Jump to content
Nytro

VB 9 AutoDownload

Recommended Posts

Nu e cine stie ce dar poate va va folosi , voi reveni cu mai multe

Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

My.Computer.Network.DownloadFile("http://national.nsbe.org/Portals/0/images/Michael_Smith.jpgHR.jpg", "C:\x.jpg")

End Sub

End Class

Link to comment
Share on other sites

Mda , esti atot stiutor ce cauti aici daca sti totul ? Lucrez la o lista , uite inceputul :

[ Information ]

OS Full Name :

My.Computer.Info.OSFullName()

AvailablePhysicalMemory

My.Computer.Info.AvailablePhysicalMemory() / 1024 / 1024

AvailableVirtualMemory :

My.Computer.Info.AvailableVirtualMemory() / 1024 / 1024

OSPlatform :

My.Computer.Info.OSPlatform()

OSVersion :

My.Computer.Info.OSVersion()

TotalPhysicalMemory :

My.Computer.Info.TotalPhysicalMemory() / 1024 / 1024

TotalVirtualMemory :

My.Computer.Info.TotalVirtualMemory / 1024 / 1024

##################################################################################

[ Clipboard ]

Clear :

My.Computer.Clipboard.Clear()

Get image from Clipboard :

My.Computer.Clipboard.GetImage()

Get Text :

My.Computer.Clipboard.GetText()

Link to comment
Share on other sites

Mda , esti atot stiutor ce cauti aici daca sti totul ? Lucrez la o lista , uite inceputul

Ok, sa iti explic. Imi place originalitatea.

Cum ti s-ar parea daca as lua toate API-urile de la kernel pe rand si le-as posta aici ? Plictisitor.

Ce faci tu e pur si simplu ridicol, dar, daca stafful nu iti zice nimic, continua, ai cale libera din partea mea.

P.S.:

Uite aici o lista cu linkuri catre namespace-urile de pe MSDN. Sper ca maine dimineata sa le gasesc pe toate pe forum.

Link to comment
Share on other sites

Mda ... In fine , rog un admin sa stearga topica ...

Edit : tu stiai sa faci acest lucru ? Sti VB9 ? Ca e usor stiu , dar trebuia sa scriu 300 de pagini ca sa iti placa ? Si putin imi pasa daca iti place tie ... Pe unii poate ii va ajuta . Si acest cod mai si demonstreaza cat de usor e VB 9 ... Si de functiile kernelului ... Daca e sa te intreb o functie cred ca o vei sti , insa la pus in practica ... cred ca va fi mai greu ... Nu te mai da atot-stiutor , lasa vorbele si treci la fapte ...

Link to comment
Share on other sites

De multe ori inseamna insa bun ... De exemplu , Auto-Download se poate face cu un singur rand de cod . Tw8 vrea 300 . Cu ce il ajuta daca scrie 300 de randuri daca codul lui face acelasi lucru ? Nu am spus ca e cel mai bun , dar in primul rand e nou . Cel mai mare deficit al sau este ca necesita .NET Framework 3.5 . Il recomand incepatorilor ... Il recomand si avansatilor , sa il incerce , sa se dea cu parerea . Cred ca in viitor pentru a cred un program va fi nevoie de forte putina programare , de foarte putin cod .

Link to comment
Share on other sites

Hmm inainte se facea cu 2 linii in .net :). Voi atacati limbajul cand defapt ce iti da posibilitatea folosirii acelor functii e .NET. Problema care apare este ca nu poti face utilizand acea instructiune un progressbar, sa vezi cat a downloadat, pentru acest lucru iti trebuie mai mult de 1 linie de cod.. vreo 20 cam asa. tw8 vrea 300? hmm cam multicel pt un download file :)) anyway cred ca ai exagerat acolo cu 300.

Sunt pareri impartite in legatura cu limbajele si nu e nevoie sa incepem aici o cearta (SI AICI) despre asta.

Ce a zis tw8, insa, e adevarat. Nu trebuie sa postezi tot ce are .NET pe un forum deoarece e cam inutil (se afla deja pe MSDN). Aaaa da, ar fi fost ceva bun, daca ai fi intrebat cum poti face un download de fisier si in acelasi timp sa iti afiseze si cat s-a downloadat. Asta e altceva... (ca tot veni vorba, se foloseste WebClient).

Ma abtin la ce va rezerva viitorul din cauza ca parerile sunt si aici impartite.

Link to comment
Share on other sites

Vb 9 e mult mai bun decat cred multi , mult mai usor de folosit ... E cel mai usorlimbaj pe care il stiu , poti face multe lucruri foarte usor ...

