Jump to content
BLKoldSUN

Propunere posturi CS

Recommended Posts

Salz!

Revin si eu cu un topic nou, mai exact este o propunere generala referitoare la postarea unor anumite topicuri pe acest forum.

Avand in vedere ca este un forum IT propun ca toate topicurile de counter-Strike referitoare la coduri sa fie sterse/interzise/avertizari.

De ce propun acest lucru?

Avand in vedere ca majoritatea "cheaturilor" postate sunt pentru 1.6 este clar ca nu vorbim de "baieti" de peste 18 ani ci de pustani care au gresit forumul. Nu ca m-ar deranja pe mine personal, eu privesc la modul general.

Rog totusi sa se aiba in vedere aceasta cerere, multumesc!

Link to comment
Share on other sites

In primul rand, nu este nimic rau in a avea sub 18 ani. Acolo unde tu vezi pustani care au gresit forumul eu vad tineri cu potential si timp liber. Depinde de ei daca isi irosesc timpul si potentialul, dar multi vor invata lucruri interesante de pe RST. Chiar daca initial au "gresit forumul".

Mai apoi, (any) game hacking-ul nu e prea departe de securitatea IT, de aceea avem si categorie dedicata pe forum pentru aceste subiecte. Eu as fi bucuros sa vad pe forum mai multe hack-uri pentru mai multe jocuri si mai putine topicuri despre tigani/conspiratii/root-uri/articole copy-paste. Chiar si despre CS mai gasesti cate un subiect interesant.

In final, fiecare e liber sa-si aleaga zona de interes din info-sec. Unii sunt interesati de programare, altii de pentest, avem 2-3 oameni care sunt interesati doar de mobile, altii sunt in lumea serverelor. Avem oameni care traiesc doar in ring 0 si oameni care viseaza doar UI si UX, de ce nu i-am lasa si pe tinerii jucausi sa-si gaseasca o zona de interes aici pe forum? De la CS hacks la criptografie, cel putin pe RST, este o distanta de doar 2-3 click-uri.

Link to comment
Share on other sites

"pustani care au gresit forumul" ? serios, stiu oameni care au 35 de ani si isi fac timp pentru o ora de cs 1.6 sau cs:go, daca joci CS asta nu inseamna ca esti pustan, daca cauti hacks nu inseamna ca esti pustan, eu personal nu folosesc coduri, dar le-am incercat din curiozitate

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...