Jump to content

Recommended Posts

Salut! Am si eu o problema cu pc-ul! Ma jucam eu linistit de curand cs 1.6 ies din cs si dintr-o data imi apare ceva albastru cu scris etc si etc acolo si se restarteaza...asa imi face mereu dar nu stiu de ce! Si am auzit ca cica ar fi BlueScreen...Cum pot sa rezolv problema? Multumesc!

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu stii ce e ala bsod da stii sa-ti faci cont pe un forum. Zici ca joci si 1.6 ?

Acum pe bune, ca sa-ti faci un cont pe un forum e un mare shit, dar cunostinte pe partea de HW nu are toata lumea, ca sa stie ca "ecran albastru" de fapt se numeste "blue screen of death" si eventuale cauze posibile care duc la bsod, nu mai aberati cu comparatii chiar banale, macar.

@ON Verifica in special temperaturile, daca sunt ok, urmatorul pas ar fi sa-ti reinstalezi OS-ul ( daca ai cumva 7, treci direct pe 10 sau macar pe 8.1, fiindca 7 are probleme mari pe partea de BSOD ), daca nici cu OS-ul reinstalat nu rezolvi, atunci incearca componentele tale pe un alt sistem, fiecare pe rand ca sa-ti poti da seama de unde vine problema.

Link to comment
Share on other sites

Acum pe bune, ca sa-ti faci un cont pe un forum e un mare shit, dar cunostinte pe partea de HW nu are toata lumea, ca sa stie ca "ecran albastru" de fapt se numeste "blue screen of death" si eventuale cauze posibile care duc la bsod, nu mai aberati cu comparatii chiar banale, macar.

@ON Verifica in special temperaturile, daca sunt ok, urmatorul pas ar fi sa-ti reinstalezi OS-ul ( daca ai cumva 7, treci direct pe 10 sau macar pe 8.1, fiindca 7 are probleme mari pe partea de BSOD ), daca nici cu OS-ul reinstalat nu rezolvi, atunci incearca componentele tale pe un alt sistem, fiecare pe rand ca sa-ti poti da seama de unde vine problema.

Aia cu 7 si mari sanse de bsod made my day :))

Cat despre o rezolvare practica a situatiei, apasa F8 la start-up si alege "Disable automatic restart on system failure", optiunea asta nu iti restarteaza calculatorul automat dupa bsod si ai timp sa ii faci o poza pe care o poti posta aici sa vedem despre ce e vorba ;)

Link to comment
Share on other sites

Aia cu 7 si mari sanse de bsod made my day :))

Din pacate este adevarat, chiar daca ti-a facut ziua mai frumoasa, am o groaza de cunostinte care aveau w7 si aveau configuratie foarte bune, luau BSOD din cauza os-ului ( banuiesc ca avea probleme OS-ul folosit de ei, fiindca toti le aveau de pe torrente, deci iti dai seama despre ce OS-uri vorbesc ), nu vorbesc anapoda doar ca sa ma aflu in treaba, si eu am patit-o de o groaza de ori pe 7.

@tqcsu HAHHAHAHAHHAHAHAHAHHA :))))))))))) nu de asta am fost indirect :))))))))

Edited by DaLy
Link to comment
Share on other sites

Aia cu 7 si mari sanse de bsod made my day :))

Cat despre o rezolvare practica a situatiei, apasa F8 la start-up si alege "Disable automatic restart on system failure", optiunea asta nu iti restarteaza calculatorul automat dupa bsod si ai timp sa ii faci o poza pe care o poti posta aici sa vedem despre ce e vorba ;)

Stai relax asa ziceau si de xp....acum ca a aparut 10, or sa zica de 8...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...