Ok, sa o luam incetul cu incetul.

Care e cel mai complex program facut de tine ?

Sa nu ma iei cu "Ultra Nytro Keylogger", pentru ca aia se rezolva imediat.

KeyLogger ... usor de facut, daca nu cumva ai facut keyboard hook, lucru ceva mai interesant. Trimiterea log-ului ... bullshit. Se foloseste aceeasi tehnica de 100 de ani.

Mda ... In fine , rog un admin sa stearga topica ...

Edit : tu stiai sa faci acest lucru ? Sti VB9 ? Ca e usor stiu , dar trebuia sa scriu 300 de pagini ca sa iti placa ? Si putin imi pasa daca iti place tie ... Pe unii poate ii va ajuta . Si acest cod mai si demonstreaza cat de usor e VB 9 ... Si de functiile kernelului ... Daca e sa te intreb o functie cred ca o vei sti , insa la pus in practica ... cred ca va fi mai greu ... Nu te mai da atot-stiutor , lasa vorbele si treci la fapte ...

Nytro, asta poate o sa iti sune laudaros. Nu sunt cel mai bun de pe forum [si nici nu am sustinut vreodata asta] dar daca ar mai fi fost inca 20 ca mine, iti garantez ca forumul o ducea mult mai bine.

Iar tu ... iti urez sa ajungi macar jumatate din ce sunt eu acum [nu numai din punct de vedere al programarii ci si al vietii sociale si al succeselor in viata, in general]. Crede-ma ca stiu ce vorbesc, nu zic ca sa ma aflu in treaba.

Link to comment
Share on other sites

Am deviat rau de la subiect . Dupa cum am spus , e o diferenta intre teorie si practica , o mare diferenta , daca vei incerca iti vei da seama . Ceea ce ai spus ultima oara chiar suna a lauda . Probabil ai fost la olimpiade de matematica ... Asta intelegi prin succese ? . Nu sunt ca tine : sa stau 25 de ore pe zi in fata calculatorului si restul de 25 de ore din zi sa stau sa invat sa scriu , sa tocesc . Nu vreau sa ajung ca tine ... Eu fac din placere spre deosebire de tine ...

Inca o data , rog un admin sa stearga topica .

Link to comment
Share on other sites

Am deviat rau de la subiect . Dupa cum am spus , e o diferenta intre teorie si practica , o mare diferenta , daca vei incerca iti vei da seama.

Te-am intrebat ceva si astept raspuns ;).

Ceea ce ai spus ultima oara chiar suna a lauda.

Stiu.

Probabil ai fost la olimpiade de matematica ... Asta intelegi prin succese ? .

Am fost si la aia, dar acolo nu pot sa zic ca am avut cine stie ce succese.

Nu sunt ca tine : sa stau 25 de ore pe zi in fata calculatorului si restul de 25 de ore din zi sa stau sa invat sa scriu , sa tocesc .

Crede-ma, nu sunt genul asta, reputatia si media mea demonstreaza asta :). In plus, iti garantez ca viata mea sociala e mult mai bogata ca a ta.

Nu vreau sa ajung ca tine ... Eu fac din placere spre deosebire de tine ...

Pai si eu de ce crezi ca fac? Crezi ca sta cineva cu biciul langa mine ?

Nytro, chiar daca sunt cu 2 ani mai mic ca tine, gandeste-te ca m-ai pupat in fund ca sa ti se schimbe nick-ul pe hackpedia si gandeste-te si la asta:

Iar tu ... iti urez sa ajungi macar jumatate din ce sunt eu acum [nu numai din punct de vedere al programarii ci si al vietii sociale si al succeselor in viata, in general]. Crede-ma ca stiu ce vorbesc, nu zic ca sa ma aflu in treaba.

Va rog nu inchideti topicul, eventual mutati-l undeva unde sa nu se contorizeze posturile...

Link to comment
Share on other sites

Te-am pupat in fund ? Adica ? Am vrut alt nick deoarece vreau sa am peste tot nickul Nytro ... Si cu ce te-am pupat in fund ? Te-am rugat sa imi scoti warn-ul , ai zis ca nu poti . Asta a fost toata discutia . Nu vad unde te-am pupat in fund . Si ce reputatie ai ? Esti cumva o vedeta ? Cand o sa cresti poate vei sti ce vorbesti . Gandeste inainte de a vorbi , nu iti mai da talente . Fapte nu vorbe cum am mai zis . Si nu stiu programare nici pe jumatate din cat sti tu ? Nu fi atat de sigur . Si am mai spus , eu invat programare din placere , tu nu , si sti asta . Mai bine ia manualul de matematica , mai fa 200 de probleme ...

