Jump to content
TheTime

[DIY] Conectare rapida CyberGhost VPN

Recommended Posts

Salutare baieti,

Am vazut ca unii dintre voi folositi CyberGhost VPN si probabil nu toti aveti cont premium. Deci trebuie sa asteptati cateva minute bune pana sa va conectati la un server sau pana sa schimbati serverul.

connect.png

CyberComunism, trebuie sa asteptam la cozi virtuale?!? Ummm... Let's hack this!

Ideea de la care plecam este simpla: vrem ca timpul de asteptare sa se scurga mai rapid, instant daca se poate. Un fel de "speedhack". Putem sa ne punem ideea in aplicare folosind Cheat Engine. Intrati pe pagina lor (click me), descarcati si instalati programul.

Pasi de urmat:

1. Deschideti clientul de VPN si conectati-va la serverul ales. Ar trebui sa va apara o fereastra pop-up (similara cu cea din poza de mai sus).

2. Deschideti Cheat Engine si apasati pe iconita din stanga-sus pentru a va atasa unui proces. (picture)

3. Dati click pe butonul "Window list" pentru a selecta din lista de ferestre deschise, selectati fereastra cu titlul "Just a few secunds...", apoi click pe butonul "Open".

process.png

4. In Cheat Engine, bifati "Enable Speedhack", scrieti o valoare mai mare in textbox (100 inseamna ca se va misca de 100 de ori mai rapid, just pick a number) si apasati butonul "Apply".

cheat.png

Felicitari! Acum coada se va scurge in cateva secunde! Dupa ce termina coada, debifati "Enable Speedhack" si bucurati-va de VPN. :)

Cateva idei de meditatie:

1. Coada de asteptare nu este facuta pentru ca sunt ocupate locurile pe server, ci pentru ca se doreste ca utilizatorul sa aiba o experienta mult mai buna cu varianta premium decat cu cea free. Astfel, se creaza probleme artificiale pentru utilizatorul free, in loc sa se implementeze functionalitati aditionale pentru utilizatorul premium. Urata abordare!

2. Daca cei de la CyberGhost mint in legatura cu motivul pentru care exista coada, credeti ca se tin de cuvant atunci cand vine vorba de politica lor de pastrare a logurilor? Aveti grija pentru ce le folositi VPN-ul, s-ar putea sa nu fiti chiar atat de anonimi pe cat vi se spune.

3. Asa cum pe web este o idee proasta sa faci validarea parolei de autentificare in javascript (client-side), tot asa este o idee proasta ca un client desktop sa fie responsabil cu un mecanism de delay ce ar trebui implementat pe server.

Stay safe!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

safe-inet.com - te lamuresti singur, fa un nslookup si uita-te unde sunt gazduiti.

support ? ????

support

????????????, ??? ???? ???????

??

english?

support

You want to speak in English?

??

yeah

i have a question about your vpn

support

Yes

??

is this secure if i want to hack nasa corporation?

:)

support

Yes, its so secure )

??

ok ...i buy it now

\thanks for supp

support

You are welcome

:)))))))

Link to comment
Share on other sites

support ? ????

support

????????????, ??? ???? ???????

??

english?

support

You want to speak in English?

??

yeah

i have a question about your vpn

support

Yes

??

is this secure if i want to hack nasa corporation?

:)

support

Yes, its so secure )

??

ok ...i buy it now

\thanks for supp

support

You are welcome

:)))))))

Nu folositi safe-inet.com sunt de cacat, nu stiu cum ti-au spus ei asa ceva, ca sunt 'safe' defapt ei sa-si faca vanzari spun asa ceva, am cumparat eu, am facut un test am facut brute force stand pe VPN-ul lor, dupa 2 zile de brute 24/24 m-au suspendat, si mi-au dat si 1 mail, deci clar ca ei stiau userul tot.

Link to comment
Share on other sites

cyberghost nu are ce oferi pt. ca nu tine niciun fel de informatie despre utilizator, citeste si tu termenii

Nu tot ce zboara se mananca, ei spun asta sa aive vanzari, ca ar fi culmea sa spuna : 'oferim log-urile, informatii despre utilizatori' atunci cine naiba ar mai cumpara? Cyber sunt bunicei, asta in cazul in care nu faci lucruri ''mari'' pe el, altfel te arzi urat, dar depinde si de norocul care il ai.

Eu pana acum cel mai multumit am fost de ' airvpn - vpnsecure '' pe astea 2 le-am folosit si m-au multumit

Edited by DeMoN23
Link to comment
Share on other sites

Stiam ca CyberGhost nu ofera logurile,fiindca nici macar nu le pastreaza. Iar de stirea asta ca Cyber ar fi oferit log-urile catre CIA si FBI nu am auzit in viata mea,asa ca iti sugerez sa imi arati si mie o sursa credibila de unde ai auzit asta.

Nu zic ca e 100% sigur pentru ca nu am idee,insa nici nu am auzit de asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

sursa

As a Romanian company, CyberGhost is well placed to safeguard its users’ privacy. As it keeps no personally identifiable logs of user activities – no content, web addresses, IPs or any kind of personal communication – there’s nothing for it to disclose if requested by authorities. Impressively, the company publishes a regularly updated and openly available transparency report listing all such requests it has received.

This commitment to user privacy extends to the payment process for Premium users, who can be granted randomly generated anonymous user IDs and can even pay in Bitcoin if desired. Cleverbridge, a third-party company based in Germany, handles payment, effectively isolating the payment process and any details required therein from CyberGhost itself. The down side to this is that CyberGhost itself can’t therefore vouch for its security or privacy.

// alternative: ipvanish,purevpn

Edited by Sir-Galahad
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...