Jump to content
kw3rln

Ghid de instalare Windows XP

Recommended Posts

man..e trist..mai vazusem tot pe rst un post in genul "cum sa instalezi xp" , si-ti zic is tie aceeasi chestie: incearca sa..mai retii din tampeniile pe care le postezi..tutorialul e bun dar: suntem pe un site care te invata sa programezi/hackuiesti/chesti trestii si u ne inveti sa instalam windwosul?? ...we're heading to self destruction :|

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Prin prezenta va notific ca pe site-ul dvs. la adresa http://rstcenter.com/forum/9537-ghid-de-instalare-windows-xp.rst#post55285 este publicat fara drept un articol care imi apartine. Originalul este publicat la adresa Ghid instalare Windows XP - I'm Safe OnLine

Va rog sa stergeti cat mai urgent articolul in cauza.

Mentinerea articolului de mai sus pe acest site web atrage dupa sine plata drepturilor de autor si eventual a altor drepturi si/sau daune.

Cu stima,

Cristian Paunica

Acasa - I'm Safe OnLine

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Va rog sa stergeti cat mai urgent articolul in cauza.

Mentinerea articolului de mai sus pe acest site web atrage dupa sine plata drepturilor de autor si eventual a altor drepturi si/sau daune.

Cu stima,

Cristian Paunica

Acasa - I'm Safe OnLine

Ne-am dat dracu ,nu cereti drept de autor si pentru "cum sa instalezi yahoo messenger " sau "cum sa apesi butonul restart la pc " ?

Vrei drept de autor sau vrei sa-ti faci reclama ?

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Prin prezenta va notific ca pe site-ul dvs. la adresa http://rstcenter.com/forum/9537-ghid-de-instalare-windows-xp.rst#post55285 este publicat fara drept un articol care imi apartine. Originalul este publicat la adresa Ghid instalare Windows XP - I'm Safe OnLine

Va rog sa stergeti cat mai urgent articolul in cauza.

Mentinerea articolului de mai sus pe acest site web atrage dupa sine plata drepturilor de autor si eventual a altor drepturi si/sau daune.

Cu stima,

Cristian Paunica

Acasa - I'm Safe OnLine

De unde stim ca nu sunteti dumneavoastra CancerL, cel care a postat articolul? Ei bine nu stim, deci vom concluziona ca dumneavoastra ati postat articolul. :)

Link to comment
Share on other sites

Vad ca sunteti glumeti :)). Timpul curge in favoarea mea, banii intra in buzunarul meu :). Va las totusi un timp de gandire peste weekend ca sa consultati un avocat care se pricepe la drepturi de autor.

Numai bine !

Asteptam... Sa nu se vi se rupa buzunarele de atatia bani. :)

Link to comment
Share on other sites

Vine CancerL in februarie 2008,se inscrie pe forum ,posteaza minunea de tutorial fara de care nu stiu cum ne-am fi descurcat (sper sa observi ironia) si dispare .Dupa 1,5 ani apari tu ,tot cu un singur post si zici ca vrei drepturi de autor . Ba ma lasi ?:)) Asta e ceva de genu " intra bula intr-un bar cu crema de pantofi pe fata ,merge la barman si-i lasa un diplomat .Se duce la baie se spala pe fata ,intra in bar si-l intreaba pe barman " mi-a lasat un negru un diplomat "? :))

Link to comment
Share on other sites

Vad ca sunteti glumeti :)). Timpul curge in favoarea mea, banii intra in buzunarul meu :). Va las totusi un timp de gandire peste weekend ca sa consultati un avocat care se pricepe la drepturi de autor.

Numai bine !

E doar un amarat de tutorial facut probabil sub un mediu virtual gen vmware sau ceva de genul

:) varza

Ca tot a dat cineva de pe site-ul ala pe aici hai sa imi expun si eu punctul de vedere

Sa o luam cu site-ul

Safe Browser - I'm Safe OnLine

Habar nu aveti de pericolele reale existente pe internet .

Pe acest forum sunt copii in varsta de 14 ani ( chiar sub ) care va pot lasa masca cu cate informatii va pot oferii.

Continuam

Vulnerabilitate exploatata in Adobe Reader 9.1.3.

HA , voi aveti habar ce semnifica cuvantul vulnerabilitate ?

Pe tot blogul vad doar vorbe goale , cuvinte aruncate doar de dragul de a parea inteligenti.

Victime ale phishingului

Cum te aperi de phishing ?

Pe langa masurile comune de protectie: software la zi, antivirus, firewall, etc.

Daca ai software la zi si antivirus si firewall tot nu faci nimic in fata unui atac de phishing inteligent sau a unuia extrem de idiot .

Daca mai stau 10 minute pe site-ul ala mai comentez inca 20 de rahaturi

Momentan ma domina lenea si probabil in cateva ore tema la mate

Ce e asta de aberez eu acilea ?

Critica constructiva

Sfat : Articole mai lungi , mai detaliate , in care se explica termenii pe care un utilizator obisnuit nu i-ar cunoaste .

LE : Felicitari , verificati bannerul de jos de la CC si ce implica el.