Link to comment
Share on other sites

tw8 se pare ca ai inceput si tu sa te crezi cineva,cineva deasupra altora.Poate esti tu deasupra mea cu programare si astea dar in alte sensuri nu cred asta.Inca ceva,viata ta sociala la ce se refera?Eu nu cred ca viata ta sociala e una normala.Si de reputatie,tu ce reputatie crezi ca ti-ai facut?Oarecum ti-ai patat reputatia asta.

Incearca sa lasi in drum spre RST sau alte forumuri mandria pe care o porti,poate esti tu bun la informatica ,matematica si astea dar pot lumea poate traii si fara sa stie aceste lucruri care nu stiu cat o sa te ajute in viata..oricum,tu iti alegi drumul.Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Si ce reputatie ai ? Esti cumva o vedeta ?

:->

Si ce reputatie ai ? Esti cumva o vedeta ? Cand o sa cresti poate vei sti ce vorbesti . Gandeste inainte de a vorbi , nu iti mai da talente . Fapte nu vorbe cum am mai zis .

Fapte ... ok ... facem un concurs ?

Te las sa alegi tu tema.

tw8 se pare ca ai inceput si tu sa te crezi cineva,cineva deasupra altora.Poate esti tu deasupra mea cu programare si astea dar in alte sensuri nu cred asta.

si

Incearca sa lasi in drum spre RST sau alte forumuri mandria pe care o porti,poate esti tu bun la informatica ,matematica si astea dar pot lumea poate traii si fara sa stie aceste lucruri care nu stiu cat o sa te ajute in viata..oricum,tu iti alegi drumul.Bafta.

Doar de curiozitate ... m-ai auzit tu pe mine vreodata sa mai vorbesc asa ? Nu, nu e stilul meu. Urasc sa ma dau mare, dar ma enerveaza cand vad 100 de coduri de cate un rand, si crede-ma ca nu sunt singurul.

Inca ceva,viata ta sociala la ce se refera?Eu nu cred ca viata ta sociala e una normala.Si de reputatie,tu ce reputatie crezi ca ti-ai facut?Oarecum ti-ai patat reputatia asta.

Ia lasati-mi viata sociala in pace ... daca vreti sa vedeti cum se traieste in marele mic oras Severin, va astept. Daca ne strangem destui, poate bem destul cat sa castigam o masina la promotiile de la bere =)).

Link to comment
Share on other sites

Ai inceput sa crezi prost,nu esti cu nimic deasupra nimanui.Ce sa intamplat?Ai luat atitudinea unui "hacker de 13 ani".

Nu te-am auzit sa te dai mare cu asa ceva dar ca esti bun la matematica si informatica am aflat de pe hackpedia.

Daca nu esti singurul pe care il enerveaza codul de un rand de ce esti singurul care a comentat?Vrei sa iesi in fata prin balarii,apoi sa strecori subtil ideea ca tu esti mai bun?Gandesti prost,materiile de la profil real te invata sa gandesti prost,crede-ma si eu sunt la mate-info.

Nu vreau sa vad cum se traieste in Severin,si nu ma intereseaza viata ta sociala,si nici nu imi trebuie nici sa castig vreo masina la promotiile de la bere,bea berea aia si pentru mine,asa ai tu sanse duble sa castigi masina aia.

Oricum ramai la algoritmica ta,cu vata ta sociala(in care nu ma bag,am precizat) si cu bucuriile si problemele tale.Nu m-am bagat in viata ta sociala,ci tu ai inceput sa zici despre ea.

Am zis asta pentru ca am mai vazut interventii de genul acesta din partea ta.

EDIT>>

Viata e mai frumoasa lasata la voia intamplarii decat gandita ca un algoritm,pe etape.

PS: Imi cer scuze pentru orice eventuala greseala de ortografie sau exprimare,sau daca cineva se simte jignit(desi nu cred ca am facut asta) pentru ceea ce am spus,deoarece nu am scris cu placere acest post,si nici cele anterioare acestuia(topica curenta).

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa vad cum se traieste in Severin,si nu ma intereseaza viata ta sociala,si nici nu imi trebuie nici sa castig vreo masina la promotiile de la bere,bea berea aia si pentru mine,asa ai tu sanse duble sa castigi masina aia.

Ah ... nu pot azi :|.

Vreau sa fiu fresh maine de "Valantains Dei".

Am zis asta pentru ca am mai vazut interventii de genul acesta din partea ta.

Te rog ... da-mi un link pe PM unde sa ma fi purtat in acest fel.

[quote=

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...