Jump to content
Argentin

Hack Flash Games

Recommended Posts

Jocurile Flash pot fi Hack-erite folosing mai multe programe.

Art Money

WPE Pro

Cheat Engine

Fiecare are avantaje si dezavantaje si sunt folosite pentru diverse chestii.

--------------------------------------------------------------------------------------

Cu WPE Pro poti hack-eri jocurile care comunica cu un server.

Cand joci un joc care comunica cu un server primesti si trimiti date constant.

Cu acesat program poti opri datele care le primesti, le modifici apoi le trimiti inapoi.

Astfel poti primi mai multi bani intr-un joc (Prizee e una din optiuni)

--------------------------------------------------------------------------------------

ArtMoney schimba anumite date din jocuri flash dar in schimb trebuie sa sti ce valori sa dai.

Ca sa afli valorile trebuie sa decompilezi jocul flash.

Nu orea folosesc ArtMoney deci nu stiu prea multe despre el dar oricum nici nu aveam de gand sa va spun prea multe despre el.

--------------------------------------------------------------------------------------

Tutorialul abia acum incepe

--------------------------------------------------------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------

Cheat Engine v5.3

Acest Engine e foarte cunoscut.

Majoritatea hackerilor folosesc acest program ca sa modifice datele din jocurile flash.

Acesta este foarte special pentru ca poate sa modifice datele nu numai din jocurile flash dar si din alte jocuri (CS 1.6 --- WarCraft 3 [si altele])

Va voi face o demonstratie folosing un joc Flash numit Swords and Sandals

De fapt acest program altereaza cifrele dintr-un joc.

Daca spre exemplu ai 10 Gold poti face foarte usor 1000 Gold.

1)Deschide Cheat Engine v5.3

CE.jpg

2)Deschide in Firefox/Internet Explorer jocul Flash pe care vrei sa-l hackeresti(in acest caz Swords and Sandals)

sandals.jpg

3)Apoi va trebui sa ii "spui" programului ce vrei sa hacker-esti.

*Apesi pe butonul de sus din stanga (cel care sclipeste) si iti va aparea o lista.

*Te duci in jos pana gasesti Firefox sau IE

*Dai un click si apoi OK.

Tocmai ai atasat programul la joc

process.jpg

4)Daca dai Play la joc si creezi un nou Gladiator ai sa vezi ca ai 9 puncte ramase.

(Orice valoare vreo so modifici in jocuri flash trebuie so multiplici cu 8.)

9.jpg

5)Acum trebuie sa gasesti valoarea pe care vrei sa o modifici.

*Sa spunem ca vrem din 9 puncte sa facem 100.

In primul rand trebuie sa gasesti valoare.

Asa ca in Engine va trebui sa scri 8X9=72

*Scri 72 si dai pe First Scan.

firstscan.jpg

*Acum in stanga iti vor aparea multe valori.

Dar acestea sunt prea multe.

values1.jpg

*Ca sa ii aratam programului exact valoarea care trebuie so modificam o vom schimba din joc.

Mai exact vom adauga unul din cele 9 puncte undeva.

Acum avem 8 puncte ramase.

8.jpg

*Trebuie sa mai scanam inca odata valoare.

Doar ca de data asta vom scana 64 (8X8)

Scri 64 dar de aceasta data apesi pe Next Scan

*Acum iti va aparea o singura adresa in stanga

(asta pentru ca e jocul stupid...de obicei trebuie sa faci acesti pasi de mai multe ori pana sa iti apara o singura valoare)

scan2.jpg

5)Acum modifici aceasta adresa ca sa iti apara ce valoare vrei tu.

Faci asta atfel:

*Selectezi valoarea aflata

*Apesi pe butonul cu sageata rosie

*Valoarea va aparea jos

*unde scrie 64 dai Dublu-Click si iti va aparea o noua fereastra

*Acolo poti scrie 800 (8000 sau 80000 dar nu are rost)

*In joc vei avea acum 100 de puncte de cheltuit.

*Daca vrei poti bifa optiunea Freeze si chiar daca cheltui punctele vei ramane tot cu 100.

change.jpg

*Poi face acelasi lucru si cu punctele de Strenght sau whatever dar te las pe tine sa faci asta pentru ca si eu la fel am invatat.

Prima data scanezi valoarea 1 apoi valoarea 2 apoi 3 pana ramai cu o singura valoare...

