Jump to content
Nytro

VB 9 AutoDownload

Recommended Posts

tw8 , oare de ce cred ca daca voi veni in Severin , nu vom putea merge la o bere ? In primul rand nu cred ca te va lasa mamica . In al doilea rand cred ca bei decat apa plata cu lamaie . Stai prea mult in fata calculatorului . Adica , faci ca o mare parte a romanilor care frecventeaza messengerul . Adica , vorbesti numai online daca pot zice asa , sunt chiar curios cum esti in viata de zi cu zi . Concurs ? Nu vreau sa demonstrez ca sunt mai bun ca tine , personal cred ca esti mai bun ca mine . Si nu iti plac codurile de un rand ? Cu ce te ajuta daca un cod are 300 de randuri ? Daca postam un cod de 300 de linii te simteai mai bine ? Sfat : iesi la aer .

Link to comment
Share on other sites

Link aici,de ce sa fie pe privat,sper ca nu iti e teama de ce ai scris?Eu nu cred.

http://rstcenter.com/forum/viewtopic.php?p=54599&highlight=#54599

Uita-te aici, o sa vezi care e motivul.

In plus, dupa cum vezi, articolul e pus la sectiunea pentru baza, deci am anticipat bine viitorul topicului.

tw8 , oare de ce cred ca daca voi veni in Severin , nu vom putea merge la o bere ? In primul rand nu cred ca te va lasa mamica . In al doilea rand cred ca bei decat apa plata cu lamaie . Stai prea mult in fata calculatorului . Adica , faci ca o mare parte a romanilor care frecventeaza messengerul . Adica , vorbesti numai online daca pot zice asa , sunt chiar curios cum esti in viata de zi cu zi .

Te astept ;). Apropo ... incearca sa intri in mailul meu. Daca reusesti, o sa vezi cate contacte am in lista ;). O sa fi uimit sa vezi cat de putine am.

Cu ce te ajuta daca un cod are 300 de randuri ? Daca postam un cod de 300 de linii te simteai mai bine ?

E simplu: vedeam modul in care ai gandit, si, cel mai important, poate invatam ceva nou. Dar din asta ce poti invata ? Eventual poti face exercitii de scriere dupa dictare.

Sfat : iesi la aer .

Hm ... gollumi in frigider :|. Iar :|. De unde ai stiut ?

Chiar ma duc pana in oras.

Link to comment
Share on other sites

ce vrei sa zici ca ai multe contacte ? Trebuie sa repet si nu imi place asta : sti VB 9 ? Stiai sa faci acest lucru in VB 9 ? Nu sunt ca tine , sa stau sa scriu 300 de randuri cand pot scrie 1 . Nu imi place sa imi bag capul . Cu cat un lucru e mai simplu cu atat e mai bine gandit . Cred ca nu mai are rost sa continuam ...

Link to comment
Share on other sites

Bai aberati intelegeti? ABERATI. tw8 te respect si te apreciez si nu te pup in fund din cauza ca ii respect pe cei care fug dupa concursuri si pe cei care apreciaza succesele, cei care stiu ce vor de la viata, cei care in definitiv sunt ca mine.

Lasa-i in pace... sunt prea mici (deocamdata - probabil) ca sa inteleaga.. sunt cei care vor asculta de "ordinile" tale in viitor.. so chill :)

(stiu ca e greu sa te opresti cand ai inceput dar asta e)

S-ar putea sa ma aleg cu ceva nu bun dupa acest reply, dar heh .. "imi dau cu parerea".

