Jump to content

Recommended Posts

Stiu doua faze din filmul pe care il caut:

-unu' electrocuta o broasca moarta. Cred ca voia sa dovedeasca ca poate aduce ceva mort la viata...

-pe la mijlocul filmului, un tip e pe moarte si scrie pe un perete cu sange NO37. Dar, de fapt, citit invers, era LEON.

Link to comment
Share on other sites

E vechi (din 1973), dar nu e chiar american filmul tau. E spaniol (chiar daca sunt variante dubbed in engleza) si se cheama "La orgía de los muertos" sau (mai rar folosit) "The hanging woman".

In asta doctorul Leon Droila facea incearca sa aduca broaste la viata cu socuri electrice si Igor, un angajat al cimitirului, scrie cu propriul sange NO37 cand e ucis (dar parca scrie pe o noptiera, nu pe perete).

Uite si un trailer (chiar daca pe youtube scrie ca e din 1975, e din 1973. poate in 75 s-a facut varianta dubbed in engleza):

Link to comment
Share on other sites

M-ai scos din ceata. Acesta este filmul pe care il caut de ani de zile. Am postat pe majoritatea forumurilor din Romania, dar tu esti singurul care l-a gasit pana acum. Ironia sortii e ca am acest film pe un hard extern, dar are alta denumire: Terror of the Living Dead/Hanging Woman. Dupa cum vezi aici, are mai multe denumiri. Din pacate nu exista subtitrare, deci mai am de asteptat pana sa-l vad. Multumesc din suflet!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...