Edit:Am adaugat imaginile si am mai corectat niste greseli gramaticale

V0.2

Link to comment
Share on other sites

Poi problema este ca am incercat sa-l downloadez si nu merge.

Il detecteaza ca si virus.

Am incercat sa dau Disable la FireWall dar programul antivirus tot ruleaza.

Si nu stiu cum sa-i dau disable.

Folosesc Nod 32

Daca ma ajuti sa downloadez programul (adica sa inchid antivirusul/firwall-ul)

am sa-i dau de cap eu si am sa fac un tutorial pentrujocurile de pe prizee.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate la nod nu prea poti sa faci asta .Chiar daca-l dezactivezi el tot ruleaza.Iti recomand KIS .Intradevar asa este ,il detecteaza ca virus dar eu am dezactivat KIS si am reusit sa-l rulez .Pe mine m-ar interesa daca schimbarile care le aduci jocului ,ratingului, raman si dupa ce dai f5 pentru ca la cheat engine nu se intampla asa ,stii nu?

Link to comment
Share on other sites

Pacat.

Eu acum am o groaza de virusi in calculator.

Mi-am luat si o panarama de placa de baza care are Placa video incorporata si acum merge si mai greu.

Hdd=10Gb

E napa rau.

Acum il astept pe tata de pasti si sper sa-l conving sa-mi dea vreo 3-4 mil ca sa-mi upgradez calcu.

(Tata fiind cel mai zgarcit om din lume)

In fine daca reusesc sa fac asta inainte sa imi instalez anti virusul am sa iau WPE Pro apoi voi face tutorialul.

Link to comment
Share on other sites

Frate programele astea nu fac schimbarile definitive.Cand intri iar se anuleaza totul.Iar ratingul modificat poti sa-l folosesti doar la jocurile instalate la tine in pc.La jocurile online schimbarea e virtuala ,nu te poti folosi de ea.

Ai dreptate doar intr-o anumita masura.

Adica schimbarea se face doar temporar daca este joc care comunica cu un server.

Pentru ca datele tale sunt retinute de server nu de joc iar cu acest program nu poti altera decat datele din joc.

Daca vrei sa hacker-esti un joc care comunica cu server (Conquiztador-Prizee-Jocuri Multiplayer) va trebui sa folosesti un program numit WPR Pro care modifica datele pe care le trimiti serverului.

Adica daca spre exemplu la Conquiztador Castigi 400 Galbeni poti opri datele pe care le trimite jocul spre server, apoi le modifici si le dai drumu sa le trimita mai departe.

Dar acest program e ceva mai greu de luat de pe net si e destul de greu de folosit.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma refeream la asta.

daca vrei iti dau linkul dar toti antivirushii il vad ca un virus si trebuie sa inchizi antivirusul inainte sai iei si mi se pare ca si firewall-ul.

de aia lumea nu prea are incredere in el si nu il ia.

dar eu nu pot sa-lk iau pentru ca am Nod 32 si nupot sa opresc antivirusul asta

Link to comment
Share on other sites

Pai vreau link de download..nu e o problema inchiderea antivirusului si firewall pt mine. Eu vreau sa schimba valorile la un joc..si daca fac asta cu cheat engine ele nu raman deloc, doar le arata acolo dar nu le poti folosi.Vreau sa vad daca asta e ceva diferit.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma refeream la asta.

daca vrei iti dau linkul dar toti antivirushii il vad ca un virus si trebuie sa inchizi antivirusul inainte sai iei si mi se pare ca si firewall-ul.

de aia lumea nu prea are incredere in el si nu il ia.

dar eu nu pot sa-lk iau pentru ca am Nod 32 si nupot sa opresc antivirusul asta

Am nod32 dar pe alt comp... mi se pare ca in menu poti da pe fiecare AMON EMON etc si sa le dezactivezi. Eu am dezactivat EMON-ul ca ma omora pana primeam un mail.

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca nu ai facut tu ceva corect.

te-as putea sfatui ca dupa ce mai scoti un punt din cele pe care le ai sa mai scanezi o data

apoi mai cheltuiesti un punct si mai scanezi o data si asa pana iti ramane o singura valoare.

Asa se face de obicei dar la aces joc nu e nevoie sa scanezi decat o singura data deci cu siguranta ai facut tu ceva gresit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...