PS: Cand stii ca ai notiuni, succese etc. e normal sa dai sfaturi, sa iti dai cu parerea si sa ai dreptate si e si mai normal sa mentionezi putin din cate stii ca poate poate celalalt va intelege cu cine vorbeste ;)

Link to comment
Share on other sites

Altul care se crede geniu ... Puteti sti 30 de limbaje de programare , nu cred ca o sa va ajute in viata , nu o sa te intrebe nimeni pe strada . Suntem prea mici ? Ce vrei sa spui ? Esti "mare" Deci si tu esti vedeta ... Daca participi la concursuri esti destept ? Nu prea cred , daca de exemplu pleci intr-un alt oras , mori de foame , mananci cartile de programare pe care le-ai citit ( noroc ca sunt multe si o sa iti tina putin de foame ) . Ce sfaturi a dat tw8 ? Sa scriu 300 de randuri ... Ce sfat ... In loc sa ma duc la magazin si sa zic "Dati-mi o paine" zic "Buna ziua stimata doamna vanzatoare . Ce zi frumoasa ... " , zic o poveste ... ?

Link to comment
Share on other sites

Nytro esti culmea:)) din posturile tale se vede asta (faza cu mic) pur si simplu nu intelegi cum vor sta lucrurile in viitor.

Tu ai luat faza cu 300 de linii ca pe un atac personal, poate si tw8 a cam exagerat putin.

Iar faza e cu DownloadFile nu ai inteles-o. Pur si simplu NU E CALUMEA sa o folosesti din cauza ca nu poti vedea progresul facut!!

Ma intreb oare ... astia, romanii care au plecat la MIT, Harvard, Princeton etc. oare nu erau tot "mancator de carti" cum ai zis tu? :)) dude be serious !!!

Dar, romanii care au fost angajati la Google, Microsoft, Yahoo etc. nu tot "mancator de carti" sunt? hmmm ....

Dati-mi o paine e FIX mentalitatea romanului nervos care nu poate sa isi lase grijile acasa si nu se poate exprima frumos macar pe strada si in societate.

Link to comment
Share on other sites

Ma gandeam sa termin cu topicul acesta,cu subiectul acesta,dar replica lui dranaxum m-a facut sa zambesc ca un glont in teasta :)...Cu tw8 oricum nu mai am nimic,si asta nu denota ca am avut ceva cu el,pentru ca nu am.:)

Deci ma amuza ceea ce a zis dranaxum,care in viata exista doar o cale sa ajungi sef,sa stii programare si informatica,el se uita drept nu vede lumea din jurul lui,pentru tine nu exista decat informatica nu?OK,este alegerea ta,tu decizi ce vrei sa devii in viata,dar crede-ma stiu persoane cu facultatea facuta care nu au ajuns mari scule,pentru ca in ziua de azi diploma nu valoreaza mare lucru.

Cica sunt prea mic,prea mic in lumea voastra plina algoritmi,dar nu am dreptul sa va judec si nici voi pe mine.Daca tu crezi ca nu sunt bun la programare si in domeniul IT e treaba ta,si chiar nu sunt asa de bun,dar am o gramada de variante pe care sa ma bag,nu aleg informatica,si nu o sa ajung subalternul lui tw8 doar pentru ca stie programare,iti spun eu.Daca ai ales calea asta si iti place,esti bun ,urmeaz-o,dar nu ii considera pe altii mai ca o sa ajunga sub voi daca nu stiu programare.

Replica asta "sunt cei care vor asculta de "ordinile" tale in viitor" o stii de la parinti nu?Ei spun asta.Eu imi aleg drumul meu,eu vad lumea din jur,si nu vreau sa petrec toata viata intr-o lume digitala.

Respect pentru voi,si tineti-va de treaba voastra si eu de a mea.

PS: Mai citeste odata fraza cu "sunt prea mici" si dai un reply.

Rest in peace!

EDIT>>

Si despre 300 de linii de cod in loc de 1 .Inteligenta se vede cand poti face acelasi lucru,intr-un timp mai scurt,care face acelasi lucru,dar mult mai simplu.

Link to comment
Share on other sites

SirGod ii apreciez pe toti cei care au aspiratii. Daca tie iti place filozofia, matematica, chimia sau orice altceva.. te apreciez. Daca nu, incerc sa ajut, insa acum s-a cam exagerat si ma gandeam sa iau o parte si am luat. Da, am preferat sa iau o parte ca printr-un fel sau altul sa il fac sa inteleaga pe Nytro ca "mancatorii de carti" pot ajunge mult mai usor sus. Faza e ca unii sunt mancatori de carti din placere.. asta el nu a inteles.

