ochi pe forum si-au facut propriul cqkiller .

Nu o mai ardeti cu Ps . ma dau mare acuma cu video-uri .

Ps ma duc sa codez ca s-o pisat cainele pe covor si mi-o venit inspiratia.

Lasa video ,fa-l cu perioada trial de 3 ore , criptezi executabilu cu themida ca nu va sta nimeni sa incerce reverse enginnering , criptezi si intrebarile din baza de date cu un algoritm mai subtirel asa , si o sa faci fericiti cativa baieti pentru un timp .:)

Link to comment
Share on other sites

Mey!!!! Yo am citit ambele topicuri despre conquiztador si acest cqkill facut de slick!! Il apreciez pentru munca depusa si sunt intradevar impresionat de capacitatile lui!!! Am observat cat suntetzy de buni si am observat de asemenea ca nu prea doriti sa postati acel program !!! Mi-am petrecut un weekend intreg pe internet sa-l caut si a fost fara speranta!!! Acum,, eu nu l-as posta nici in ruptul capului !!! Dar macar dati instructiuni ca sa ne batem capu sa-l facem noi !!! Atat va rog eu personal !! Macar ganditi-va !!! Dak vretzy sa-mi trimitetzy instructiuni trimite-tile la adresa golden_heart_2007_2008@yahoo.com !!! Mi-ar place macar sa incerc sa-l fac chiar dak o sa gresesc sigur!!!!

Link to comment
Share on other sites

hmm..parerea mea..am tot bantuit pe aici dupa ce mi-au starnit cativa prieteni curiozitatea in legatura cu acest joc tampit numit Conquiztador..mi se pare o comunitate de lameri, retardati si alte neamuri de copii fara ocupatie..cat despre cqkiller..ar fi 2 metode dupa cum vad eu problema:

1) sniff la pachete, decriptari la swf-uri (syscode.swf are niste chestii destul de interesante din ce am vazut si mai era un client/load...swf cu niste id-uri prin el, cred ca-s interesante si alea) si alte alea..inca nu mi-am dat seama cam cum sta treaba prin el

2) metoda clasica, strangi miile de intrebari cu niste boti sau ceva (se poate rapid din jocurile TEST cum spunea si go_sword daca nu ma insel), le pui intr-o baza de date (recomand sqlite, suporta comenzi SQL si toata baza de date e un fisier) sau o fila normala, cand iti pica intrebarea iti codezi un tool sa faca search-uri prin baza ta de date..si GG :)

Diferente intre metode: metoda 1) poate fi reparata din ce am inteles prin schimbarea algoritmilor de criptare.

Metoda 2) poate e mai ineficienta dar e "nemuritoare".

P.S.: Va recomand un nmap pe hostul lor daca ii uratzi asha de mult.

2201/tcp open ssh OpenSSH 4.3p2 Debian-9 (protocol 2.0)

Respect 2 the real hackers.

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma nu mi se pare corect ca voi spuneti...Vor sa-l ia/sa afle??Atunci frate sa puna mana sa invete si dupa sa incerce singuri.Nu prea cred ca v-ar placea sa faceti cqkill si apoi sa-l downloadeze toata lumea.Oricum conquiztador e o mare prostie,mai putin staffu` de care m-as "agata" putin cu jucaria mea :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ba fratilor am citit toate posturile despre porcaria aia de joc pe care l-am jucat si eu pana am dat de rst si sincer nu m-a interesat sa fac un cgkill

Nici nu doresc asta

Un sfat de la mine apucativa de ceva util si nu va mai tineti de ......a cu programul vostru in cealalta mana ca nu iese nimic in afara de posturi inutile si cersetori la secunda :DA SI MIE GKILL

Ba fratilor nu te numesti hacker daca nu faci ceva cu programele pe care le reusesti.te numesti doar programator si de astia sunt la tot pasul.

NU SE FACE PUBLIC;NU SE VINDE;E PRIVAT

Ma pis pe mine de ras

Atunci de ce mai discutati cate 20 de pagini de posturi.

va mai recomand TOPIc CLOSE de fiecare data can se mai posteaza despre gkill

Si cautati notiune de hacker in dictionar aia care au nick-uri de :(ultrahacker;superhacker........etc porcari de nick-uri)

Cine sustine ca e hacker sa faca programul public sau orice alt program de hack ca sa-si mentina statutul altfel e doar PROGRAMATOR .

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...