Daca nu stiti va las eu link-ul http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/ro/

Ce importanta are ca forumul acesta nu este sub aceasi licenta , exista una similara , ii zice FREE SHARE . Nu ia nimeni de aici bani pe tutorialul tau :) , tot oameni ajuti .

Link to comment
Share on other sites

Vad ca sunteti glumeti :)). Timpul curge in favoarea mea, banii intra in buzunarul meu :). Va las totusi un timp de gandire peste weekend ca sa consultati un avocat care se pricepe la drepturi de autor.

Numai bine !

Vad ca totusi nu esti nesimtit si vorbesti "frumos"....

ah, da serios nu mai visa tu la bani facuti asa usor... oricum aici nu are nimeni sa iti dea :)))

Link to comment
Share on other sites

black_death_c4t ma asteptam la comentarii rautacioase dar vad ca m-am ales cu un review critic :)

Multumesc pentru sfat.

Nu ia nimeni de aici bani pe tutorialul tau, tot oameni ajuti

Intr-un fel ai dreptate. Era cinstit sa fie completat cu termenii si conditiile mele care sunt la vedere pe site.

Pana acum nu s-a mai intamplat ca dupa notificarea mea vreun tutorial sa ramana pe vreun site pe care a fost copiat sau sa nu afiseze la vedere termenii licentei. Si de varza ce sunt, mai multe tutoriale au fost copiate pe diverse site-uri, inclusiv comerciale. Se pare ca acest CancerL nu l-a postat pe site-ul potrivit. :) Saracu o fi crezut ca sare lumea sa-l laude ...

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Prin prezenta va notific ca pe site-ul dvs. la adresa http://rstcenter.com/forum/9537-ghid-de-instalare-windows-xp.rst#post55285 este publicat fara drept un articol care imi apartine. Originalul este publicat la adresa Ghid instalare Windows XP - I'm Safe OnLine

Va rog sa stergeti cat mai urgent articolul in cauza.

Mentinerea articolului de mai sus pe acest site web atrage dupa sine plata drepturilor de autor si eventual a altor drepturi si/sau daune.

Cu stima,

Cristian Paunica

Acasa - I'm Safe OnLine

Domnul Paunica, puteati cere simplu un "va rugam precizati sursa" si v-ar fi luat oricine de aici in serios pe internet. Sau va opreati simplu la rugamintea de a fi sters. Asa se procedeaza in mod civilizat.

Atat timp cat suna a amenintare ne face sa analizam si sa ne intrebam daca este o cerere pe bune sau nu. Concluzia este ca situl dumneavoastra nu contine nici cea mai mica dovada ca ati avea drept de autor. Cum a spus Nytro, puteti fi exact aceeasi persoana ca cea care ar fi publicat, singurul care va poate aproba sau nu. Aveati timp din 2008 pana acum sa aveti obiectii.

Pe articolele de forum nu se pune baza intr-un proces. Simplu: nu isi asuma nimeni din staff raspunderea pentru un articol publicat pe site. Asa ca va trebui sa trimiteti o citatie publicistului. Noi nu putem sa stergem, ca nu ne pricepem, el are contul, el are parola, el poate sa dea edit. Iar in cazul unui proces poate va vom cere si noi bani pentru reclama gratuita pe care v-o faceti la noi pe forum pentru a aduna useri pe mirificul site despre windoze. Suma care de asemenea creste creste...

Parerea mea - daca as fi in locul lui l-as sterge eu numai din cauza ca mi se pare un tutorial de 2 lei... e amuzant ca unei asemenea "creatii" sa i se acorde o asemenea importanta.

Totusi, preventiv, daca ati inventat/inovat metodele de instalare windows XP imi cer scuze anticipat pentru ca va iau la misto...

EDIT: imi cer scuze totusi ca nu am citit toate posturile de mai sus inainte de a raspunde. M-as fi oprit undeva pe la primul meu paragraf... in mare am reluat ce s-a mai zis. Nu e o intentie de a fi rautacios, ci doar o reactie normala.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Pe scurt: _|_ :)

A, ma poti da in judecata desigur:

Art. 1337 din legea forumurilor: "Nu se arata muie pe forum, se pedepseste cu o amenda grasa".

Sper ca nu ai mai mult de 20 de ani, ar fi pacat ca cineva mai in varsta sa vina cu asemenea prostii...

O zi buna :)

Link to comment
Share on other sites

Buna ziua,

Prin prezenta va notific ca pe site-ul dvs. la adresa http://rstcenter.com/forum/9537-ghid-de-instalare-windows-xp.rst#post55285 este publicat fara drept un articol care imi apartine. Originalul este publicat la adresa Ghid instalare Windows XP - I'm Safe OnLine

Va rog sa stergeti cat mai urgent articolul in cauza.

Mentinerea articolului de mai sus pe acest site web atrage dupa sine plata drepturilor de autor si eventual a altor drepturi si/sau daune.

Cu stima,

Cristian Paunica

Acasa - I'm Safe OnLine

hahahahahahaha

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Articol editat + adaugat link catre sursa originala. E o chestiune de bun simt sa precizezi sursa indiferent de calitatea informatiei, plus ca e o regula a forumului care spune asta.

Topic inchis.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...