Nu te judec si imi pare rau, dar nu am vrut sa te consideri inclus. Am vorbit la plural dar nu pentru tine ci in general , generic. Da, l-am inclus pe Nytro.

Chestia aia chiar e adevarata si nu e zisa de parinti... hmmm nu am "13 ani" ca sa reproduc ce zic parintii. Cred ca iti dai seama daca te gandesti mai mult ca e adevarata in contextul ala.

Referitor la facultate: sunt multi care fac facultate in Romania care o termina si care sunt "basca", care pot lua lectii multe de la unii de liceu. Incompetenti intr-un cuvant.

Am zis cred ca de 2 ori de faza cu DownloadFile. Este poate cea mai proasta solutie pentru a downloada un fisier. Nu intotdeauna o linie inlocuieste bine 300. Acea linie te ingradeste foarte, nu ai control deloc.

Link to comment
Share on other sites

In Romania,si in ziua de azi mancatorii de carti nu stiu cat timp o sa ajunga sus fata de ceilalti,deja locurile sunt ocupate de baiatul lui tata cu mercedes la scara.

Cat despre chestia care ai repetat-o,cea cu sefii nu sunt de acord nici in ruptul capului,pentru ca nu stii ce iti rezerva viata,nu stii unde ai sa ajungi chiar daca esti bun,trebuie sa te faci remarcat,sa te ridice cineva la suprafata,degeaba esti cel mai bun ,dar esti cel mai bun la tine acasa si nu stie nimeni.

Nu imi place cearta,oricum nu consider asta o cearta ci o lectie de viata,apreciez comentarile,unele poate o sa imi fie de folos.

Totusi avem de invatat unii de la altii,nu trebuie sa ne "certam".

Eu incerc sa gandesc ca in anul 2008,cel putin asa consider eu ca e bine,pana la urma ce fac si cum fac o sa suport pe pielea mea :)

Link to comment
Share on other sites

Nu ai inteles dranaxum ... Nici tw8 nu stiu daca a inteles ... E normal ca intr-un cod de 300 de linii sa poti face mai multe decat intr-unul de o linie . Eu ma axez pe simplitate . Nu vreau sa ajung la Harvard , tu poate asta vrei . Nu vreau sa fiu expert , eu fac din placere . Deci nu sunt "mancator de carti" ca altii . Nu se stie ce ne rezerva viitorul , e bine sa fi optimist , dar nu fi sigur ca vei ajunge profesor la Harvard . Nu esti cel mai bun daca tu chiar crezi asta !

Link to comment
Share on other sites

Nytro, nu ma cred cel mai bun si nu cred ca am zis asta vreodata, dar consider ca am un cuvant de spus cand este vorba de discutii despre IT si nu numai IT (a se vedea fizica, mate, si unele materii ce implica putina filozofie).

Cu asta vreau sa elimin dubiul ca vad numai IT in fata ochilor.

SirGod asta este in Romania.. sunt destule cazuri in strainatate care au dovedit ca ce se intampla in Romania e mizerie.

"nu fi sigur ca vei ajunge profesor la Harvard" .. odata ajuns la Harvard din Romania ai destula ambitie ca sa faci un doctorat acolo si in cele din urma sa devii profesor. In acelasi timp nu cred ca un programator s-ar duce la Harvard.

Link to comment
Share on other sites

Ok , deci am termiat . Bafta baieti , sa ajungeti la Harvard sau unde vreti . Si nu mai fiti incredibil de increzatori in proprile puteri , ce e prea mult strica . Probabil in timp va veti da seama ce am vrut sa zic , si anume ca daca gandesti bine un algoritm , nu inseamna ca vei avea mult succes in viata ... Eu personal gandesc asa : Daca maine da masina peste mine si mor ? Mai bine sa imi traiesc viata , dar nu sa petrec incontinuu , sa ma gandesc si la ziua de maine , dar si la ce va fi peste cativa ani . Nu se stie ce ne rezerva viitorul .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...