Jump to content
p3tru

Samp, poate fi profitabila treaba?

Recommended Posts

#deletefirstpart

The point of this thread: Unde pot gasi niste hostinguri care sa ofere crearea unui server de samp gratuit si sa imi permita sa ma joc cu el la pluginuri, setari si toate celelalte optiuni de administrare, creare cat si modificare pentru un joc placut, astfel invat pe parcurs aceste chestii, iar apoi ulterior voi vedea daca se merita sa creez unul real pentru copilasi.

Link to comment
Share on other sites

Nimeni nu e prost sa ofere gazduire gratis, dar poti gasi cu usurinta la 4/5 euro lunar.

Te poti juca linistit si pe local, iti descarci arhiva cu serverul de pe site-ul oficial si citesti prin pawno wiki, acolo gasesti informatiile necesare instalarii si programarii scripturilor.

Cat despre castig... Samp-ul nu mai e profitabil de 2-3 ani, prea multe servere, gm-uri facute deampulea, nu se merita sa investesti nici macar un leu. Iti faci multi nervi si pierzi timpul degeaba.

Daca ai putea scoate limita de 1k playeri ar fi foarte profitabil. M-am gandit si eu la asta.

Se jucasera baietii din Rusia putin cu limitele serverului, le-au hostat ceva timp dar dupa au fost nevoiti sa inchida, facusera plangere cei de la SA-MP Team catre firma de hosting.

Chiar daca reusesti sa scoti limita, unde cacat gasesti tu mai mult de 1.000 playeri? Cand serverele mari din Romania cu vechime de 3-4 ani reusesc sa ajunga cu greu la numarul ala de playeri conectati in acelasi timp. Poate sa fie profitabil sa vinzi asa ceva, si aici ma refer la .exe-ul modificat. Dar nu prea vad cui l-ai putea vinde, avand in vedere ca serverul iti va fi inchis dupa cateva zile daca este limita scoasa.

Edited by Kay97
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...