Jump to content
ovidelu47

recomandare boxe

Recommended Posts

Salut doresc sa-mi achizitionez si eu 1-2 boxe pe care sa le pot conecta la pc/leptop sa fie ceva peste 150 W RMS buget 600-800 RON.

As dori ceva recomandari, le voi folosi mai mult in exterior dar si in interior spatiu mare.

Mentionez ca nu caut cinestie ce calitate a sunetului astept ceva pareri ,ceva de genul as dori eu Skytec KA-10, Preturi Skytec KA 10 - ShopMania (Vreau sa mentionez ca nu sunt vre-un mare cunoscator.)

Link to comment
Share on other sites

Cauta un sistem cu doua boxe inalte si o statie, cred ca gasesti in cora/auchan unele acceptabile.

Le recomand de 10 ori peste boxele alea Skytec (sau oricare arata in genul ala cu butoanele pe fata boxei si 100 de luminite) care sunt niste chinezarii infecte (ma rog, si celelalte sunt tot chinezarii, dar nu sunt atat de infecte) .

Nu te lasa pacalit de toate butoanele alea si ce mai au pe acolo, ca n-o sa te ajute la mai nimic.

Si puterea declarata clar nu e reala, probabil real au undeva la 30-50W maxim .

Un amplificator de 200W reali pus pe boxe care duc atat iti zboara creierii, just so you know.

Link to comment
Share on other sites

Salut doresc sa-mi achizitionez si eu 1-2 boxe pe care sa le pot conecta la pc/leptop sa fie ceva peste 150 W RMS buget 600-800 RON.

As dori ceva recomandari, le voi folosi mai mult in exterior dar si in interior spatiu mare.

Mentionez ca nu caut cinestie ce calitate a sunetului astept ceva pareri ,ceva de genul as dori eu Skytec KA-10, Preturi Skytec KA 10 - ShopMania (Vreau sa mentionez ca nu sunt vre-un mare cunoscator.)

Stereo+Subwoofer (2.1)

Creative-Lautsprecher für Musik, Filme und Spiele - Creative Labs (Deutschland)

Edited by Ganav
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...